Pożar w budynku przy ul. Paderewskiego w Nakle nad Notecią

0

Dzisiaj, 28 stycznia 2023 roku około godz. 17:30 na Stanowisko Kierowania Komendy Powiatowej PSP w Nakle nad Notecią wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego przy ul Paderewskiego w Nakle nad Notecią. Natychmiast pod wskazany adres zadysponowano trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią i zastęp OSP Nakło. Po przybyciu na miejsce, okazało się że pali się w garażu. Przystąpiono do działań gaśniczych i bardzo szybko opanowano sytuację, a następnie przystąpiono do oddymiania pomieszczeń. Na miejsce przybył patrol z Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią oraz wezwane pogotowie gazowe.

źródło: kurier-nakielski

Reklama

KRAJ: Wybuch gazu w kamienicy. Akcja poszukiwawcza trwa !

0
Wybuch gazu w kamienicy w m. Katowice (woj. śląskie). W wyniku zdarzenia doszło do częściowego zawalenia budynku, z którego ewakuowano 6 osób. Na miejscu działania ratownicze prowadzi kilkanaście zastępów straży pożarnej, w tym specjalistyczna grupa poszukiwawczo – ratownicza SGPR Jastrzębie.
 
Na miejsce udaje się zastępca komendanta głównego PSP nadbryg. Arkadiusz Przybyła wraz z grupą operacyjną KG PSP.
 Reklama

Pożar w jednym z mieszkań w Pęperzynie. Na miejscu 6 zastępów straży pożarnej

0

W piątek 27 stycznia br, krótko po godzinie 5 nad ranem na Stanowisko Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze w budynku wielorodzinnym w miejscowości Pęperzyn gm. Więcbork.

Na miejsce zadysponowano trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Sępólnie Krajeńskim, dwa zastępy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Więcborku oraz zastęp z Sitna. Na miejscu okazało się, że pali się kotłownia w jednym z mieszkań na 1 piętrze. Strażacy ubrani w aparaty ochronne dróg oddechowych przystąpili do ewakuacji mieszkańców z budynku, a następnie gaszenia pomieszczenia kotłowni. W stosunku do jednej z osób prowadzone były także procedury KPP. Straty oszacowano na ok. 60 tys. zł.

SiS:

 • JRG Sępólno Krajeńskie (GBA Renault)
 • JRG Sępólno Krajeńskie (GCBA Scania)
 • JRG Sępólno Krajeńskie (SH25 Volvo)
 • OSP Więcbork (GBARt Volvo)
 • OSP Więcbork (GCBA Man)
 • OSP Sitno 
 • Pogotowie Ratunkowe
Reklama

Makabryczne odkrycie w Okonku w powiecie złotowskim

0

Makabrycznego odkrycia dokonali dzisiaj rano pracownicy oczyszczalni ścieków w Okonku.

Po godzinie 9.00 na jednej z kratek osadowych znaleziono martwy płód dziecka. Na miejsce została wezwana Policja oraz prokurator. Aktualnie trwają czynności nad zlokalizowaniem miejsca, w którym płód został wrzucony do sieci kanalizacyjnej.

źródło: 7dni.pila.pl

Reklama

Pożar w budynku wielorodzinnym w Więcborku. Ewakuacja mieszkańców.

0

Wczoraj 24 stycznia br, po godzinie 18 na Stanowisko Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o dużym zadymieniu na klatce schodowej w budynku wielorodzinnym przy ulicy Hallera w Więcborku. Na miejsce zadysponowano zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Sępólnie Krajeńskim oraz zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Więcborku. Na miejscu okazało się, że zadymienie na klatce jest spowodowane rozszczelnieniem przewodu kominowego w którym doszło do pożaru sadzy. Strażacy przystąpili do ewakuacji mieszkańców oraz czyszczenia przewodu kominowego. Niestety jak się okazało przewodu kominowego nie dało się przebić tradycyjnymi metodami i strażacy musieli użyć sprzętu burzącego aby dostać się do pozostałej części przewodu kominowego i go udrożnić.

SiS:

 • OSP Więcbork (GCBA Man)
 • JRG Sępólno Krajeńskie (GBA Renault)
 • Policja


Reklama

Wiadro z gorącym popiołem postawiło na nogi strażaków z Nakła i Mroczy

0

Dzisiaj, 24 stycznia o godzinie 4.32 zaalarmowano straż o pożarze w budynku gospodarczym w Modrakowie (gm. Mrocza).

Na miejsce pożaru zadysponowano trzy zastępy, dwa zastępy z JRG nr 1 w Nakle oraz OSP Mrocza. Po przybyciu na miejsce, strażacy zastali palące się wiadro po popiole znajdujące się przy budynku gospodarczym. Przyczyną pożaru było wrzucenie gorącego popiołu do plastikowego wiadra – poinformował mł. bryg. Paweł Przybylski z Państwowej Straży Pożarnej w Nakle. Nadpaleniu uległa ściana budynku gospodarczego, zadaszenie które było wykonane z materiału typu “pleksi” oraz drewniana szafa. Strażacy sprawdzili obiekt kamerą termowizyjną. Straty są niewielkie. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

źródło: powiat24.pl

Reklama

IV Halowe Zawody MDP o Puchar Starosty Sępoleńskiego Jarosława Tadycha [zdjęcia/wyniki]

0

W minioną sobotę 21 stycznia br. w Centrum Sportu i Rekreacji KRAJNA ARENA odbyły się IV Halowe Zawody MDP o Puchar Starosty Sępoleńskiego Jarosława Tadycha. W zawodach wystąpiło 20 drużyn MDP z całego woj. kujawsko-pomorskiego. Zawody sędziowali sędziowie z Wojewódzkiego Kolegium Sędziów sportów pożarniczych na czele z Sędzią Głównym zawodów dh Wojciech Kowalczyk. Obszerna fotorelacja wraz z wynikami zawodów poniżej.

Wyniki:

 


Reklama

Pożar budynku gospodarczego w Rogalinie (zdjęcia)

0

W niedzielę 22 stycznia br, przed godziną 10 na Stanowisko Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w miejscowości Rogalin, gm. Sośno. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Sośnie oraz po jednym zastępie z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Sępólnie Krajeńskim, Więcborku i Rogalinie. Na miejscu okazało się, że pali się budynek gospodarczy na jednej z posesji. Do środka budynku wprowadzono rotę gaśniczą, która z budynku wyciągnęła 8 butli z gazem. Tuż przy budynku znajdował się także kombajn rolniczy, który na szczęście nie zdołał się zapalić.

SiS:

 • JRG Sępólno Krajeńskie (GCBA Scania)
 • OSP Sośno (GBA StarMan)
 • OSP Sośno (GBA Iveco)
 • OSP Więcbork (GCBA Man)
 • OSP Rogalin (GCBA Jelcz)
 • Policja
Reklama

Kolizja na skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Baczyńskiego w Sępólnie

0

Wczoraj (19 stycznia) po godzinie 15 na skrzyżowaniu ulicy Kościuszki z Baczyńskiego doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych marki Audi z Chevrolet Europe. W zdarzeniu na szczęście nie było osób poszkodowanych. Na czas akcji na ulicy Kościuszki występowały utrudnienia. Na miejscu pracował zastęp z Komenda Powiatowa PSP w Sępólnie Krajeńskim oraz patrol Polska Policja.

