Ostatnie wpisy

O 83km/h za szybko

Zapoznaj się z ofertą reklamową

Sępoleńscy policjanci zatrzymali we Włościborzu w gminie Sępólno Krajeńskie pirata drogowego, który w terenie zabudowanym jechał 133 km/h. Tym samym przekroczył dopuszczalną prędkość o 83 km/h. Mężczyzna stracił prawo jazdy.

W piątek (22.02.2019) krótko przed godziną 21:00 w miejscowości Włościbórz funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sępólnie Krajeńskim zatrzymali do kontroli kierowcę audi. 21-letni mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość o 83 km/h. W terenie zabudowanym jechał z prędkością 133 km/h. W związku z tym zatrzymano mu prawo jazdy. Mężczyzna otrzymał również mandat oraz 10 punktów karnych.

Zgodnie z przepisami kierowcom, którzy przekroczą dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, prawo jazdy zostanie odebrane bezpośrednio przez kontrolujących ich policjantów. Jeżeli osoba ta będzie w dalszym ciągu prowadzić pojazd bez prawa jazdy, trzymiesięczny okres zakazu będzie przedłużony do 6 miesięcy.

Jeśli kierowca w tym czasie i tak zdecyduje się wsiąść za kółko, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Aby je odzyskać, trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.

źródło: KPP Sępólno Krajeńskie

Latest Posts
Polecane strony

%d bloggers like this: