Reklama

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ SKUP ZŁOMU – ZŁOMIARZE ?

0

Czy wiesz, że oddając złom do Skup złomu i metali kolorowych  – ZŁOMIARZE nie tylko dbasz o środowisko, ale także zarabiasz?

Skup złomu i metali kolorowych – ZŁOMIARZE  to miejsce, gdzie każdy kilogram metalu ma swoją wartość. Zajmujemy się skupem wszelkiego rodzaju złomu stalowego oraz metali kolorowych.

Detaliczny skup złomu i metali kolorowych

Od lat specjalizujmy się w detalicznym skupie złomu i metali kolorowych . Nasza działalność opiera się na zasadach zrównoważonego rozwoju i ekologii. Dzięki nam Twoje odpady metalowe mogą znaleźć nowe życie, a Ty możesz zarobić na ich sprzedaży. Oferujemy atrakcyjne ceny, rzetelną ,profesjonalną obsługę i szybki proces transakcji. Zapraszamy do współpracy zarówno klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorstwa !

Co skupujemy ?Odpowiedź jest prosta – wszystko co metalowe !

Skupujemy :

  •  Złom stalowy, żeliwo oraz metale kolorowe

Niezależnie od ilości i stanu Twojego złomu, jesteśmy gotowi na jego odbiór i zapłacenie Ci za niego uczciwej ceny. 

Specjalizujemy się w obsłudze zakładów produkcyjnych, dostarczając kompleksowe rozwiązania w zakresie gospodarki odpadami metalowymi. Dzięki doświadczeniu i wiedzy  jesteśmy w stanie zapewnić usługi na najwyższym poziomie, zgodnie z obowiązującymi przepisami i standardami.

Stała współpraca z zakładami produkcyjnymi

Naszym celem jest nawiązanie długotrwałej współpracy z zakładami produkcyjnymi. Dzięki stałemu kontaktowi i indywidualnemu podejściu do każdego klienta jesteśmy w stanie dostosować naszą ofertę do specyfiki i potrzeb danego przedsiębiorstwa. W ramach współpracy oferujemy regularny odbiór odpadów metalowych, a także możliwość negocjacji cen przy większych ilościach. Zapewniamy również pełną dokumentację związaną z przekazaniem odpadów.

Współpraca z firmami – korzyści dla obu stron

Zachęcamy do współpracy firmy z różnych sektorów gospodarki, które w swojej działalności generują odpady metalowe. Oferujemy atrakcyjne warunki finansowe, profesjonalną obsługę oraz możliwość podstawienia kontenerów na odpady. W naszej firmie stawiamy na transparentność i uczciwość w relacjach z klientami. Wszystkie transakcje są dokładnie dokumentowane, a ceny za skupowany złom są ustalane indywidualnie, w zależności od ilości i rodzaju odpadów. Przy większych ilościach istnieje możliwość negocjacji cen. Płatności realizujemy natychmiast po zawarciu transakcji, co gwarantuje naszym klientom szybki zwrot z inwestycji.

Wstawianie kontenerów

Oferujemy kompleksowe usługi w zakresie wstawiania kontenerów oraz pojemników na odpady. Dzięki naszej ofercie zarówno klienci indywidualni, jak i przedsiębiorstwa mogą skorzystać z profesjonalnej obsługi, która obejmuje nie tylko dostarczanie kontenerów, ale także ich odbiór i transport odpadów. Nasza firma posiada zezwolenie na zbieranie i transport odpadów, co gwarantuje bezpieczeństwo i zgodność z przepisami prawa. Wszystko to, abyś mógł skupić się na swoim biznesie, a my zajmiemy  się resztą.

Jak skorzystać z naszych usług

Aby skorzystać z naszych usług, wystarczy skontaktować się z nami telefonicznie lub mailowo.

Odpowiemy na Wszystkie Twoje pytania i pomożemy dobrać odpowiednie rozwiązanie dla Twojego biznesu. Po ustaleniu szczegółów dostarczymy na miejsce odpowiednie kontenery.

Do każdego zlecenia  podchodzimy indywidualnie i priorytetowo.

Wszystko to ,abyś mógł skupić się na tym ,co dla Ciebie najważniejsze.

Przekonaj się sam – Zapraszamy do Skupu Złomu i metali kolorowych

ZŁOMIARZE Paweł Dziekański !
Ul. Gdańska 15, 89-410 Więcbork
https://skupzlomu-zlomiarze.rzetelnafirma.pl

889 240 808
pdziekanski@interia.pl

Zachęcamy do obserwowania na Facebooku SKUP ZŁOMU – ZŁOMIARZE

materiał sponsorowany

Strajk bankomatów w Polsce. Wypłacisz nie więcej niż 200 złotych

0

Jak podaje portal wirtualnemedia.pl, zarządzająca bankomatami firma Euronet zapowiedziała wielką akcję protestacyjną w związku z faktem, że VISA, Mastercard i Polski Standard Płatności (BLIK) nie pokrywają kosztów krajowej wypłaty gotówki z bankomatów ponoszonych przez operatorów bankomatów w Polsce. W ramach sprzeciwu znacząco obniżony zostanie limit krajowej wypłaty gotówki.

Euronet rozpoczyna w dniu 18 czerwca 2024 roku specjalną akcję protestacyjną na terenie całej Polski. Ma ona na celu “zwrócenie uwagi konsumentów, decydentów oraz partnerów biznesowych na obecną sytuację operatorów bankomatów w Polsce”. Dokładniej mówiąc, chodzi o brak pokrycia kosztów krajowej wypłaty gotówki z bankomatów przez firmy VISA, Mastercard i Polski Standard Płatności (BLIK). Takie opłaty są natomiast ponoszone przez operatorów bankomatów w Polsce. Euronet zwraca uwagę, że od 14 lat stawka za wypłatę pieniędzy kartą krajową “praktycznie nie zmieniła się”. W związku z tym wypłaty gotówki są realizowane przez operatorów bankomatów z ponad dwukrotną stratą względem ponoszonych kosztów. To zaś może nieść za sobą “ryzyko braku możliwości dalszego utrzymywania sieci bankomatowych”.

źródło: kanal10.pl
fot. pixabay

25-latek kierował pod wpływem narkotyków

0

Sępoleńscy policjanci zatrzymali 25-letniego kierowcę audi, który znajdował się pod wpływem narkotyków. Jeżeli badanie laboratoryjne potwierdzą obecność zabronionych środków w jego organizmie, mężczyzna usłyszy zarzut kierowania pojazdem pod ich wpływem. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

W sobotę (15.06.2024) krótko przed godziną 21, na ulicy Kościuszki w Sępólnie Krajeńskim, patrol drogówki zatrzymał do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Audi. Za kierownicą auta siedział 25-letni mieszkaniec powiatu szczecineckiego. Uwagę mundurowych podczas kontroli zwróciły powiększone źrenice kierowcy. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić, czy mężczyzna nie znajduje się pod wpływem środków zabronionych. Badanie potwierdziło ich przypuszczenia. Test wykazał w jego organizmie metamfetaminę. Z 25-latkiem udano się do szpitala, gdzie została pobrana od niego krew do dalszych badań, po czym trafił do policyjnego aresztu. Jeżeli wyniki laboratoryjne potwierdzą w obecność narkotyków, wówczas usłyszy zarzut kierowania pojazdem pod ich wpływem. Nieodpowiedzialny kierowca stracił już prawo jazdy, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Kierowcy audi grozi nawet do 3 lat więzienia.
 
źródło: KPP Sępólno
fot. poglądowe

Uderzył w bariery energochłonne

0

W poniedziałek 17 czerwca br., po godzinie 16 na Stanowisko Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na krajowej 25 w miejscowości Orzełek.

