Ostatnie wpisy

Liderzy Szlachetnej Paczki w powiecie sępoleńskim zapraszają do swoich drużyn!

Zapoznaj się z ofertą reklamową

Nazywam się Robert Czerechowski, jestem liderem sępoleńskiej drużyny wolontariuszy Szlachetnej Paczki i piszę do Państwa także w imieniu Oliwii Tusznio, która jest liderką w Więcborku.
 

Dzięki Tobie!” to hasło przewodnie kampanii, która zachęca do wstępowania w szeregi
wolontariuszy Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości – jednych z największych i najskuteczniejszych programów społecznych w Polsce. Rekrutacja ruszyła 3 czerwca i potrwa do października. By Paczka i Akademia odbyły się również w tym roku i pomogły tysiącom potrzebujących rodzin oraz dzieci z problemami w szkole potrzeba 13 tys. SuperW, jak w obu projektach nazywa się wolontariuszy.

W tym roku Szlachetna Paczka odbędzie się już po raz dziewiętnasty. w ubiegłym roku dotarła do blisko 17 tys. rodzin w całej Polsce, a wartość pomocy materialnej przygotowanej przez darczyńców, którą podczas finału Paczki, nazywanego „weekendem cudów”, przekazali potrzebującym wolontariusze, przekroczyła 47 mln zł. 
 
Siłą obu programów są wolontariusze. W Szlachetnej Paczce to oni spotykają się z rodzinami, które otrzymają potem mądrą pomoc, poznają ich historie, określają ich potrzeby i dopasowują rodzaj i formę wsparcia do konkretnej sytuacji. A potem towarzyszą im w ich zmianie życia i wspierają na drodze do samodzielności.
 
Wzorem ubiegłego roku – a także po raz pierwszy w przypadku niektórych z Państwa – prosimy o udostępnianie informacji na temat wydarzeń związanych z kolejną edycją Szlachetnej Paczki. Prosimy o pomoc w promowaniu kampanii wolontariuszy oraz przyszłych wydarzeń, tj. poszukiwania rodzin, potem darczyńców i w przed grudniowym finałem. W załączeniu znajduje się treść ogłoszenia o naborze na wolontariuszy oraz paczkowe grafiki do wyboru.
 
Z pozdrowieniami, 
Oliwia Tusznio i Robert Czerechowski

2 KOMENTARZE

Leave a Reply

Latest Posts
Polecane strony

%d bloggers like this: