Nowy samochód rozpoznawczo-ratowniczy dla druhów z OSP Więcbork

0

Jedno z aut trafi także do druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Więcborku.

22 samochody ratowniczo-gaśnicze trafią do jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w całym regionie, a mieszkańcy Płonnego i Dulska w powiecie golubsko-dobrzyńskim zyskają bazy edukacji ekologicznej. Wartość obu projektów wynosi ponad 16 mln złotych, z czego blisko 10,5 mln złotych stanowi wsparcie unijne z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. 
 
Umowy na dofinansowanie zostały dziś wręczone.
Samochody ratowniczo-gaśnicze (15 średnich i 7 lekkich) trafią do:
Zakup sprzętu jest możliwy dzięki realizacji piątego etapu projektu „Nowoczesne służby ratownicze”. Ze wsparciem funduszy unijnych w ramach czterech wcześniejszych etapów zadania udało się zakupić 46 samochodów gaśniczo-ratowniczych (w tym 11 ciężkich, 23 średnich i 12 lekkich wozów bojowych). Zadanie realizowane jest przez wojewódzki odział Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP.

 
Jednostki strażackie zostały także wyposażone w kilkaset sztuk sprzętu niezbędnego do prowadzenia akcji – to m.in. motopompy, narzędzia hydrauliczne, zestawy ratownictwa medycznego, aparaty do ochrony dróg oddechowych, łodzie, sanie do ratownictwa lodowego, wentylatory oddymiające i agregaty prądotwórcze.

Podczas spotkania wręczono także umowę na budowę baz edukacyjnych w Dulsku i Płonnem (oba w powiecie golubsko-dobrzyńskim). Dzięki realizacji projektu powstaną ogrody dydaktyczne z tablicami informacyjnymi, wiatami i miejscem na ognisko. Z myślą o miłośnikach aktywnego spędzania czasu zamontowane zostaną urządzenia do ćwiczeń.
 
Warto również napomnieć, że pod koniec bieżącego roku do druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kamieniu Krajeńskim trafi także fabrycznie nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy.
 
fot. Szymon Zdziebło
źródło: kujawsko-pomorskie.pl
fot. zdjęcie samochodu poglądowe
Reklama

Zdarzenie drogowe z udziałem Opla w Borzyszkowie

0

W piątek 30 września br, około godziny 10:30 na Stanowisko Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na trasie Więcbork – Łobżenica. Na miejsce zadysponowano zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Sępólnie Krajeńskim oraz zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Więcborku. Na miejscu okazało się, że kilkadziesiąt metrów za przejazdem kolejowym w miejscowości Borzyszkowo samochód osobowy z niewyjaśnionych przyczyn zjechał do przydrożnego rowu i otarł się o drzewo. Samochodem podróżowały dwie osoby, którym na szczęście nic się nie stało. 

SiS:

 • OSP Więcbork (GBARt Volvo)
 • JRG Sępólno Krajeńskie (GBARt Mercedes)
 • Policja
Reklama

Podczas prac leśnych znaleziono granaty i amunicję

0

Na relikty pochodzące z okresu II wojny światowej natknęli się pracownicy podczas prac na terenie leśnym w miejscowości Zaleśniak (gm. Sępólno Krajeńskie). O niebezpiecznym znalezisku powiadomiono Policję, która zabezpieczyła miejsce do czasu przyjazdu wojskowych saperów. Łącznie ujawniono 4 granaty ręczne oraz 54 sztuki amunicji strzeleckiej.

W miniony poniedziałek około godziny 9, na terenie jednego z kompleksów leśnych  w miejscowości Zaleśniak w gminie Sępólno Krajeńskie, pracownicy leśni ujawnili niewybuchy. O odkryciu natychmiast powiadomiono dyżurnego sępoleńskiej komendy. Policjanci zabezpieczali teren do czasu przyjazdu patrolu saperskiego. Okazało się, że ukryte pod poszyciem leśnym przypadkowe znalezisko, to relikty pochodzące z okresu II wojny światowej. Po dokładnym sprawdzeniu przyległego rejonu zabezpieczono łącznie 4 granaty ręczne produkcji polskiej oraz 54 sztuki amunicji strzeleckiej typu Mauser. Jeszcze tego samego dnia niebezpieczne przedmioty zostały przekazane saperom z Chełmna, którzy przewieźli je na wojskowy poligon.

Policjanci przypominają, aby nie dotykać tego typu znalezisk, a tym bardziej nie wolno ich przenosić, odkopywać czy manipulować przy nich. O znalezieniu niewybuchu, czy niewypału należy powiadomić najbliższą jednostkę Policji, a miejsce to w miarę możliwości zabezpieczyć przed dostępem innych osób.

