Reklama

Ostatnie wpisy

Jak poprawnie zgłosić miejsce wypadku drogowego ?

Zdarzenie drogowe (kolizja, wypadek) jest sytuacją, która często wymusza na uczestnikach bądź świadkach konieczność szybkiego, zdecydowanego działania. Jak ustalić miejsce zdarzenia?

Przypominamy, iż czas dojazdu służb ratunkowych do zdarzeń na drogach, a tym samym ich skuteczność nierozerwalnie łączy się z prawidłowym zgłoszeniem zdarzenia do Centrum Powiadamiania Ratunkowego (numer tel. 112). Dlatego ważnym jest, aby każdy uczestnik dróg znał poprawny sposób odczytywania numeracji umieszczonej na słupkach drogowych (prowadzących).

Na słupku znajdziemy następujące informacje (w kolejności od góry):

  • numer drogi,
  • kilometr drogi,
  • metry drogi.

Informacje, które możemy z nich odczytać, pomagają określić pozycję na drodze i przyspieszyć przyjazd służb ratunkowych.

Należy pamiętać, aby podczas zgłaszania wypadku lub kolizji:

  • stosować się do zaleceń dyspozytora,
  • udzielać odpowiedzi na zadawane pytania,
  • nie rozłączać się w trakcie rozmowy.
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Ostatnie posty

OFERTA PRACY

Polecane strony