Reklama

Pożar audi. Samochód zapalił się podczas jazdy

0

W środę, 31 maja około godz.15.00 na drodze w Polichnie (gm. Nakło) doszło do pożaru samochodu osobowego. Auto spłonęło doszczętnie.

W akcji gaśniczej brały udział cztery zastępy straży pożarnej: trzy z PSP Nakło i jeden z OSP Polichno.

– Samochód marki Audi stanął w płomieniach podczas jazdy. Autem podróżowała jedna kobieta – poinformował st. kpt. Bartosz Walkowiak, oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Nakle nad Notecią.

źródło: powiat24.pl

Reklama

Więcbork: Poszukiwany trafił za więzienne kraty

0
fot. policja.pl
Reklama

Obywatelskie ujęcie kompletnie pijanego kierowcy

0

Nietrzeźwi kierowcy są ogromnym zagrożeniem na naszych drogach. Na szczęście świadomość społeczna jest co raz większa i nie pozwalamy na to by pijani kierowcy byli bezkarni. Wzorową postawą wykazał się świadek, który dzięki swojej reakcji uniemożliwił dalszą podróż nietrzeźwemu 59-latkowi. Mężczyzna jechał ciągnikiem rolniczym, a w organizmie miał blisko 3 promile alkoholu. Teraz odpowie za złamanie prawa.

W sobotę (27.05) chwilę po godzinie 18, Dyżurny złotowskiej jednostki, odebrał zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy ciągnika rolniczego. Z relacji zgłaszającego wynikało, że ujął on podejrzanie zachowującego się właściciela Ursusa na wyjeździe ze Złotowa w kierunku Zakrzewa.

Na miejsce natychmiast skierowani zostali funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego, którzy na ulicy Chojnickiej, zastali zgłaszającego i ujętego podejrzewanego mężczyznę. Ustalono, że świadek zauważył jak od strony miejscowości Stawnica, kierowca ciągnika rolniczego jedzie bardzo powoli, zjeżdżał na środek drogi, a następnie do krawędzi jezdni. Gdy wjechał do miasta, chciał włączyć się do ruchu na ul. Chojnicką i skręcić w lewo w kierunku stacji paliw. Ciągnik wyjechał na środek skrzyżowania i się zatrzymał. W tym momencie zgłaszający zareagował, podbiegł do siedzącego za kierownicą mężczyzny, unieruchomił pojazd, a o ujęciu nietrzeźwego poinformował mundurowych.

Policjanci którzy przybyli na miejsce, sprawdzili stan trzeźwości 59-letniego kierowcy pojazdu rolniczego. Mężczyzna w organizmie miał blisko 3 promile alkoholu i wyraźne problemy z utrzymaniem równowagi. Nie potrafił też wytłumaczyć swojego nieodpowiedzialnego zachowania.

Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

Przypominamy !

Nietrzeźwi kierowcy często są odpowiedzialni za tragiczne zdarzenia, w których inni użytkownicy dróg lub ich pasażerowie tracą zdrowie a nawet życie. Apelujemy o trzeźwość za kierownicą, a kiedy jesteś świadkami że inny kierowca może być pod wpływem alkoholu zareaguj i poinformuj nas o tym dzwoniąc na numer alarmowy 112.

źródło: KPP Złotów

Reklama

Tragiczny wypadek na krajowej 25 pod Człuchowem

0

Policjanci z Człuchowa wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło dziś rano na drodze krajowej nr 25 w pobliżu Stołczna, gdzie volkswagen golf uderzyło w drzewo. Niestety 45-letni kierowca zginął na miejscu. Policjanci apelują o rozsądek na drodze i dostosowanie prędkości do panujących warunków i własnych umiejętności.

Dziś przed godziną 4.00 rano policjanci w Człuchowie zostali powiadomieni o wypadku, do którego doszło w na trasie Człuchów – Rzeczenica w pobliżu Stołczna, gdzie na łuku drogi samochód osobowy uderzył w drzewo. Natychmiast na miejsce pojechali funkcjonariusze, zostały wezwane na miejsce również służby ratunkowe. Policjanci pracujący na miejscu ustalili wstępnie, że kierujący volkswagenem 45-letni mieszkaniec gminy Człuchów, jechał z Człuchowa w stronę Rzeczenicy, na zakręcie wypadł z drogi i uderzył lewą stroną samochodu w drzewo. Kierowca zginął na miejscu, jechał sam. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia, przeprowadzili oględziny oraz kierowali ruchem. Aktualnie policjanci ustalają szczegóły tego tragicznego wypadku. Funkcjonariusze apelują o rozsądek na drodze i dostosowanie prędkość do panujących warunków atmosferycznych i własnych umiejętności.

źródło: KPP Człuchów, PSP Człuchów


Reklama

Historyczny sukces Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z Sitna

0

W sobotę 27 maja w Czernikowie odbyły się XXI Wojewódzkie Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych wg.CTIF .

W kategorii dziewcząt brało udział 16 drużyn MDP. Historycznym sukcesem może szczycić się MDP z Sitna. Drużyna dziewcząt zajęła II miejsce. Zawody te były eliminacją na mistrzostwa Polski. W związku z tym wiek zawodników liczony był na zawody główne i to drużyna dziewcząt z Sitna będzie reprezentowała województwo kujawsko-pomorskie na zawodach ogólnopolskich które odbędą się 24 sierpnia w Kalwarii Zebrzydowskiej. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów ! 


Reklama

40-letni mężczyzna, padł ofiarą oszustwa

0

Sprzedajesz towar za pośrednictwem portali ogłoszeniowych? Uważaj, możesz paść ofiarą oszustwa. Przestępcy oferują zapłatę przez specjalny link, pod którym sprzedający mają podać dane wrażliwe do logowania do konta bankowego. W ten sposób oszuści kradną pieniądze z konta zamiast wpłacić należność za zakupiony towar. Do sępoleńskich policjantów ostatnio zgłosiła się osoba, która padła ofiarą takiego fałszywego „kupcy”.

Przestrzegamy przed nową metodą jaką stosują oszuści. W ostatnim czasie do naszej komendy zgłosił się 40-letni mężczyzna, który padł ofiarą oszustów internetowych na popularnym portalu ogłoszeniowym. Dlatego zachowajmy ostrożność i pamiętajmy, że przestępcy cały czas modyfikują swoje dotychczasowe sposoby działania i wymyślają nowe.

Oszukany mieszkaniec powiatu sępoleńskiego wystawił na jednym z portali aukcyjnych ogłoszenie o sprzedaży piły spalinowej. Następnie zgłosiła  się do niego osoba potencjalnie zainteresowane kupnem. Oszust  zaproponował uiszczenie zapłaty przez specjalny link, gdzie sprzedający miał podać dane wrażliwe do logowania do bankowości elektronicznej. Nieświadomy zagrożenia sprzedawca otworzył link podany w wiadomości. Następnie wypełniał wszystkie rubryki podając swoje dane osobowe. W ten sposób przestępca  włamał się na konto bankowe sprzedającego i ukradł 4700 złotych.

Apelujemy do wszystkich użytkowników portali aukcyjnych, aby nie wchodzić w podejrzane linki, które żądają od nas podania danych z karty bankomatowej oraz haseł do bankowości elektronicznej!

Posiadacz tych danych może zarządzać cudzym kontem bankowym jak własnym. Może wypłacać gotówkę, wykonywać operacje bankowych czy zawierać umowy kredytowe.

źródło: KPP Sępólno

Reklama

Nocny pożar dwóch ciężarówek

0

Wczoraj, 26 maja 2023 roku około godz, 23:00 na Stanowisko Kierowania Komendy Powiatowej PSP w Nakle nad Notecią wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodów ciężarowych przy ul. Szubińskiej w Rynarzewie, gmina Szubin. Po przybyciu na miejsce pierwszego zastępu straży zastano objęte ogniem dwa samochody ciężarowe. Mimo wysiłku strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, OSP Szubin, OSP Rynarzewo i OSP Tur pojazdy spłonęły. Na miejscu był także patrol policji. Trudno dzisiaj stwierdzić co było przyczyną pożaru.

źródło: kurier-nakielski


Reklama

Obchody Dnia Strażaka w PSP Sępólno Krajeńskie

0

W dniu 25 maja 2023 r. na placu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Powiatowych obchodów Dnia Strażaka.

W uroczystości udział wzięli m.in. st. bryg. Marek Rusoń Zastępca Kujawsko-Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej,  Z-ca Komendanta Powiatowego PSP w Tucholi bryg. Arkadiusz Kroll, Wicestarosta Powiatu Sępoleńskiego Andrzej Marach, Przewodniczący Rady Powiatu Marek Chart, Komendant Powiatowy Policji insp. Paweł Zawada, Burmistrzowie i Samorządowcy z terenu powiatu, Przedstawiciele Nadleśnictw Lutówko, Runowo Krajeńskie i Zamrzenica, Prezes Zarządu Powiatowego ZOSP w Sępólnie Krajeńskim dh Artur Cetnarski, Prezesi Zarządów Gminnych ZOSP i Komendanci gminni OSP, przedstawiciele zaprzyjaźnionych firm, prasy i mediów oraz pracownicy i funkcjonariusze Komendy Powiatowej PSP w Sępólnie Krajeńskim. Nie zabrakło również grupy strażackich emerytów.

Wręczone zostały następujące odznaczenia, awanse oraz nagrody:

 1. Srebrna Odznaka “Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”: – asp. Piotr Górny-Martin.

 2. Brązowa Odznaka “Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”: – mł. asp. Anna Siekierka, ogn. Robert Nowakowski.

 3. Odznaka Świętego Floriana Za Zasługi dla Społeczności Lokalnej – dh Stanisław Posieczek.

 4. Złoty Medal ” Za Zasługi dla Pożarnictwa”: – st. ogn. Bartosz Mizdalski.

 5. Srebrny Medal “Za Zasługi dla Pożarnictwa”: – mł. asp. Anna Siekierka, ogn. Rafał Lica, ogn. Dariusz Rykert.

 6. Brązowy Medal “Za Zasługi dla Pożarnictwa”: – st. sekc. Krzysztof Jarząbek.

Awanse w stopniu otrzymali:

 1. na stopień mł. brygadier – st. kpt. Robert Liss,

 2. na stopień aspirant – mł. asp. Piotr Szemryk,

 3. na stopień st. ogniomistrz – ogn. Tomasz Cik, ogn. Tomasz Mrugalski,

 4. na stopień ogniomistrz – mł. ogn. Michał Delikat, mł. ogn. Rafał Lica, mł. ogn. Robert Nowakowski, mł. ogn. Dariusz Rykert, mł. ogn. Dawid Steinborn,

 5. na stopień st. sekcyjny – sekc. Piotr Furdyna, sekc. Krzysztof Jarząbek, sekc, Mariusz Wójcik,

 6. na stopień sekcyjny – st. str. Piotr Sękowski, st. str. Marcin Zabrocki.

Nagrody Komendanta Wojewódzkiego za szczególne zaangażowanie i wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych otrzymali:

 1. st. kpt. Krzysztof Brzozowski,

 2. ogn. Przemysław Szmelter

W dniu 17 maja 2023 r. podczas uroczystości Wojewódzkich Obchodów Dnia Strażaka, w Toruniu odznaczenia otrzymali następujący strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Sępólnie Krajeńskim:

1. Medal Brązowy Za Długoletnią Służbę – st. asp. Łukasz Krieger

2. Srebrna Odznaka „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej” – asp. Mirosław Tyda, st. ogn. Leszek Karbowiak.

Ponadto wręczono Odznakę Świętego Floriana za Zasługi dla Społeczności Lokalnej dla druhny Teresy Dropińskiej z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Więcborku oraz Złotą Odznakę „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej” dla st. ogn. w st. spocz. Bogdana Stryszyka z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Kamieniu Krajeńskim.

Z okazji Dnia Strażaka okolicznościowe listy z życzeniami otrzymaliśmy od:

Pana Mateusza Morawieckiego – Prezesa Rady Ministrów,

Pani Ewy Kozaneckiej – Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej,

Pani Iwony Kozłowskiej – Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej,

Odznaczonym, awansowanym, nagrodzonym serdecznie gratulujemy.

źródło: JRG Sępólno Krajeńskie

Reklama

VI wojewódzkie eliminacje “Policjant Służby Kryminalnej roku 2023”

0

W dniach 22-24 maja 2023 r. na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy odbyły się VI wojewódzkie eliminacje konkursu „Policjant Służby Kryminalnej Roku 2023”. Najlepsza drużynowo okazała się załoga z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu. Najlepszy policjant dochodzeniowo-śledczy pracuje w Rypinie, operacyjno-rozpoznawczy w Inowrocławiu. Najlepszy technik kryminalistyki jest w Lipnie, a nadzór nad czynnościami procesowymi najlepiej sprawuje policjant z Torunia.

W zmaganiach o tytuł najlepszych  funkcjonariuszy pionu kryminalnego rywalizowało 19 czteroosobowych drużyn składających się z funkcjonariuszy kryminalnych. W skład każdego ze startujących zespołów wchodzili policjanci pionu: dochodzeniowo–śledczego, operacyjno-rozpoznawczego, techniki kryminalistycznej oraz funkcjonariusze sprawujący nadzór.

Konkurs został podzielony na kilka etapów, w ramach których kryminalni zmierzyli się w konkurencjach takich jak: test wiedzy ogólnej i rozwiązanie kazusu. W nim musieli wykazać się bardzo dobrą znajomością przepisów karnych oraz wybranych przepisów służbowych. Pozostałe konkurencje to: udzielanie pierwszej pomocy, strzelanie wymagające nie tylko celnego oka, ale i bardzo dobrej kondycji fizycznej, oględziny miejsca zdarzenia, podczas których zmierzyli się z zadaniem wymagającym dużej koncentracji i prawidłowej organizacji pracy.

Zawody organizowane były przez Wydział Kryminalny Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy przy współudziale Laboratorium Kryminalistycznego oraz Wydziału Kadr i Szkolenia.

Po zakończeniu konkursu i podsumowaniu wyników wyłonieni zostali zwycięzcy poszczególnych konkurencji oraz najlepsze zespoły.

W kategorii drużynowej najlepszymi okazali się:

I miejsce – policjanci Komendy Miejskiej Policji w  Toruniu
II miejsce – policjanci Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy
III miejsce – policjanci Komendy Powiatowej Policji w Sępólnie Kraj.

W kategorii indywidualnej zwycięzcami zostali:

Najlepszy policjant sprawujący nadzór:

I miejsce –  kom. Michał Rogoziński z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu
II miejsce – st. asp. Agata Ortmann z Komendy Powiatowej Policji w Tucholi
III miejsce – podkom. Maciej Tykwiński z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy

Najlepszy policjant dochodzeniowo-śledczy:

I miejsce – asp. Mariusz Cywiński z Komendy Powiatowej Policji w Rypinie
II miejsce –  sierż. szt. Dorota Nowicka z Komendy Powiatowej Policji w Tucholi
III miejsce – asp. szt. Piotr Brzeziński z Komendy Powiatowej Policji w Nakle n. Notecią

Najlepszy policjant operacyjno-rozpoznawczy:

I miejsce – policjant z Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu
II miejsce – policjant z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy
III miejsce – policjant z Komendy Powiatowej Policji w Nakle n. Notecią

Najlepszy technik kryminalistyki:

I miejsce – st. asp. Mariusz Giera z Komendy Powiatowej Policji w Lipnie
II miejsce – asp. Łukasz Juras z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu
III miejsce – asp. Magdalena Chrzczonowicz z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy

Wszyscy zwycięzcy, od Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Małgorzaty Jorki, otrzymali nagrody, puchary i pamiątkowe dyplomy.

Teraz czterech najlepszych kryminalnych z drużyny Komendy Miejskiej Policji w Toruniu reprezentować będzie garnizon kujawsko-pomorski  w ogólnopolskim konkursie ,,Policjant Służby Kryminalnej Roku 2023”, który odbędzie się w Szkole Policji w Pile w dniach 20- 22 czerwca 2023 r. 

źródło: KPP Sępólno

Reklama

Pogryzione 3-letnie dziecko i dorosły mężczyzna

0

Policjanci interweniowali w związku z dwoma pogryzieniami przez psy do których doszło na na początku tygodnia na terenie powiatu złotowskiego. W pierwszym przypadku pogryzione zostało dziecko, w drugim 30 letni mężczyzna. Apelujemy o odpowiedzialne postępowanie ze zwierzętami i odpowiednia opiekę nad nimi. W szczególności zwracanie uwagi na właściwe zabezpieczenie kojców, ogrodzeń oraz aktualne szczepienia ochronne.

We wtorek (23.05) Dyżurny złotowskiej jednostki został powiadomiony o dwóch pogryzieniach przez psy, w wyniku których poszkodowane zostało 3 letnie dziecko oraz 30 letni mężczyzna.

Do pierwszego zdarzenia doszło w miejscowości Jastrowie. Kilka minut po godzinie 15:00 policjanci otrzymali informację o pogryzieniu dziecka przez psa. W trakcie czynności ustalili, że 3-latek został ugryziony przez psa i posiada widoczne obrażenia, niezagrażające życiu i zdrowiu. Matka nieletniego wskazała właściciela czworonoga, a następnie udała się z synem do szpitala. Funkcjonariusze rozpytali wskazaną osobę i ustalili że pies nie posiada aktualnego szczepienia przeciwko wściekliźnie. W związku z niezachowaniem ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia oraz brakiem aktualnych szczepień zwierzęcia skierowano wniosek do Sądu o ukaranie właściciela.

Kolejne zgłoszenie dotyczące pogryzienia, wpłynęło do funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Okonku przed godziną 21. W tym przypadku pogryziony został 30 letni mieszkaniec Lędyczka, który wcześniej wraz z właścicielem psa spożywał alkohol. Obrażenia mężczyzny były na tyle poważne, że został on przetransportowany do szpitala w Pile. Właściciel czworonoga okazał mundurowym aktualne szczepienia psa przeciwko wściekliźnie. Odizolował czworonoga, zobowiązując się do wzmożenia sprawowani nad nim opieki. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzić będą funkcjonariusze z Komisariatu w Okonku.

Pamiętajmy !

Posiadanie psa wiąże się z obowiązkami jakie nakłada prawo na właściciela. Należy pamiętać, że za zachowanie psa zawsze odpowiada jego właściciel. Reguluje to art. 77 kodeksu wykroczeń:

Kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze grzywny do 1000 złotych albo karze nagany”

W przypadku odpowiedzialności za to wykroczenie nie ma znaczenia czy właściciel psa nie zachował należytej ostrożności z winy umyślnej czy nieumyślnej. Zwykła ostrożność obejmuje bowiem przeciętne środki ostrożności związane z trzymaniem danego zwierzęcia, przy czym będą one zróżnicowane w zależności od gatunku zwierzęcia i przede wszystkim od stopnia niebezpieczeństwa, jakie zwierzę może stwarzać.

Za niedopilnowanie psa, wskutek którego inna osoba została pogryziona lub jej ciało zostało uszkodzone, zgodnie z art. 156 § 1 za ciężki uszczerbek na zdrowiu grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat. Jeżeli jednak działanie było nieumyślne, wówczas kodeks przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 3, natomiast jeżeli wskutek pogryzienia nastąpi śmierć człowieka, wtedy sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 2 do 12 lat (art. 156 §2 i §3).

Obowiązkowe szczepienia ochronne

Każdy właściciel czworonoga powinien pamiętać o obowiązkowych szczepieniach ochronnych. Prawo nakłada na właściciela psa, kota obowiązek szczepienia przeciwko wściekliźnie. Szczepienie czworonoga powinno nastąpić najdalej 30 dni po ukończeniu przez psa 3 miesiąca życia i powtarzane być każdego roku. Niedopełnienie obowiązku szczepienia psa jest zagrożone grzywną do 500zł , a nawet karą aresztu lub ograniczenia wolności.

Policjanci apelują do właścicieli czworonogów o odpowiedzialne postępowanie ze zwierzętami i odpowiednia opiekę nad nimi. W szczególności zwracanie uwagi na właściwe zabezpieczenie kojców, ogrodzeń oraz aktualne szczepienia ochronne.

Jeżeli jesteś właścicielem psa pamiętaj, że brak wyobraźni może doprowadzić do tragedii!

foto – Pixabay.com
źródło: KPP Złotów

 

Reklama

Znakowanie rowerów w Kamieniu Krajeńskim

0

W dniu 1 czerwca 2023 roku, przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kamieniu Krajeńskim policjanci będą prowadzić akcję znakowania rowerów. Oznakować swój jednoślad będzie można w godzinach 12.00-16.00. Osoba, która zgłosi się celem oznakowania roweru powinna posiadać dokument tożsamości oraz dowód zakupu.

Nie daj szansy złodziejowi i oznakuj swój rower. Doskonałą do tego okazją, będą obchody Dnia Dziecka w Kamieniu Krajeńskim, połączone z otwarciem parku po rewitalizacji. Na terenie przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury swoje stoisko wystawią także funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Sępólnie Krajeńskim. Mundurowi będą promować zawód policjanta oraz znakować rowery. Znakowanie jest bezpłatne.  Aby oznakować rower wystarczy mieć przy sobie dokument tożsamości oraz dowód zakupu roweru.

Znakowanie polega na wygrawerowaniu oznaczenia składającego się z liter i cyfr specjalnym przyrządem typu „engrawer” oraz rejestracji w bazie danych Policji. Każdy oznakowany jednoślad zostanie opatrzony w widocznym miejscu naklejką samoprzylepną informującą o dokonaniu oznakowania roweru.

Pamiętajmy, że oznakowanie roweru ma wpływa na ograniczenie ryzyka kradzieży, ale powinniśmy również przestrzegać innych bardzo prostych zasad:

• zostawiać rower w widocznym miejscu – rower pozostawiony w miejscu widocznym dla wielu osób nie będzie „łatwym łupem” dla złodzieja, ponadto w przypadku kradzieży prawdopodobieństwo, że ktoś zapamięta sprawcę jest znacznie większe

• pamiętać o stosowaniu zabezpieczeń– należy stosować tzw. zapięcia do rowerów bez względu na czas na jaki pozostawiany jest rower. Nawet najprostsze zabezpieczenie to dodatkowy czas jaki musi poświęcić złodziej. Zwiększa to jednak prawdopodobieństwo  zauważenia go przez inne osoby.

• zapisać numery ramy – każdy rower posiada swój numer fabryczny ramy. W przypadku kradzieży roweru numer ten wprowadzany jest do systemu informacyjnego. W razie odnalezienia lub kontroli takiego jednośladu w dowolnym miejscu na terenie kraju – możliwe jest natychmiastowe ustalenie jego właściciela.

Reklama

Pożar samochodu osobowego

0

W środę, 24 maja br. około godziny 10:30 na Stanowisko Kierowania Komendy Powiatowej PSP w Pile wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego w miejscowości Liszkowo, gmina Łobżenica. Na miejsce zadysponowano po jednym zastępie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Łobżenicy oraz Luchowie. Na miejscu okazało się, że samochód osobowy marki Skoda objęty jest całkowicie ogniem. Niestety mimo sprawnej akcji gaśniczej samochód spłonął doszczętnie. Na miejscu pracował również patrol Policji. Przyczyną pożaru było najprawdopodobniej zwarcie instalacji elektrycznej.

fot. OSP Łobżenica


Reklama

Zderzenie dwóch samochodów osobowych w Występie

0

Dzisiaj, 23 maja 2023 roku po godz. 18:00 na drodze powiatowej na wysokości ul. Rybackiej w Występie doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów. Zderzyły się samochody osobowe marki peugeot i chevrolet, w wyniku którego ten ostatni wjechał do pobliskiego lasu. Jadący samochodami sami opuścili pojazdy przed przybyciem służby medycznej i policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią.