źródło: KPP Sępólno Krajeńskie oraz nadleśnictwo lutówko

Reklama

Strażacy z powiatu sępoleńskiego oddali hołd tragicznie zmarłemu druhowi z OSP Balice (wideo)

0

O godzinie osiemnastej strażacy w całym kraju oddali hołd strażakowi z Ochotniczej Straży Pożarnej w Balicach, który dzisiaj zginął podczas działań na autostradzie A4.

Dzisiaj w nocy straż pożarna została zadysponowana do zdarzenia na wysokości Chrosna, gdzie samochód osobowy potrącił łosia.

W trakcie działań doszło do tragicznego wypadku.

Kierowca busa najechał na tył pojazdu, który prawidłowo zatrzymał się przed miejsce działań i zjechał na pas awaryjny, gdzie potrącił trzech strażaków-ochotników. Pomimo udzielonej pomocy na miejscu zginął 38-letni druh, ciężko ranna została 38-letnia druha i 30-letni druh, który wyszedł już ze szpitala.

To nie jakieś tam ochotnictwo – to ryzykowanie

OSP KSRG Sypniewo
OSP KSRG Sośno
Reklama

Pożar w domu przy ulicy Bukowej w Sępólnie Krajeńskim

0

W poniedziałek 26 września br, około godziny 12:45 na Stanowisko Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze w jednym z budynków mieszkalnych przy ulicy Bukowej w Sępólnie Krajeńskim. Na miejscu okazało się, że pali się, że garaż znajdujący się przy budynku mieszkalnym. 

Do pożaru doszło podczas prac spawalniczych, ogniem objęte zostały materiały składowane w garażu. W zdarzeniu na szczęście nikt nie ucierpiał. Podczas akcji gaśniczej z budynku wyniesiono 3 butle z gazem. W działaniach łącznie brało udział 5 zastępów straży pożarnej.

SiS:

 • JRG Sępólno Krajeńskie (GBA Renault)
 • JRG Sępólno Krajeńskie (GCBA Scania)
 • JRG Sępólno Krajeńskie (Nissan PickUp)
 • OSP Sępólno Krajeńskie (GLBM Iveco New Daily)
 • OSP Wałdowo (GBA Renault)
 • Policja
Reklama

Wypadek w Płociczu. Zderzenie skutera z samochodem osobowym

0

W piątek 23 września br, po godzinie 16 na Stanowisko Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o wypadku na trasie Sępólno Krajeńskie – Płocicz, droga krajowa nr. 25. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Sępólnie Krajeńskim oraz po jednym zastępie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kamieniu Krajeńskim oraz Płociczu. Na miejscu okazało się, że w miejscowości Płocicz doszło do zderzenia motoroweru z samochodem osobowym marki VW. Samochodem podróżowały dwie osoby, którym na szczęście nic się nie stało. Natomiast motorowerzysta został zabrany do szpitala w Więcborku. Na czas akcji na drodze krajowej nr. 25 występowały utrudnienia.

SiS:

 • JRG Sępólno Krajeńskie (GBA Renault)
 • JRG Sępólno Krajeńskie (GCBA Scania)
 • OSP Kamień Krajeński (GBA Renault)
 • OSP Płocicz (GCBA Jelcz)
 • Policja
 • Pogotowie Ratunkowe

Reklama

Działania ROADPOL Safety Days na terenie powiatu sępoleńskiego

0

Policjanci Wydziału Prewencji i  Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sępólnie Krajeńskim w ramach akcji ROADPOL Safety Days, czyli Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przeprowadzili działania „Kaskadowy pomiar prędkość”. Celem akcji było egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości oraz eliminowanie z dróg „piratów drogowych”.

W dniach 16-22 września 2022 roku prowadzona jest akcja pod nazwą ROADPOL Safety Days, czyli Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Działania te koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL przy wsparciu Komisji Europejskiej i Europejskiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Głównym założeniem prowadzonej kampanii jest dążenie do WIZJI ZERO, czyli do podjęcia działań, które sprawią, że nie będzie ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych. Zgodnie z tym założeniem,  w minioną środę, policjanci drogówki, na drodze krajowej numer 25 na terenie gminy Sępólno Krajeńskie przeprowadzili działania p.n. „Kaskadowy pomiar prędkość”. Podczas służby funkcjonariusze kontrolowali prędkość z jaką poruszali się kierowcy, ale także sprawdzali ich trzeźwość oraz stan techniczny pojazdów. Działania te ukierunkowane były na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz ograniczenie zdarzeń zwłaszcza ze skutkiem śmiertelnym. Wystawione kaskadowo miejsca statyczne, gdzie funkcjonariusze mierzyli prędkość wyznaczone były w oparciu o analizę zdarzeń drogowych oraz natężenie ruchu.

