Reklama

Ostatnie wpisy

Byki uciekły z gospodarstwa. Jedna osoba zabrana do szpitala

We wtorek 23 kwietnia br., po godzinie 14 na Stanowisko Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło nietypowe zgłoszenie. Mianowicie z jednego z gospodarstw w miejscowości Sławęncin (pow. chojnicki) uciekło 5 byków. 

Na miejsce do pomocy w schwytaniu wezwano najpierw strażaków z powiatu Chojnickiego. Niestety jak się okazało byki przemieściły się w kierunku Dużej Cerkwicy (pow. sępoleński, gm. Kamień Krajeński). Do pomocy wezwano także strażaków z JRG Sępólno Krajeńskie wraz z lokalnymi strażakami OSP z gminy Kamień Krajeński.

Dron z termowizją

Na miejsce wezwano także inspekcję weterynaryjną oraz poproszono także o wsparcie z powietrza w postaci drona z kamerą termowizyjną z Nadleśnictwa Lutówko. Działania prowadzone są w obszarach miejscowości Dąbrówka, Obkas i Duża Cerkwica.

Jedna osoba zabrana do szpitala

Jak informuje dyżurny KP PSP w Sępólnie Krajeńskim. Jeden z byków w miejscowości Obkas spłoszył się, a następnie staranował około 41-letniego mężczyznę. Został on przetransportowany przez przybyły na miejsce ZRM do szpital w Chojnicach. 

Jak apelują strażacy, zwierzyna cały czas się przemieszcza i może stwarzać zagrożenie dla lokalnej ludności. Na chwilę obecną schwytano 4 z 5 byków. W przypadku zauważenia prosimy o kontakt ze strażą pożarna lub policja pod numer 112.

AKTUALIZACJA: Działania zostały zakończone.

SiS:

powiat sępoleński:

  • JRG Sępólno Krajeńskie (GBA Renault)
  • OSP Mała Cerkwica (GBA Renault)
  • OSP Kamień Krajeński (GBARt Man)
  • OSP Orzełek (GLBA Renault)
  • Pogotowie Ratunkowe

powiat chojnicki:

  • OSP Sławęcin
  • OSP Ogorzeliny
  • OSP Charzykowy
  • OSP Lichnowy
  • JRG Chojnice
4 7 głosuj
Ocena artykułu
Postaw mi kawę na buycoffee.to

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Wbudowane opinie
Zobacz wszystkie komentarze
czy

a czy wlasciciel dostanie teraz jakas kare za niedopilnowanie i koszty akcji ?????!!

Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Ostatnie posty

OFERTA PRACY

Polecane strony