Reklama

Sępólno Kraj.: Na zakazie spowodował kolizję

0

W piątek w Sępólnie Krajeńskim doszło do zdarzenia drogowego. Kierujący renault master nie zachował bezpiecznej odległości i uderzył w jadącego przed nim peugeota. Okazało się, że sprawca kolizji kierował mimo czynnego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

W piątek (13.01.2023) tuż przed godziną 10, policjanci sępoleńskiej drogówki udali się na miejsce zdarzenia drogowego. Na DK 25 na rondzie Kazimierza Wielkiego w Sępólnie Krajeńskim, kierujący  renault master nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go peugeota partnera w wyniku czego najechał na jego tył. Uczestnicy zdarzenia nie ponieśli żadnych obrażeń. Policjanci przystąpili do ich legitymowania. Ustalili, że sprawca kolizji, 41-letni mieszkaniec gminy Sosno posiada sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych w ruchu lądowym.

Za niezachowanie należytej ostrożności i spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym zostanie skierowany wobec niego wniosek do sądu o ukaranie. Grozi mu za to kara grzywny.
Natomiast za niestosowanie się do wyroku sądowego i kierowanie pojazdem mimo czynnego zakazu, może pójść za kratki nawet na 5 lat.

źródło: KPP Sępólno

Reklama

Poranne dachowanie samochodu osobowego pod Nakłem

0

W poniedziałek, 16 stycznia nad ranem, na trasie Gorzeń-Łochowo dachował samochód osobowy peugeot.

Na miejsce przybyły: straż pożarna, Zespół Ratownictwa Medycznego i Policja. Ruch odbywał się wahadłowo. Kierowca podróżował sam. Po dachowaniu pojazdu wyszedł z auta o własnych siłach. Na miejsce przybył Zespół Ratownictwa Medycznego, ale po przebadaniu kierowcy, nie było potrzeby dalszej hospitalizacji – poinformował kpt. Bartosz Walkowiak – oficer prasowy PSP w Nakle.

źródło: powiat24.pl

Reklama

Ferie zimowe 2023

0

Od 16 stycznia w całej Polsce rozpoczynają się ferie zimowe. To czas wypoczynku i wyjazdy z nim związane. Nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu drogowego będą czuwać policjanci drogówki. W województwie kujawsko-pomorskim, ferie przypadają na okres od 30 stycznia do 12 lutego br.

Z uwagi na  wzmożony ruch na drogach, przez cały okres ferii zimowych policjanci ruchu drogowego w naszym województwie będą czuwać nad bezpieczeństwem podróżujących. Dużą uwagę mundurowi będą zwracać na kontrolę autobusów i kierowców przewożących dzieci na zimowy wypoczynek.

Podczas kontroli policjanci szczególną uwagę będą zwracać na:

 • stan techniczny pojazdów, ze zwróceniem uwagi na oświetlenie i stan ogumienia,
 • trzeźwość kierowców,
 • właściwy załadunek bagażu oraz sprzętu zimowego, stosowanie pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów oraz przewożenie dzieci  w fotelikach bezpieczeństwa,                                                            
 • prawidłowość poruszania się pieszych po drodze oraz posiadanie przez nich obowiązkowych elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym.

Wybierając się w podróż własnym autem warto pamiętać o kilku zasadach, których przestrzeganie pozwoli nam na bezpieczne dotarcie do miejsca wypoczynku i bezpieczny powrót.
Przed wyjazdem na wakacje sprawdźmy:

 • stan techniczny pojazdu (działanie świateł, ciśnienie w oponach, sprawność układu hamulcowego i jezdnego itp.),
 • wyposażenie auta (trójkąt, gaśnica).

Pamiętajmy o ważnych zasadach podczas podróży:

 • dostosujmy prędkość jazdy do warunków atmosferycznych i drogowych, gdyż najczęstszą przyczyną wypadków jest nadmierna prędkość połączona z brawurą,
 • w czasie jazdy korzystajmy z pasów bezpieczeństwa,
 • nie kierujmy pojazdem pod wpływem alkoholu – środek ten, nawet w małych ilościach zaburza koncentrację oraz ocenę rzeczywistości i własnych zachowań, wydłuża czas reakcji na bodźce i ogranicza pole widzenia,
 • siadając za kierownicą samochodu pamiętajmy, aby nie wyruszać w drogę, gdy jest się zmęczonym lub niewyspanym. Taki stan osłabia refleks, zmniejsza zdolność koncentracji.

Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży jest priorytetem polskiej Policji. Ważnym elementem troski o bezpieczeństwo są kontrole autobusów wiozących je na wypoczynek.

W związku z powyższym Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji przygotowało wykaz miejsc prowadzenia kontroli autobusów oraz kierowców autobusów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek. Wykaz ten zawiera zestawienie punktów z terenu kraju wraz z numerami telefonów kontaktowych, gdzie można uzyskać informacje na temat możliwości przeprowadzenia doraźnych kontroli autobusów i kierowców.
Podczas kontroli sprawdzany jest przede wszystkim stan techniczny autobusu i jego wyposażenie, uprawnienia kierującego oraz stan trzeźwości. Dobrym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu można uniknąć dłuższego oczekiwania na przyjazd patrolu Policji.

 

Reklama

Przetarg na dostawę lekkich samochodów ratowniczo – gaśniczych. Jeden z nich trafi do druhów z Więcborka

0

Jak informuje portal Remiza.pl Oddział Wojewódzki Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Toruniu ogłosiła dzisiaj przetarg na dostawę lekkich samochodów ratowniczo – gaśniczych.

Przedmiotem postępowania jest dostawa siedmiu lekkich samochodów ratowniczo – gaśniczych w ramach projektu “Nowoczesne służby ratownicze – zakup pojazdów dla jednostek OSP – etap V”. 

Zamówienie zostało podzielone na dwie części. Pierwsza część to dostawie samochodu typu Pick-Up 4×4 z kontenerową zabudową w układzie skrytek 1+1+1, wyciągarką i masztem oświetleniowym. Na dachu pojazdu należy zamontować bagażnik dachowy. Dodatkowo w ramach tej części należy dostarczyć przyczepę wykonaną z materiałów odpornych na korozję w układzie skrytek 2+2+1. Taki zestaw trafi do jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Więcborku. Zamówienie należy zrealizować do końca maja br.  

fot. poglądowe (czerwonesamochody.com)
źródło: remiza.pl

Reklama

Tragedia na torach w powiecie złotowskim. Nie żyje 42-latek

0

Do tragicznego wypadku na torach kolejowych doszło wczoraj w miejscowości Okonek w powiecie złotowskim.

Wczoraj po godzinie 13-stej w pobliżu miejscowości Okonek w powiecie złotowskim doszło do tragicznego zdarzenia. Pociąg relacji Kraków – Kołobrzeg potracił mężczyznę. W wyniku odniesionych obrażeń mężczyzna zmarł. Ruch pociągów na szlaku kolejowym z Piła – Szczecinek został wstrzymany. W działaniach udział brały cztery zastępy straży pożarnej OSP i PSP wspierane przez Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policję.

Reklama

Pożar budynku gospodarczego w w Ślesinie

0

Dzisiaj, 13 stycznia o godz. 4.59 dyżurny Państwowej Straży Pożarnej w Nakle otrzymał zgłoszenie o palącym się budynku gospodarczym w Ślesinie znajdującym się przy domu mieszkalnym.

Na miejsce zadysponowano łącznie cztery zastępy straży pożarnej, m.in. 3 zastępy z JRG nr 1 w Nakle oraz OSP Ślesin. Na miejsce przybyli również policjanci. Po przybyciu na miejsce, strażacy zastali palące się deski, które znajdowały się w budynku gospodarczym – poinformował nas kpt. Bartosz Walkowiak – oficer prasowy PSP w Nakle.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca działań i ugaszeniu desek. Na szczęście nikomu nic się nie stało, a straty są niewielkie. Akcja gaśnicza trwała niespełna godzinę.

źródło: powiat24.pl

Reklama