Na miejsce zadysponowano zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Sępólnie Krajeńskim oraz po jednym zastępie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kamieniu Krajeńskim i Orzełku. Na miejscu okazało się, że samochód osobowy marki Renault uderzył w barierki energochłonne. Na szczęście w zdarzeniu obyło się bez osób poszkodowanych.

Pożar na składowisku makulatury w Nakle nad Notecią

0

Dzisiaj, 16 czerwca 2024 roku około godz. 17:40 na Stanowisko Kierowania Komendy Powiatowej PSP w Nakle nad Notecią wpłynęło zgłoszenie o pożarze na ul. Młyńskiej w Nakle nad Notecią

Po przybyciu pierwszego zastępu zastano palącą się makulaturę. Natychmiast przystąpiono do działań gaśniczych, a następnie dogaszania. Prawdopodobnie doszło do zaprószenia ognia. Po godzinie zakończono działania gaśnicze. W akcji udział brali strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, OSP Nakło, OSP Cukrownia Nakło i OSP Paterek.

źródło: kurier-nakielski

Pożar motocykla w Wąwelnie

0

W sobotę 15 czerwca po godzinie 10 na Stanowisko Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze motocykla w miejscowości Wąwelno.

Na miejsce zadysponowano zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Sępólnie Krajeńskim oraz zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Sośnie. Na miejscu okazało się, że na ulicy Długiej kierujący jednośladem 34-letni mężczyzną wpadł w poślizg na plamie oleju, a następnie się wywrócił. W momencie wywrócenia doszło do wycieku paliwa, a następnie zapłonu i pożaru motocykla. Poszkodowany mężczyzna został przetransportowany do szpitala na obserwację.

SiS:

  • JRG Sępólno Krajeńskie (GBA Renault)
  • OSP Sośno (GBA Iveco)
  • Pogotowie Ratunkowe
  • Policja

Wiadukt w Terespolu gotowy! Koniec objazdów

0

Na piątek 14 czerwca zaplanowano otwarcie dla ruchu nowego wiaduktu w Terespolu, na drodze wojewódzkiej nr 240 między Tucholą i Świeciem. Jest to bardzo dobra wiadomość szczególnie dla kierowców pojazdów ciężarowych !

Nowy wiadukt jest konstrukcją łukową, jednoprzęsłową o długości około 48 metrów. Powstał w miejscu starego, rozebranego obiektu. Szerokość blisko 15 metrów pozwoliła wybudować po północnej stronie bezpieczny ciąg pieszo-rowerowy, który połączył odcinki trasy rowerowej wybudowanej podczas modernizacji drogi wojewódzkiej nr 240 Polski Konopat-Terespol Pomorski. Wiadukt wyposażono w odwodnienie, bariery i balustrady, a jego nośność wzrosła do 50 ton (klasa A). Zmodernizowany obiekt umożliwi też docelową przebudowę magistrali kolejowej wraz z podniesieniem prędkości na torowisku z Bydgoszczy do Trójmiasta do 160km/h.

źródło: zdw-bydgoszcz

Tragedia na torach. Nie żyje 17-latek (ustalenia policji)

0

W czwartek, 13 czerwca w godzinach wieczornych na przejeździe kolejowym Jadwiżyn-Bnin doszło do tragicznego wypadku. Nastolatek, kierujący quadem wjechał pod nadjeżdżający pociąg. Poniósł śmierć na miejscu.

Wypadek wydarzył się około godz. 21.30 na niestrzeżonym przejeździe kolejowym – pisaliśmy o tym tutaj. 17-latek został potrącony przez pociąg osobowy relacji Piła-Bydgoszcz. Na miejsce przybyły trzy zastępy straży pożarnej oraz zespół ratownictwa medycznego. Niestety nastolatka nie udało się uratować. Na miejscu stwierdzono zgon.

Na czas prowadzonych działań ruch pociągów w tym miejscu został wstrzymany.