Podczas akcji skontrolowano łącznie 25 pojazdów, z czego 10 kierowców zostało ukaranych mandatami karnymi za przekroczenie dozwolonej prędkości.

źródło: KPP Sępólno Krajeńskie

Reklama

Myślała, że kupiła węgiel. Dostała pomalowane kamienie

0

Mieszkanka Zawiercia w woj. śląskim padał ofiarą oszustwa „na węgiel”. Kobieta, po tym jak dotarł do niej zamówiony „opał”, zorientowała się, że w rzeczywistości otrzymała… kamienie pomalowane na czarno. Sprawą zajmuje się prokuratura.

O sprawie jako pierwszy poinformował portal Zawiercie112. Po tym jak mieszkanka Zawiercia zamówiła węgiel, pod jej dom przyjechali przedstawiciele firmy, którzy następie rozładowali towar i odjechali.

Po opadach deszczu okazało się, że kobieta padała ofiarą oszustów, a dostarczony „opał” to kamienie pomalowane na czarno.

Jak potwierdził asp. Tomasz Graboś z policji w Zawierciu, taka sprawa została zgłoszona do Prokuratury Rejonowej w Zawierciu, a materiały przekazane policji. Po przesłuchaniu świadków, mundurowi będą mogli udzielić więcej szczegółów dotyczących tej sprawy.

Obecnie są prowadzone czynności zmierzające do ustalania okoliczności tego zdarzenia.

źródło: info112
fot. pixabay.com

Reklama

Strażacy z powiatu sępoleńskiego oddając hołd zmarłemu dziś rano śp. ogn. Pawłowi Chyle, strażakowi z KM PSP w Grudziądzu

0

Punktualnie o godzinie 18:00 strażacy Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczych Straży Pożarnych w całym kraju uruchomili sygnały świetlne i dźwiękowe oddając hołd zmarłemu dziś rano śp. ogn. Pawłowi Chyle, strażakowi z Komendy Miejskiej PSP w Grudziądzu.

Reklama

Pożar stodoły pod Nakłem! Dach uległ całkowitemu zawaleniu

0

Dzisiaj, 20 września krótko po godz. 20 doszło do pożaru stodoły w Chrząstowie.

Na miejsce zadysponowano łącznie 5 zastępów straży pożarnej, m.in. 3 zastępy z JRG nr 1 w Nakle oraz OSP Cukrownia i OSP Nakło. Jak poinformował nas dyżurny Państwowej Straży Pożarnej w Nakle, doszło do pożaru stodoły. Część była murowana a dach drewniany, który uległ całkowitemu zawaleniu z powodu pożaru. Na szczęście budynek był pusty i w środku nikt nie przebywał, dzięki czemu nikt nie został poszkodowany. Trwa dogaszanie pożaru i częściowa rozbiórka elementów zwisających i zagrażających życiu.

źródło: powiat24.pl

Reklama

Pożar w Zbożu. Auto spłonęło doszczętnie

0

Dziś po godzinie 16 na Stanowisko Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze w miejscowości Zboże. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Sępólnie Krajeńskim. Na miejscu okazało się, że na drodze gruntowej pali się samochód osobowy marki Mercedes. W chwili przybycia zastępów straży pożarnej samochód objęty był już całkowicie ogniem. W zdarzeniu na szczęście nikomu nic się nie stało.

SiS:

 • JRG Sępólno Krajeńskie (GBA Renault)
 • JRG Sępólno Krajeńskie (GCBA Scania)
 • Policja
Reklama

Mundurowi w przeciągu kilku godzin zatrzymali trzech nietrzeźwych kierowców

0

Minionej doby, policjanci udaremnili dalszą jazdę trzem nieodpowiedzialnym kierowcom. Mężczyźni wsiedli za kierownicę swoich pojazdów pomimo tego, że wcześniej spożywali  alkohol. Teraz będą odpowiadać za swoje czyny przed sądem.

Nieodpowiedzialnych uczestników ruchu drogowego jak widać, nadal nie brakuje.

Wczoraj (15.09.22) w przeciągu kilku godzin, funkcjonariusze zatrzymali trzech kierowców, którym jak widać nie zależy na bezpieczeństwie innych uczestników ruchu drogowego.