źródło: kurier-nakielski

Reklama

Audi uderzyło w drzewo. Kierowcę zabrał śmigłowiec LPR

0

W niedzielę, 21 maja na drodze w Iwnie (gm. Kcynia) samochód osobowy marki Audi uderzył w drzewo. Kierowca trafił do szpitala.

Do zdarzenia doszło kilkanaście minut przed godz. 10.00. Na miejsce zadysponowano trzy zastępy straży pożarnej: JRG 2 Szubin, OSP Gromadno i OSP Kcynia.

Autem podróżowała jedna osoba. Przybyli na miejsce strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i udzielili poszkodowanemu kierowcy kwalifikowanej pierwszej pomocy przedmedycznej. Następnie przekazali poszkodowanego zespołowi ratownictwa medycznego – poinformował st. kpt. Bartosz Walkowiak, oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Nakle nad Notecią.­ – Kierowca został przetransportowany do szpitala przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe  – dodał. W czasie usuwania skutków wypadku w miejscu zdarzenia występowały utrudnienia w ruchu. Droga była zablokowana przez blisko dwie godziny.

źródło: powiat24.pl
fot. poglądowe Robert Koniec/kcynia.info

Reklama

Nowy sztandar i samochód na 100-lecie OSP Wiele

0

W sobotę, 20 maja 2023 roku w Wielu odbył się uroczysty apel z okazji jubileuszu 100–lecia miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej. W uroczystości udział wzięli zaproszeni goście m.in.: Poseł na Sejm RP – Iwona Kozłowska, Starosta Nakielski – Tadeusz Sobol, Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Mrocza – Waldemar Chudzik, Wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP Województwa Kujawsko-Pomorskiego – Leszek Szmyt, Zastępca Kujawsko-Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP – Marek Rusoń, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Nakle nad Notecią – Piotr Hemmerling, Komendant Powiatowy PSP w Nakle nad Notecią – Sławomira Murawskiego, Przewodniczący Rady Miejskiej w Mroczy – Jarosław Odrobiński, Sekretarz Miasta i Gminy Mrocza – Renata Jesionowska-Zawieja.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w intencji strażaków, której przewodniczył Proboszcz Parafii pw. Św. Jakuba Apostoła – ks. Piotr Orzechowski a homilię wygłosił  Proboszcz Parafii pw. św. Macieja w Orlu- ks. Tomasz Kapczyński kapelan strażaków gminy Mrocza. Po zakończeniu mszy nastąpiło uroczyste pożegnanie i odprowadzenie starego sztandaru, a następnie poświęcenie i przekazanie nowego sztandaru po wcześniejszym wbiciu w drzewiec symbolicznych gwoździ przez fundatorów. Sztandar odznaczono Złotym Znakiem Związku. Po prezentacji nowego sztandaru przekazano kluczyki do nowego samochodu strażackiego na podwoziu volvo, który trafił w grudniu 2022 roku do OSP Wiele.

Jubileusz był również doskonałą okazją do wręczenia odznaczeń osobom szczególnie zaangażowanym w działalność na rzecz ochrony przeciwpożarowej. Odznaczonym poświęcimy odrębny artykuł. Podczas uroczystości uczestnicy i zaproszeni goście mieli okazję wysłuchać utworów w wykonaniu Orkiestry Dętej OSP Kcynia pod przewodnictwem kapelmistrza Mariusza Skotnickiego.

źródło: kurier-nakielski

Reklama