Reklama

Ostatnie wpisy

Zdarzenie z udziałem nieznanej substancji chemiczne w Złotowie

07.05.2024 krótko po godzinie 23:00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Złotowie wpłynęło zgłoszenie od zaniepokojonej lokatorki budynku wielorodzinnego w Złotowie o wyczuwalnym nieprzyjemnym zapachu w mieszkaniu.

Przybyły na miejsce zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Złotowie rozpoznał sytuację i dowiedział się, że nieprzyjemny zapach w mieszkaniu prawdopodobnie występuje od momentu przeprowadzonej deratyzacji w dniu 6 maja br.

Dalsze działania straży pożarnej polegały na ewakuacji mieszkańców z budynków oraz identyfikacji substancji niebezpiecznej.

Mierniki straży pożarnej wykazały obecność substancji chemicznej w związku z czym podjęto decyzję o profilaktycznej ewakuacji mieszkańców sąsiednich budynków na 24 godziny. Część z nich znalazło lokale zastępcze u swoich rodzin. Dla pozostałych pracownicy Miasta zabezpieczyli lokale zastępcze.

W trakcie działań jedna z lokatorek poczuła się źle, została przebadana przez zespół ratownictwa medycznego i zabrana do szpitala. Łącznie ewakuowano 37 osób z 19 lokali ze 3 budynków mieszkalnych.

Na miejscu zdarzenia  działały zastępy straży pożarnej ze Złotowa oraz specjalistyczne grupy ratownictwa chemiczno-ekologicznego z Piły i Poznania.

źródło: KP PSP Złotów.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Ostatnie posty

OFERTA PRACY

Polecane strony