Pierwszego amatora jazdy na tzw. „podwójnym gazie”, mundurowi zatrzymali w Małej Cerkwicy (gm. Kamień Kraj.) o godzinie 19:30. 41-letni mieszkaniec gminy, kierował volkswagenem golfem mając  w organizmie 1,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Co więcej, policjanci sprawdzając jego dane w policyjnym systemie ustalili, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Niespełna godzinę później, inny policyjny patrol, tym razem w Więcborku na ul. Powstańców Wielkopolskich, zauważył jadącego wężykiem rowerzystę. 27-letni mieszkaniec gminy Sośno wydmuchał w alkomat 2,8 promila alkoholu.

Ostatniego z niechlubnej trójki, dzielnicowi zatrzymali w miejscowości Płosków (gm. Sośno) po godzinie 23. Badanie trzeźwości, 59-letniego motorowerzysty wykazało, ponad promil alkoholu w organizmie.

Cała trójka niebawem odpowie przed sądem za swoje zachowanie. Grozi im sądowy zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka kara grzywny.

Kierowcy golfa i  motoroweru, za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi nawet do 2 lat więzienia.

źródło: KPP Sępólno Krajeńskie

Reklama

Więcbork: 38-latek przed wizytą na policji zapomniał wyjąć narkotyków

0

​​​​​​​Więcborscy policjanci zatrzymali 38-letniego mieszkańca miasta, który stawił się na posterunku w ramach dozoru policyjnego. Wówczas okazało się, że mężczyzna poszukiwany jest do odbycia kary 4 miesięcy pozbawienia wolności. To nie był jednak koniec jego problemów, bowiem 38-latek przyszedł do jednostki policji z narkotykami. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

W miniony czwartek (15.09.22) policjanci z Więcborka zatrzymali mężczyznę, który był poszukiwany.  38-latek przyszedł do posterunku Policji na dozór, wówczas został rozpoznany przez jednego kryminalnych. Policjanci sprawdzili jego w policyjnej bazie danych. Okazało się, że mieszkaniec Więcborka, ma do odbycia karę 4 miesięcy pozbawienia wolności. To nie był jednak koniec jego kłopotów. W trakcie sprawdzania mężczyzny, w jego bieliźnie funkcjonariusze ujawnili kilkanaście woreczków strunowych z zawartością narkotyków. Kryminalni zabezpieczyli łącznie 24 gramy amfetaminy oraz 6 gramów marihuany. Środki odurzające zostały przekazane do dalszych badań laboratoryjnych. Zatrzymanego mężczyznę umieszczono w policyjnej celi, skąd trafił do aresztu śledczego, gdzie będzie odbywać zasądzoną karę.

Dodatkowo, 38-latek usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

źródło: KPP Sępólno Krajeńskie

Reklama

Ciężarowe volvo zderzyło się z audi

0

W poniedziałek, 19 września około godziny 11:00 na skrzyżowaniu ulicy Dworcowej z drogą krajową nr 10 w Ślesinie doszło do zdarzenia drogowego.

Wstępnie wiadomo, że zderzył się samochód ciężarowy z osobowym. Na miejsce wezwano straż pożarną oraz policję, która wprowadziła ruch wahadłowy.

Co ustalili policjanci? – Kierujący ciężarowym volvo z naczepą, 28-latek, nie dostosował prędkości do warunków ruchu i by uniknąć najechanmia na tył poprzedzającego go pojazdu, zjechał na przeciwny pas ruchu, gdzie zderzył się z osobowym audi – przekazała kom. Justyna Andrzejewska oficer prasowy KPP w Nakle.

Zdarzenie zostało przez policjantów zakwalifikowane jako kolizja, jego uczestnicy nie doznali poważniejszych obrażeń ciała. Kierujący auto byli trzeźwi, a sprawca zdarzenia został ukarany mandatem.

źródło: powiat24.pl

Reklama

Nocny wypadek w centrum Runowa Krajeńskiego – samochód ściął 3 drzewa

0

W sobotę 17 września br, krótko przed godziną 1 w nocy na Stanowisko Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Runowo Krajeńskie. Na miejsce zadysponowano zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Sępólnie Krajeńskim oraz po jednym zastępie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Więcborku i Runowie Krajeńskim. Na miejscu okazało się, że samochód osobowy marki VW uderzył i ściął drzewa. Autem podróżowały 2 osoby, które po przebadaniu przez ZRM pozostały na miejscu zdarzenia. Na czas akcji prowadzony był ruch wahadłowy.

SiS:

 • JRG Sępólno Krajeńskie (GBA Renault)
 • OSP Więcbork (GBARt Volvo)
 • OSP Runowo Krajeńskie (GLM Volkswagen)
 • Policja
 • Pogotowie Ratunkowe
Reklama