Reklama

Ostatnie wpisy

“Zostań kimś wyjątkowym” – policyjna prelekcja w szkole

Funkcjonariuszki razem z pracownikiem kadr Komendy Powiatowej Policji w Sępólnie Krajeński promowały zawód policjanta w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sypniewie. Mundurowe w ramach prelekcji zachęcały uczniów ostatnich klas do wstąpienia w szeregi Policji, opowiadając o etapach rekrutacji i specyfice policyjnej służby.

Wizyty w szkołach to doskonała okazja do promowania zawodu policjanta. Dlatego też przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Sępólnie Krajeńskim chętnie uczestniczą w prelekcjach z młodymi ludźmi, gdzie mogą opowiadać o tym co robią. We wtorek (16.04.2024) takie dyskusje odbyły się w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sypniewie, gdzie odbiorcami byli uczniowie kończący w tym roku edukację.

W spotkaniu uczestniczyli asp. szt. Aleksandra Bratz, st. asp. Małgorzata Warsińska oraz policyjna kadrowa Pani Wioletta Zenel, które opowiadały na czym polega praca w Policji, a przede wszystkim kto może zostać policjantem. Mundurowe w przystępny sposób omówiły zasady naboru do służby w Policji oraz wymogi formalne jakie należy spełnić by założyć granatowy mundur. Szczegółowo przedstawiono słuchaczom procedurę kwalifikacyjną, która składa się z kilku etapów, w tym badań psychologicznych, testu wiedzy, testu sprawności fizycznej, szczegółowych badań lekarskich.

Policjantki opowiadały również o tym, jak na co dzień wygląda ich służba, dzieląc się z młodzieżą doświadczeniami zawodowymi. Podkreślały, że zadaniem Policji jest dbanie o bezpieczeństwo w naszym kraju, że noszenie munduru zobowiązuje, ale daje też mnóstwo satysfakcji z niesienia pomocy innym.

źródło: KPP Sępólno Krajeńskie

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Ostatnie posty

OFERTA PRACY

Polecane strony