Brak wolnej karetki. Interweniowali strażacy

0

W niedzielę, 5 grudnia br, po godzinie 11 na Stanowisko Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o udzieleniu zdarzeniu na trasie Sypniewo – Dorotowo. Na miejsce ze względu na brak wolnego Zespołu Ratownictwa Medycznego zadysponowano zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Sypniewie oraz zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Sępólnie Krajeńskim. Na miejscu okazało się, że mężczyzna jadący rowerem przewrócił się i wpadł do przydrożnego rowu. Na szczęście mężczyźnie nic poważnego się nie stało.

SiS:

 • OSP Sypniewo
 • JRG Sępólno Krajeńskie
 • Pogotowie Ratunkowe
Reklama

Minuta dla strażaków OSP Czernikowo [Wideo]

0
fot. OSP Sępólno Krajeńskie
fot. OSP Sępólno Krajeńskie

Punktualnie o godzinie 18 strażacy Państwowej Straży Pożarnej i druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu sępoleńskiego oddali hołd druhom z OSP Czernikowo, którzy zginęli dzisiaj w wypadku.

Syreny zawyły w ramach akcji zorganizowanej przez nasz serwis pod hasłem ‘Minuta dla druhów z Czernikowa’. 

fot. OSP Sępólno Krajeńskie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Reklama

Kolizja na krajowej 25 w Orzełku

0
fot. Wiecbork112.pl

W czwartek 2 grudnia br, przed godzina 10 na Stanowisko Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na krajowej 25 w miejscowości Orzełek gm. Kamień Krajeński. Na miejsce zadysponowano zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Sępólnie Krajeńskim, zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kamieniu Krajeńskim oraz Orzełku.  Na miejscu okazało się, że doszło do kolizji samochodu ciężarowego z przyczepą (tandem) i samochodu ciężarowego typu laweta, w skutek zdarzenia kierujący mercedesem wjechał częściowo do przydrożnego rowu. Na szczęście w zdarzeniu nikomu nic się nie stało. Na czas akcji na drodze krajowej występowały utrudnienia.

SiS:

 • JRG Sępólno Krajeńskie (GBARt Mercedes)
 • OSP Kamień Krajeński (GBA Renault)
 • OSP Orzełek (GLBA Renault)
 • Policja
Reklama

Powalone drzewo na budynek mieszkalny

0

Silne wiatry dają się we znaki strażakom z regionu. 

Dziś w nocy 2 grudnia br, krótko po godzinie 4 strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Łobżenicy odebrali zgłoszenie o powalonym drzewie na budynek mieszkalny w miejscowości Łobżenica. Na miejsce do pomocy strażakom z Łobżenicy wezwano także zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Luchowie. Na szczęście w zdarzeniu nikomu nic się nie stało.

Reklama

PILNE! Tragedia pod Toruniem. W wypadku zginęli strażacy jadący do pożaru ! (zdjęcia)

0

Do tragicznego wypadku doszło dziś (2 grudnia) w miejscowości Czernikowo pod Toruniem. Zginęło w nim dwóch strażaków, a trzech kolejnych zostało rannych.

W Czernikowie między Toruniem, a Lipnem w woj. kujawsko-pomorskim  na drodze krajowej nr 10 w godzinach porannych doszło do zderzeniach dwóch pojazdów. OSP Czernikowo jadąc alarmowo do pożaru sadzy, zderzył się z samochodem ciężarowym.
 
Samochodem OSP jechało 5 druhów OSP Czernikowo. W wyniku zderzenia, dwoje druhów poniosło śmierć, a trzech zostało rannych. Wśród rannych, dwóch druhów to osoby będące również funkcjonariuszami PSP.
 
Jak informuje RMF FM w wypadku wozu bojowego OSP Czerników zginęła 30-letnia Ewelina i 62-letni strażak OSP Jan. Kobieta była z zawodu ratownikiem medycznym i pielęgniarką, a mężczyzna pracował w Urzędzie Gminy jako konserwator. Pozostali trzej strażacy zostali ranni, zostali przetransportowani do szpitala w Toruniu oraz Lipnie. Są przytomni, ich życiu nie grozi niebezpieczeństwo. 
 
Kierowcy ciężarówki nic się nie stało – podaje stacja RMF FM
 
Na miejsce zdarzenia udał się zastępca Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Arkadiusz Przybyła. Trwają dalsze prace służb, aby wyjaśnić okoliczności wypadku.
 
W zawiązku z tragiczną śmiercią strażaków na terenie gminy Czernikowo Wójt Gminy ogłasza żałobę do dnia 5 grudnia. Na znak żałoby na maszcie przed budynkiem UG i innych budynkach organizacyjnych flagę przewiązuje się kirem.


Dzisiaj o godz. 18.00 strażacy, poprzez włączenie syren alarmowych i sygnałów świetlno-dźwiękowych, oddadzą hołd zmarłym na służbie druhom.

 
Dodajmy, że droga krajowa nr. 10 w miejscu wypadku jest nieprzejezdna !
 

Reklama

Tragedia w Złotowie. Matka i jej partner podejrzani o zabójstwo 6-tygodniowego dziecka

0
fot. policja.pl

Do tragedii doszło 22 listopada w mieszkaniu w Złotowie. Wówczas to 27-latka zadzwoniła do sąsiadki i powiedziała, że jej dziecko nie oddycha. Gdy kobieta poleciła matce, by zadzwoniła na pogotowie, ta miała odpowiedzieć, że jeszcze tego nie uczyni.

Sąsiadka weszła do mieszkania pary, gdzie zastała 28-latka, który miał się nie interesować tym, co się dzieje z 1,5-miesięcznym dzieckiem.

Gdy kobieta podjęła reanimację niemowlęcia, do mieszkania wróciła 27-letnia matka dziewczynki. Wezwana na miejsce ekipa pogotowia stwierdziła śmierć dziecka, u którego ujawniono obrażenia głowy.

Mężczyzna był trzeźwy w chwili zdarzenia – zaznaczył prokurator Wawrzyniak.

“Matka dziecka i jej partner usłyszeli zarzuty zabójstwa, obydwoje nie przyznają się do winy” – mówi Wawrzyniak.

Po przeprowadzeniu sekcji zwłok, okazało się, że dziewczynka zmarła w wyniku ciężkich obrażeń głowy; krwiaka i złamania kości potylicznej. W sprawie tej zatrzymano matkę dziecka i jej partnera. 27-letnia kobieta i 28-letni mężczyzna usłyszeli w prokuraturze zarzut zabójstwa. Obydwoje nie przyznali się do winy, kobieta oświadczyła, że jak była obecna w domu, to dziecku nic złego się nie działo, a mężczyzna oświadczył, że tego dnia nie dotykał dziewczynki – mówi prokurator.

Zatrzymani wychowywali jeszcze dwójkę innych dzieci. Prokuratura bada teraz, czy one także nie były ofiarami przemocy. Rodzina nie miała założonej “niebieskiej karty”, jak twierdzi złotowska policja, nie było takiej potrzeby, bo funkcjonariusze nigdy nie interweniowali w tamtym domu.

Matka dziecka i jej partner zostali tymczasowo aresztowani. Grozi im dożywocie.

źródło: Radiopoznan.fm

Reklama

Pierwszy śnieg i pierwsze kolizje na drogach

0

Pierwsze opady śniegu i oblodzenie jezdni już dają się we znaki na drogach powiatu złotowskiego.

Wczoraj po godzinie 22:00 strażacy z OSP Krajenka i policjanci interweniowali na drodze przy wjeździe z Krajnki od strony Piły. 26- letni kierujący samochodem deawoo kolos nie zachował ostrożności podczas jazdy w złych warunkach atmosferycznych i dachował. Badanie alkomatem wykazało, że był trzeźwy.  Ukarany został mandatem karnym. Strażacy interweniowali jeszcze raz wczorajszej nocy. Tym razem kierujący osobówką wpadł w poślizg i uderzył w drzewo. Zdarzenie miało miejsce za miejscowością Podróżna. 

Na szczęście w wyniku kolizji w jednym i drugim przypadku nikt nie odniósł poważnych obrażeń. 

 

Foto: OSP Krajenka, Pomoc Drogowa Mirosław Soliński 

Reklama

Uważajmy na oszustów

0

Sępoleńscy kryminalni pracują nad sprawą oszustwa dokonanego przy pomocy aplikacji ,,AnyDesk”, w wyniku którego, mieszkanka gminy Sępolno Krajeńskie straciła pieniądze. Oszust podający się za konsultanta jednej ze znanych stacji benzynowych, pod pretekstem zakupu inwestycji, pozbawił kobietę 10 tysięcy złotych. Dlatego, po raz kolejny sępoleńscy policjanci przestrzegają przed otwieraniem nieznanych linków oraz o ostrożność podczas korzystania z internetu.

W ubiegłym tygodniu sępoleńscy kryminalni otrzymali zgłoszenie od 67-letniej mieszkanki gminy Sępólno Krajeńskie, że w wyniku oszustwa internetowego straciła swoje oszczędności. Pokrzywdzona podczas przeglądania ogłoszeń w internecie zauważyła ogłoszenie dotyczące inwestycji (odnawialne źródła energii, zakup akcji znanej stacji benzynowej, inwestycje w kryptowalutę itp.) Po kliknięciu linku na stronie podała swoje dane osobowe (imię i nazwisko) oraz numer do kontaktu. Po kontakcie zwrotnym z „konsultantem”, przedstawicielem stacji benzynowej, zajmującym się inwestycjami odebrała wiadomość na poczcie elektronicznej gdzie zamieszczony był link. Po kliknięciu w link na stronie założyła konto na „portalu inwestycyjnym”. Konsultant podał numer konta bankowego, gdzie pokrzywdzona przelała pieniądze, które chciała zainwestować. Po kilku dniach nastąpił ponowny kontakt z „konsultantem” który przekazywał informację o rzekomych zyskach i konieczności zainstalowania na urządzeniu aplikacji do obsługi inwestycji „AnyDesk” (w rzeczywistości jest to aplikacja szpiegująca, która pozyskuje dane logowania do bankowości internetowej). Po uzyskaniu takiego dostępu sprawcy mogą zwiększać limity na koncie, zaciągać kredyty online i dokonywać przelewów internetowych bez wiedzy właściciela konta. W ten to oto sposób, fałszywy konsultant pozbawił pokrzywdzoną jej pieniędzy.

Historia ta pokazuje, że oszuści ciągle szukają nowych sposobów by przyjąć nasze oszczędności. Chociażby, podczas minionego weekendu policjanci odnotowali kolejne przypadki oszustw. Przestępcy tym razem wykorzystali do tego znane komunikatory społecznościowe. Na skutek przestępczej działalności oszustów,z kont bankowych dwóch mieszkanek powiatu sępoleńskiego zginęły pieniądze. Jedna z nich straciła 12 tysięcy złotych, druga 1800 złotych.

Mimo cyklicznego informowania społeczeństwa o negatywnych konsekwencjach otwierania nieznanych linków,sępoleńscy policjanci w dalszym ciągu otrzymują zgłoszenia o nowych przypadkach oszustw, dokonywanych za pomocą różnych metod, w wyniku których mieszkańcy powiatu sępoleńskiego tracą swoje środki finansowe.

Pamiętajmy !

Internet to nie tylko nieograniczone źródło informacji i rozrywki, ale także miejsce, w którym występuje wiele zagrożeń. Oszustwa w sieci to poważne zagrożenie dla finansów osób korzystających z internetowych kont bankowych, portali społecznościowych czy skrzynek e-mail. Dlatego też korzystając z internetu należy być czujnym i zachować maksymalną ostrożność, a przede wszystkim kierować się zdrowym rozsądkiem i zasadą ograniczonego zaufania.

źródło: KPP Sępólno Krajeńskie

Reklama

Samochód ciężarowy wjechał w dom (zdjęcia)

0

Uderzenie było tak silne, że dom nadaje się do rozbiórki.

Wczoraj około godziny 23 w miejscowości Górzna doszło do zdarzenia drogowego z udziałem pojazdu ciężarowego z naczepą. Pojazd poruszający się od strony m. Jastrowie niedostosował prędkości do panujących warunków na drodze, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w budynek jednorodzinny w którym przebywała 4 osobowa rodzina.

W zdarzeniu nikt nie ucierpiał, rodzina spała w drugiej części budynku. Kierowca był trzeźwy, o własnych siłach opuścił pojazd. Inspektor nadzoru budowlanego zabronił przebywania w budynku. Rodzinie została udzielona niezbędną pomoc. Czynności wyjaśniające będzie prowadzić KPP Złotów.

źródło: zlotowskie.pl

Reklama

Motorem na podwójnym gazie

0

Sępoleńscy policjanci zatrzymali kierowcę, który jechał motorowerem po wcześniejszym piciu alkoholu. 51-letni motorowerzysta miał w organizmie 2 promile alkoholu. Za prowadzenie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat więzienia.

W piątek (26.11.21) przed godzina 22, w miejscowości Wysoka Krajeńska, gmina Sępólno Krajeńskie, policjanci zauważyli jadącego slalomem motorowerzystę. Podejrzewając, że kierowca może znajdować się pod wpływem alkoholu, zatrzymali go kontroli drogowej. Kierującym okazał się 51- letni mieszkaniec gminy Sępólno Krajeńskie. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny potwierdziło, że jest pijany. Alkomat wykazał w jego organizmie 2 promile alkoholu. Teraz o dalszym losie nietrzeźwego kierowcy zadecyduje sąd. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości może mu grozić do 2 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Sępólno Krajeńskie

Reklama

Pożar trocin w zakładzie stolarskim Sępólnie Krajeńskim (zdjecia)

0

W poniedziałek 29 listopada br, krótko przed godziną 16 na Stanowisko Kierowania Komenda Powiatowa PSP w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze na terenie jednej z firm produkującej meble przy ul. Tartacznej w Sępólnie Krajeńskim. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Sępólnie Krajeńskim oraz zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim. Na miejscu okazało się, że palą się trociny składowane w silosie oraz pod blaszaną wiatą. Jeszcze przed przybyciem przybyciem straży pożarnej wszyscy pracownicy zostali ewakuowani na zewnątrz budynku. Warto dodać, że druhowie z Sępólna przy użyciu CutLanca.pl Urządzenia Gaśniczo-Tnące Cutting Extinguisher dogasili dokładnie ukryte zarzewia ognia w elementach konstrukcyjnych magazynu.

SiS:

 • JRG Sępólno Krajeńskie (GCBA Scania)
 • JRG Sępólno Krajeńskie (GBA Renault)
 • OSP Sępólno Krajeńskie (GLBA Iveco)

Reklama

Kolizja na ul. Kościuszki w Sępólnie Krajeńskim (zdjęcia)

0
fot. Wiecbork112.pl

W sobotę 27 listopada br, po godzinie 18 na Stanowisko Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ul. Kościuszki w Sępólnie Krajeńskim. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Sępólnie Krajeńskim. Na miejscu okazało się, że doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych. Kierujący samochodem osobowym Opel najechał na tył VW (na wysokości Starostwa Powiatowego). Na szczęście w zdarzeniu nikomu nic się nie stało. A kierowca opla został ukarany mandatem.

SiS:

 • JRG Sępólno Krajeńskie (GBA Renault)
 • JRG Sępólno Krajeńskie (GBARt Mercedes)
 • Policja
Reklama

Śmiertelny wypadek pod Złotowem

0

Do zdarzenia doszło dzisiaj po godzinie 17:00 w miejscowości Blękwit.

Mężczyzna (lat 65), mieszkaniec gminy Złotów przechodził przez jezdnię w okolicy sklepu Mrówka. Został potrącony przez samochód osobowy jadący od strony miejscowości Klukowo. Kierowcą auta był 28 letni mieszkaniec woj. dolnoslaskiego.  W chwili zdarzenia był trzeźwy.

Ruch w tym miejscu odbywał się wahadłowo. Potrącony mężczyzna przetransportowany został przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala. Po godzinie 20 dyżurny KPP Złotów otrzymał informację, że w wyniku poniesionych obrażeń potracony mężczyzna zmarł. Szczegółowym wyjaśnieniem wszystkich okoliczności tego wypadku zajmą się złotowscy policjanci.

źródło: zlotowskie.pl

Reklama

Sępólno Krajeńskie: Pożar sadzy w kominie przemysłowym

0

W czwartek 26 listopada br, około godziny 21 na Stanowisko Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze sadzy na terenie jednej z firm przy ulicy Kościuszki w Sępólnie Krajeńskim. Na miejsce zadysponowano trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Sępólnie Krajeńskim. Na miejscu okazało się, że w kominie przemysłowym pala się sadze.

SiS:

 • JRG Sępólno Krajeńskie (GBA Renault)
 • JRG Sępólno Krajeńskie (SH24 Volvo)
 • JRG Sępólno Krajeńskie (Nissan PickUp)
Reklama

Od dziś Mobilny Punkt Pobrań Drive –Thru także w Sępólnie

0
Uwaga! Od dziś czynne Mobilny Punkt Pobrań Drive –Thru w Sępólnie Kraj. oraz Punkt Pobrań w Więcborku
 
Od dnia 25 -11-2021r. Szpital Powiatowy w Więcborku uruchamia Mobilny Punkt Pobrań Drive –Thru w Sępólnie Kraj. ul. Chojnicka 19 czynny pięć dni w tygodniu tj. od poniedziałku do piątku w godzinach od 15:00 do 17:00.
 
Nadal pozostaje Punkt Pobrań Drive –Thru w Więcborku ul. Mickiewicza 26, czynny pięć dni w tygodniu tj. od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 11:00.
W punkcie pobrań można wykonać testy w kierunku wirusa SARS-CoV-2 metodą real time RT-PCR.
 
Badanie będzie można wykonać nieodpłatnie na podstawie wystawionego zlecenia oraz odpłatnie.
 
Ceny badań :
 • Badanie w kierunku SARS-CoV-2 metod real time RT-PCR – 380 zł (wynik 1 dzień roboczy)
 • Szybki test antygenowy SARS-CoV-2 – 129 zł ( wynik do 3 godzin)- wykonywane w punkcie pobrań w Więcborku.
Badania wykonywane będą po wcześniejszym telefonicznym ustaleniu daty i godziny pod nr tel. 664 995 195.
 
Formy/metody płatności:
 • Za testy w kierunku SARS-CoV-2 metodą real time RT-PCR należy zapłacić przed wykonaniem badania dokonując przelewu na rachunek bankowy: Bank Spółdzielczy w Więcborku Numer rachunku: 10816200030000141420000010 lub w Kasie Szpitala od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-14:30
 • Za wykonanie Szybkiego Testu Antygenowego opłaty pobiera się na miejscu – płatność kartą lub gotówką.

źródło: powiat sępoleński

Reklama