Wstępne ustalenia policji:

– Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 17-letni kierujący czterokołowcem na niestrzeżonym przejeździe kolejowym prawdopodobnie nie zastosował się do znaku “STOP” w wyniku czego wjechał pod nadjeżdżający pociąg. W następstwie zdarzenia kierujący poniósł śmierć na miejscu – poinformował st. sierż. Kamil Smoliński, p.o. oficera prasowego KPP w Nakle.

Postępowanie pod nadzorem prokuratury prowadzą policjanci Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią.

źródło: powiat24.pl
fot. poglądowe

Poszukiwana 32-letnia mieszkanka Debrzna. Policja prosi o pomoc!

0

Komenda Powiatowa Policji w Człuchowie prowadzi intensywne poszukiwania 32-letniej mieszkanki Debrzna, która dzisiaj rano opuściła swoje mieszkanie i do tej pory nie ma z nią kontaktu.

Katarzyna Oldenburg ostatni raz była widziana o godzinie 8:00, kiedy wychodziła z domu. W chwili zaginięcia miała na sobie czarne getry, czarne buty materiałowe oraz ciemną bluzkę. Zabrała ze sobą czarny plecak.

Kobieta jest szczupłej sylwetki, ma 166 cm wzrostu, długie ciemne blond włosy sięgające lekko za ramiona. Jej bliscy są zaniepokojeni i proszą o pomoc w jej odnalezieniu.

Policja apeluje do wszystkich osób, które mogą posiadać informacje na temat aktualnego miejsca pobytu Katarzyny, o kontakt. Można dzwonić bezpośrednio do Komendy Powiatowej Policji w Człuchowie pod numerem telefonu 47 74 25 722, na numer alarmowy 112 lub zgłosić się do najbliższej jednostki Policji.

Tragedia na niestrzeżonym przejeździe kolejowym pod Nakłem

0

W czwartek 13 czerwca br., około godziny 21:35 na Stanowisko Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią wpłynęło zgłoszenie o wypadku na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Jadwiżyn.

Na miejsce zadysponowano zastępy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Nakłe nad Notecią oraz zastępy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Jadwiżyna i Bnina. Na miejscu okazało się, że na niestrzeżonym przejeździe kolejowym pociąg osoby relacji Piła – Bydgoszcz potrącił motocyklistę. Niestety przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon mężczyzny. Ruch pociągów w kierunku Bydgoszczy jest wstrzymany – informuje przez platformę X KW PSP w Toruniu. Przyczyny tego tragicznego wypadku bada policja pod nadzorem prokuratora. Więcej szczegółowych informacji niebawem.

fot. poglądowe własne
fot. powiat24.plNegatywna ocena działalności DPS’u w Kamieniu Krajeńskim

0

Wojewoda kujawsko-pomorski po przeprowadzonej kontroli negatywnie ocenił działalność DPS dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Intelektualnie w Kamieniu Krajeńskim

W dniach 25, 29 i 31 stycznia 2024 roku służby wojewody kujawsko-pomorskiego przeprowadziły kontrolę doraźną w Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Intelektualnie w Kamieniu Krajeńskim. Wojewoda ocenił kontrolowany wycinek działalności

DPS negatywnie i stwierdził, że “nieprawidłowości i uchybienia w kontrolowanych obszarach wynikają w dużej mierze z braku wiedzy merytorycznej oraz postawy dyrektora. Siostra Sylwia Blok, która w sposób niezrozumiały interpretuje stanowiska przedstawione przez zespół inspektorów, nie uwzględniając przy tym uwag mających na celu rozwiązanie problemów […] Niewątpliwe niepokojącym jest, iż dyrektor jednostki, osoba z wieloletnim doświadczeniem zawodowym wykazała się nieznajomością przepisów ustawy o pomocy społecznej i jej błędną interpretacją w kontrolowanym zakresie. Pełnienie obowiązków dyrektora Domu przez siostrę Sylwię Blok skutkuje niewłaściwym wykonywaniem powierzonych zadań i wpływa znacząco na słabą jakość i nadzór na funkcjonowaniem Domu”.

W wystąpieniu pokontrolnym z dnia 13 maja 2024 roku wojewoda kujawsko-pomorski wskazuje, że zapisy “procedury prowadzenia zajęć terapii zajęciowej w Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Kamieniu Krajeńskim  z dnia 28 lutego 2023 roku” nie przewidują prowadzenia terapii z mieszkańcami w obiektach sakralnych, znajdujących się poza terenem DPS. Prace porządkowe oraz dekoracyjne na terenie kościoła pw. śś. Ap. Piotra i Pawła w Kamieniu Krajeńskim nie były ujęte w planach pracy z mieszkańcami. Jak ustalili inspektorzy z Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy, zajęcia porządkowe oraz dekoracyjne z mieszkańcami w kościele były realizowane wyłącznie z inicjatywy siostry dyrektor Sylwii Blok i DPS nie posiada dokumentacji, która odzwierciedlałaby uczestnictwo mieszkańców w terapii poprzez zajęcia w kamieńskiej kolegiacie. W momencie rozpoczęcia kontroli, czworo mieszkańców uczestniczących w zajęciach w kościele, zostało odsuniętych od wykonywania czynności porządkowych. Organ kontrolujący ocenił, że działania siostry dyrektor Sylwii Blok stanowią o całkowitym braku rozumienia obowiązujących przepisów i ich stosowania przez siostrę dyrektor.

Dalsze czynności kontrolne wykazały, że w prowadzonym przez DPS indywidualnym planie wspierania mieszkańca (IPW), które miało potwierdzić realizację terapii w pobliskim kościele, występują nielogiczne i niespójne zapisy. W ocenie zespołu inspektorów dokumentowane działania wskazują na fikcję w realizacji indywidualnego planu wspierania mieszkańca. Podczas kontroli dokonano szczegółowej analizy dokumentu IPW mieszkańca za miesiąc grudzień 2023. Wpis z 24 grudnia 2023 roku wskazuje, że mieszkaniec realizował pracę zarobkową 7 godzin, zajęcia ruchowe 1 godzinę, zajęcia z opiekunami 2 godziny, komputer 2 godziny, muzykoterapię 2 godziny, wyjście poza teren DPS 5 godzin, rozmowy indywidualne 30 minut. Inspektorzy ocenili, że wykazana realizacja zajęć jest niemożliwa do wykonania w ciągu jednego dnia, zwłaszcza, iż dotyczy ona osoby z niepełnosprawnością. Według zapisów IPW, mieszkaniec w ciągu doby przez 12,5 godziny uczestniczy w zajęciach po powrocie z 7-godzinnego dnia pracy zarobkowej. Dodatkowo zauważono, że poddany analizie losowo dzień jest dniem świątecznym, gdzie nie ujęto potrzeb duchowych mieszkańca, który uczestniczył systematycznie w zajęciach na rzecz kościoła.

W trakcie trwania czynności kontrolnych ustalono, że w grafiku dyżurów pielęgniarek ujęta jest osoba, która nie posiada uprawnień do wykonywania zawodu pielęgniarki a w miesiącu występują dni i godziny bez obecności na dyżurze osoby posiadającej uprawnienia do podawania leków mieszkańcom DPS.

Dom Pomocy Społecznej w Kamieniu Krajeńskim jest jednostką przeznaczoną dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnych intelektualnie. Dzięki zainteresowaniu mediów, okazało się że od prawie dwóch lat w DPS przebywa dwóch przyrodnich braci, będących w normie intelektualnej. Inspektorzy wojewódzcy wskazali, że siostra dyrektor Sylwia Blok nie podjęła natychmiastowych i wzmożonych działań zmierzających do zmiany formy opieki nad braćmi. Postanowienie Sądu Opiekuńczego o wydaniu zgody na umieszczenie osoby w DPS nie podlega weryfikacji  w chwili przyjęcia. Natomiast po zamieszkaniu i obserwacji mieszkańca, dyrektor ma obowiązek podjąć stosowne działania w celu ewentualnej zmiany formy opieki nad małoletnim. Służbom wojewody trudno było określić czy 2-letni pobyt braci z normą intelektualną w DPS przyczynił się do zahamowania ich rozwoju lub spowodował regres. Siostra dyrektor podjęła pierwsze czynności wobec braci dopiero rok od umieszczenia ich w DPS, poprzez uzupełnienie dokumentacji wymaganej przez Ośrodek Adopcyjny w Bydgoszczy. Zespół inspektorów uważa działanie siostry dyrektor za opieszałe i przewlekłe w stosunku do wyjątkowej sytuacji małoletnich. W ocenie kontrolujących dyrektor DPS powinien podjąć natychmiastowe działanie wobec rodzeństwa celem umieszczenia ich w odpowiedniej placówce opiekuńczo-wychowawczej, tym bardziej, że oboje znajdują się w normie intelektualnej.

Podczas prowadzenia czynności inspektorzy dokonali sprawdzenia wykonania zaleceń przekazanych po kontroli kompleksowej przeprowadzonej w 2022 roku. Wówczas przekazano DPS 15 zaleceń pokontrolnych. Kontrolujący ustalili, że nie zostało wykonane zalecenie z zakresie likwidacji pokoju 5-osobowego, w którym przebywa 5 mieszkańców. Pomieszczenie nie jest oddzielone drzwiami i jest pokojem przechodnim, które nie gwarantuje mieszkańcom poczucia intymności. W związku z niewykonaniem zalecenia wojewoda wszczął postępowanie administracyjne, mające na celu wymierzenie kary za jego wykonanie.

Zespół inspektorów w trakcie kontroli w 2022 roku zalecił weryfikację zatrudniania mieszkańców w kuchni Domu Pomocy Społecznej prowadzonej przez Stowarzyszenie “Bądź Aktywny”. W ocenie służb wojewody osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności, całkowicie ubezwłasnowolnione, posiadające orzeczenie o niepełnosprawności i zawartym w nim braku możliwości samodzielnej egzystencji nie powinny tej pracy wykonywać bez nadzoru asystenta pracy. W związku z opinią Państwowej Inspekcji Pracy, w której mowa o braku nieprawidłowości w zatrudnianiu osób niepełnosprawnych intelektualnie, wojewoda odstąpił od nałożenia kary.

Wojewoda kujawsko-pomorski po zakończeniu postępowania kontrolnego zalecił dyrekcji DPS niezwłoczne podejmowanie działań w przypadku przyjęcia dziecka w normie intelektualnej. Wojewoda bez zbędnej zwłoki zaleca zatrudnienie kierownika działu Terapeutyczno-Opiekuńczego, szczegółowo dokumentować podejmowane działania w ramach realizacji planów indywidualnego wspierania mieszkańców (IPW) oraz realizować zajęcia terapeutyczne z mieszkańcami w oparciu o dokumenty, przygotowane przez wykwalifikowanych specjalistów w tym zakresie.

fot. Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy

Strażacy i Policjanci oddali hołd zmarłemu żołnierzowi

0

12 czerwca o godz. 12:00 wszystkie służby mundurowe z całego kraju oddały hołd dla zmarłego żołnierza Mateusza Sitka, który oddał swoje życie broniąc granic Naszej Ojczyzny. Poniżej prezentujemy jednostek z terenu powiatu sępoleńskiego.


Jutro o 12 zawyją syreny w całej Polsce!

0

Syreny wyją w całej Polsce w środę, 12 czerwca 2024. Jest to związane z tragicznym wydarzeniem, jakie ostatnio miało miejsce.

