Jak już dziś Was informowaliśmy na drodze wojewódzkiej nr 189 relacji Więcbork – Złotów w miejscowości Śmiardowo Złotowskiego doszło do zdarzenia drogowego z udziałem motocyklisty.
Do zdarzenia doszło po godzinie 16 na drodze wojewódzkiej. Jak informuje portal zlotowskie.pl, kierujący SUV’em nie ustąpił pierwszeństwa motocykliście po czym doszło do zderzenia czołowego. Wskutek zderzenia poszkodowany motocyklista został przetransportowany do szpitala w Pile. Droga wojewódzka na czas działań była zablokowana.
W sobotę 14 czerwca przed godziną 14 na Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na krajowej 25 relacji Sępólno Krajeńskie – Koronowo.
Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Sępólnie Krajeńskim oraz dwa zastępy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Sośnie. Na miejscu okazało się, że w miejscowości Dziedno motocykl wjechał w tył samochodu osobowego marki VW. Wskutek zderzenia poszkodowany został 31-letni motocyklista oraz pasażer VW. Samochodem łącznie podróżowały dwie osoby. Na czas działań droga krajowa nr 25 była zablokowana.
W czwartek, 12 czerwca w Śmielinie doszło do niebezpiecznego zdarzenia z udziałem dwóch samochodów osobowych.
Około godz. 15.30 na drodze krajowej nr 10 volkswagen zderzył się ze skodą. Podczas zdarzenia w jednym z aut doszło do wycieku płynów eksloatacyjnych. Na miejscu czynności prowadzą strażacy oraz policjanci, którzy ustalają okoliczności tej kolizji. Wezwano także zespół ratownictwa medycznego. Na czas wykonywanych działań ruch odbywał się wahadłowo.
Ustalenia policji:
– Z ustaleń policji wynika, że 27-letni kierujący pojazdem marki Volkswagen nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go samochodu osobowego marki Skoda, którym kierował 45-latek – poinformował mł. asp. Kamil Smoliński, Oficer Prasowy KPP w Nakle. – Kierujący biorący udział w zdarzeniu byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem – dodał.
W środę, 11 czerwca na ulicy Przemysłowej w Sadkach płonął samochód osobowy.
Do pożaru volkswagena doszło na parkingu supermarketu około godz. 18.30. W działaniach gaśniczych brały udział trzy zastępy straży pożarnej: OSP Sadki, OSP Anieliny oraz zastęp z Jednostki-Ratowniczo Gaśniczej w Nakle. Pomimo szybko przeprowadzonej akcji auto zostało poważnie uszkodzone przez pożar. Na szczęście nie było osób poszkodowanych.
W dniu 11 czerwca 2025 roku w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Więcborku zawieszono nowy automatyczny defibrylator zewnętrzny (AED). Urządzenie zostało zakupione dzięki zbiórce społecznej oraz częściowemu dofinansowaniu ze strony Powiatu Sępoleńskiego.
Podczas uroczystego montażu AED odbył się także pokaz szkoleniowy, podczas którego zaprezentowano, jak prawidłowo korzystać z defibrylatora. Szkolenie przeprowadziła Pani Lucyna Tarnowska-Latzke. Za udział w zbiórce oraz pomoc w finansowaniu zakupu AED podziękował dyrektor szkoły, Pan Sławomir Kulpiński.
W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele Powiatu Sępoleńskiego:
Starosta Sępoleński – Jarosław Tadych,
Dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu – Lidia Sokulska-Tłok,
Dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności – Kamila Jabłońska.
Nowo zainstalowane urządzenie znacząco zwiększa bezpieczeństwo uczniów, pracowników oraz wszystkich osób przebywających na terenie szkoły.
Wczoraj w Dębiankach, w pow. radziejowskim, rozgrywały się III Kujawsko-Pomorskie Zawody Pożarniczego Ćwiczenia Bojowego. W zawodach brały udział drużyny strażaków PSP z każdego powiatu województwa oraz ze Szkoły Podoficerskiej PSP w Bydgoszczy.
Bardzo dobrym wynikiem mogą pochwalić się strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim. Którzy w klasyfikacji końcowej zajęli trzecie miejsce.
Powiatowy Lekarz Weterynarii w Sępólnie Krajeńskim informuje, iż kolejny oprysk – wykonanie bariery zapachowej ograniczającej migrację dzików na zachodniej granicy powiatu sępoleńskiego planowane jest w dniach 16.06.2025r. – 17.06.2025r.
Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymali 28-letniego bydgoszczanina. Prokurator przedstawił mu zarzut szpiegostwa obejmujący zgłoszenie gotowości działania na rzecz wywiadu Federacji Rosyjskiej, a także działalność na rzecz tego wywiadu poprzez gromadzenie i przekazywanie wiadomości dotyczących funkcjonowania obiektów o istotnym znaczeniu dla obronności, które mogłyby wyrządzić szkodę Rzeczypospolitej Polskiej.
źródło: x.com
Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymali 28-letniego bydgoszczanina. Prokurator przedstawił mu zarzut szpiegostwa obejmujący zgłoszenie gotowości działania na rzecz wywiadu Federacji Rosyjskiej, a także działalność na rzecz tego wywiadu poprzez gromadzenie i… pic.twitter.com/UdNpKAExta
We wtorek, 10 czerwca na drodze krajowej nr 10 w Śmielinie samochód ciężarowy zderzył się z autem dostawczym.
Do kolizji doszło około godz. 18.30. Na miejscu działania prowadzili strażacy i policja, która ustaliła okoliczności tego zdarzenia.
Ustalenia policji:
– Z ustaleń policji wynika, że 45-letni kierujący samochodem ciężarowym marki Volvo nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu marki Mercedes, którym kierowała 60-latka – przekazał mł. asp. Kamil Smoliński, Oficer Prasowy KPP w Nakle. – Kierujący biorący udział w zdarzeniu byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem. W zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń – dodał.
Nawet z narażeniem życia – to słowa roty ślubowania, które wypowiada każdy nowo przyjęty policjant. W niedzielę (8.06) funkcjonariusze z nakielskiej komendy, mł. asp. Marcin Makowiecki oraz sierż. Mateusz Lunitz, wypełnili przysięgę. Narażając własne życie wbiegli do budynku, w którym wybuchł pożar i wynieśli z niego niepełnosprawnego mężczyznę. Dzięki szybkiemu i sprawnemu działaniu mundurowych życiu 77-latka nie zagraża niebezpieczeństwo.
„Chronić i pomagać” to motto w trakcie codziennej służby przyświeca każdemu policjantowi. Jest ono nierozłącznie związane ze słowami policyjnej roty „nawet z narażeniem życia”, które w trakcie ślubowania wypowiadają funkcjonariusze. Stróże prawa są gotowi, aby w każdej chwili, ryzykując właśnie własnym życiem, stanąć w obronie obywateli. Przykład temu dali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią – młodszy aspirant Marcin Makowiecki oraz sierżant Mateusz Lunitz, którzy w trakcie pożaru bloku mieszkalnego, pomimo symptomów świadczących o podtruciu dymem, postanowili wbiec do budynku, aby wynieść z niego niepełnosprawnego mężczyznę.
Wczoraj (8.06), około godziny 15:15, dyżurny nakielskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o pożarze w bloku jednorodzinnym w Ślesinie. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci referatu patrolowo-interwencyjnego. Młodszy aspirant Marcin Makowiecki wraz z sierżantem Mateuszem Lunitzem przyjechali pod wskazany adres jako [pierwsi. W rozmowie ze znajdującymi się przed budynkiem mieszkańcami mundurowi ustalili, że nie wszyscy lokatorzy opuścili swoje mieszkania. Słysząc to policjanci, pomimo silnego zadymienia, wbiegli do bloku i zaczęli sprawdzać lokale.
Po chwili, z uwagi na pogorszenie samopoczucia, funkcjonariusze wyszli z budynku na świeże powietrze. Wtedy do mundurowych podeszła kobieta i poinformowała, że w jednym z lokali mieszka mężczyzna, który nie jest w stanie samodzielnie się poruszać. Nie zważając na symptomy takie jak zawroty głowy, złe samopoczucie czy duszności w klatce piersiowej, świadczące o podtruciu dymem, policjanci, ryzykując własnym życiem, postanowili wbiec do budynku jeszcze raz, aby wynieść z niego niepełnosprawnego lokatora.
Każda minuta była „na wagę złota”. Zagrożenie było spotęgowane również tym, że w mieszkaniu, w którym wybuchł pożar, znajdowała się butla z gazem. Funkcjonariusze kolejny raz wbiegli w czarny, gryzący dym. Na klatce schodowej panowało tak duże zadymienie, że policjanci praktycznie po omacku musieli dostać się do wskazanego wcześniej przez kobietę mieszkania. Na szczęście drzwi były do niego otwarte.
Wewnątrz stróże prawa zastali kobietę, której polecili natychmiast opuścić budynek oraz leżącego na łóżku 77-latka. Mundurowi chwycili mężczyznę i bezpiecznie wynieśli na zewnątrz.
Z uwagi na prawdopodobieństwo podtrucia policjanci zostali przewiezieni do szpitala, skąd po krótkiej terapii tlenowej zostali jeszcze tego samego dnia wypisani.
„Chronić i pomagać” nawet z narażeniem życia. Postawa młodszego aspiranta Marcina Makowieckiego oraz sierżanta Mateusza Lunitza pokazała, że nie są to puste słowa tylko realna gotowość do zaryzykowania swoim życiem w obronie innych.
Kierownictwo z sępoleńskiej komendy Policji uczestniczyło w jubileuszowych obchodach 80-lecia istnienia Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kotarbińskiego w Sępólnie Krajeńskim. Podczas uroczystości osiemnastu kadetom wręczono certyfikaty ukończenia edukacji policyjnej i służby więziennej. Funkcjonariusze przygotowali również dla uczestników kilka ciekawych atrakcji.
W minionym tygodniu odbył się jubileusz 80-lecia utworzenia Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kotarbińskiego w Sępólnie Krajeńskim. Wśród licznie zaproszonych gości obecny był Komendant Powiatowy Policji w Sępólnie Krajeńskim młodszy inspektor dr Klaudia Ryczek wraz ze swoim Zastępcą młodszym inspektorem Mariuszem Ciesielskim. Współpraca stróżów prawa z liceum jest bardzo aktywna, albowiem właśnie w tej szkole utworzono w 2021 roku klasę policyjną. Uroczystość była doskonałą okazja do przybliżenia historii szkoły, a także wręczenia certyfikatów ukończenia szkolenia z zakresu edukacji policyjnej i służby więziennej kadetom rocznika 2022/2023.
Po części oficjalnej dla uczestników wydarzenia miejscowi policjanci wystawili swoje stoiska informacyjno-edukacyjne, gdzie można było z bliska zobaczyć sprzęt wykorzystywany przez funkcjonariuszy Oddziałów Prewencji Policji z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, a także zapoznać się z procedurami doboru do służby w Policji. Oprócz tego mundurowi zapewnili gościom dodatkowe atrakcje w postaci pokazu przygotowanego przez Samodzielny Pododdział Kontterrorystyczny Policji Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy oraz pokaz wyszkolenia i tresury psów policyjnych. Dużym zainteresowaniem wśród uczestników cieszył się także symulator dachowania, po skorzystaniu z którego, każdy uczestnik przeżywał chwilę refleksji nad skutkami takich niebezpiecznych zdarzeń.
Wypadek na terenie jednej z firm przy ul. Przemysłowej w Sępólnie Krajeńskim. Poszkodowanego zabrał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
W poniedziałek, 9 czerwca na terenie jednej z firm przy ul. Przemysłowej w Sępólnie Krajeńskim doszło do poważnego wypadku.
Zgłoszenie o zdarzeniu na Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło około godziny 14. Na miejsce natychmiast skierowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Sępólnie Krajeńskim, ZRM oraz patrol Policji.
Jak się okazało, jednej z pracowników zakładu doznał poważnego urazu ręki. Ze względu na charakter obrażeń na miejsce wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przetransportował mężczyznę do szpitala w Bydgoszczy.
W niedzielę 8 czerwca br., po godzinie 15 służby ratunkowe z powiatu złotowskiego zostały poinformowane o zdarzeniu drogowym na drodze wojewódzkiej nr 189 relacji Więcbork – Złotów.
Droga zablokowana
Na miejsce zadysponowano zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Złotowie oraz zastępy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kujaniu i Zakrzewie. Na miejscu okazało się, że tuż za miejscowością Kujan doszło do wypadku z udziałem motocykla typu cross. Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, kierujący motocyklem to 18-letni mężczyzna. Z obrażeniami został przetransportowany do szpitala. Na czas akcji droga wojewódzka nr 189 Więcbork – Złotów była zablokowana.
W niedzielę, 8 czerwca w godzinach popołudniowych w jednym z mieszkań budynku wielorodzinnego w Ślesinie doszło do pożaru.
Służby zostały powiadomione o pożarze w bloku przy ulicy Bocznej po godz. 15.00. Na miejscu działania prowadzi sześć zastępów straży pożarnej, policja, pogotowie energetyczne oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.
Działający na miejscu strażacy wynieśli z mieszkania butlę z gazem i ochładzali ją na zewnątrz. Ewakuowano mieszkańców całego bloku. Z nieoficjalnych informacji wynika, że przyczyną pożaru było pozostawienie na kuchence patelni z olejem.
Za ponad 3,8 mln zł w Paterku w województwie kujawsko-pomorskim zostanie wybudowana remiza dla miejscowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej.
Zgodnie z dokumentacją przetargową będzie to budynek o jednej kondygnacji, w którym będzie garaż na dwa samochody, szatnia, pralnia, pomieszczenia sanitarne, pomieszczenia techniczne, biurowe i gospodarcze, sala zarządu i magazyny.
Inwestycja zakresem obejmuje również wykonanie niezbędnych instalacji, budowę parkingu i zagospodarowanie terenu.
W przetargu udział wzięło siedem firm, za najkorzystniejszą uznano ofertę firmy Corfus, która złożyła ofertę o wartości 3 mln 828 tys. zł brutto.
Remiza powinna zostać wybudowana w ciągu pięciu miesięcy od dnia zawarcia umowy.