Policjanci i strażacy oddali hołd

W środę, 12 czerwca zawyją syreny radiowozów oraz wszystkich pojazdów Państwowej jak i Ochotniczej Straży Pożarnej  na znak czci dla żołnierza – Mateusza Sitka, który został śmiertelnie ugodzony nożem na polsko-białoruskiej granicy.

Ma to być również wyraz solidarności wszystkich służb mundurowych, dbających o bezpieczeństwo – podała we wtorek policja.

Pogrzeb Mateusza Sitka 12.06.2024

12 czerwca o godz. 11. odbędzie się pogrzeb śp. sierż. Mateusza Sitka, który zginął, chroniąc granicy Naszej Ojczyzny. Wspólnie uczcijmy Jego pamięć. Jutro o godz. 12. niech w całym kraju zabrzmią syreny naszych radiowozów, na znak czci dla Mateusza i solidarności wszystkich służb mundurowych dbających o bezpieczeństwo polskiej granicy – poinformowano na platformie X policji.

 II Kujawsko-Pomorski Turniej Pożarniczego Ćwiczenia Bojowego

0

W poniedziałek 10 czerwca 2024 r., na boisku Ośrodka Szkolenia KW PSP, w Łubiance, został rozegrany II Kujawsko-Pomorski Turniej Pożarniczego Ćwiczenia Bojowego. Zawody uroczyście otworzył st. bryg. Rafał Świechowicz – Kujawsko-Pomorski Komendant Wojewódzki PSP.  Do startu stawili się reprezentanci każdego z powiatów, a zwycięstwo odnieśli strażacy z Brodnicy, zaraz za nimi strażacy z Chełmna i Świecia. Tuż za podium ulokowali się strażacy z KP PSP w Sępólnie Krajeńskim. 

Poniżej prezentujemy pełną tabele wraz z czasami:Tragiczny wypadek w powiecie tucholskim. Zginął operator filmowy

0

W poniedziałek 10 czerwca po godzinie 15 na drodze wojewódzkiej nr 240 w Lubiewicach w powiecie tucholskim doszło do tragicznego wypadku.

Jak informuje policja – “Kierujący pojazdem marki BMW podczas nieprawidłowego manewru wyprzedzania pojazdu marki Toyota uderzył w jego tył, w wyniku czego pojazd marki Toyota zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z jadącym z naprzeciwka pojazdem ciężarowym. W wyniku tego toyota zapaliła się. Jest jedna ofiara śmiertelna z tego pojazdu”

Sprawca wypadku został ujęty. Na miejscu czynności wciąż prowadzą służby. UWAGA KIEROWCY: Obowiązuje objazdy przez miejscowość Lubiewo!

Działania trwały do późnych godzin wieczornych. Droga Wojewódzka nr 240 przez ponad 8 godzin była na tym odcinku nieprzejezdna.

Zginął ceniony operator filmowy

Wśród ofiar wypadku jest 55-letni operator filmowy Arkadiusz Tomiak, który jechał na festiwal “Młodzi i film” do Koszalina, swojego rodzinnego miasta. 

Był członkiem Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Autor zdjęć do blisko pięćdziesięciu filmów fabularnych. Był siedmiokrotnie nominowany do Polskiej Nagrody Filmowej “Orzeł” za: “Daleko od okna”, “Cisza”, “Symetria”, “Palimpsest”, “Fotograf”, “Obława” i “Karbala”. Dwa ostatnie tytuły przyniosły mu zwycięstwo w 2012 i 2015 roku. Na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni odbierał Złote Lwy w 2000 roku za “Daleko od okna” i w 2016 roku za “Statystów” i “Palimpsest”. Był trzykrotnym laureatem Nagrody Stowarzyszenia Autorek i Autorów Zdjęć Filmowych (PSC). Otrzymał też Złotą Żabę na festiwalu Camerimage za zdjęcia do “Dziewczyny z szafy”.
fot. OSP Bysław