Reklama

Ostatnie wpisy

Pościg w Sypniewie, kierowca nie zatrzymał się do kontroli

Policjanci zatrzymali 17-latka, który uciekał przed nimi samochodem. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej, ponieważ nie posiadał uprawnienia do kierowania samochodem. Teraz ze swojego nieodpowiedzialnego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.

Wczoraj (27.07.2023) policjanci z Oddziałów Prewencji Policji z Bydgoszczy, którzy w okresie wakacji wspierają sępoleńskich funkcjonariuszy pełnili służbę na terenie gminy Więcbork. Około godziny 17:00, podczas patrolu w miejscowości Sypniewo postanowili zatrzymać do kontroli drogowej pojazd marki Volkswagen. Mundurowi włączyli sygnały  świetlne i dźwiękowe aby zatrzymać kierowcę auta, ale ten nie reagował jednak na wydawane polecenia i kontynuował jazdę. Po około kilometrowym pościgu zrozumiał, że nie uda mu się uciec i zatrzymał pojazd. Jak się po chwili okazało, za kierownicą siedział 17-letni mieszkaniec gminy Więcbork. Funkcjonariusze szybko ustalili powód jego zachowania. W trakcie sprawdzania danych osobowych mężczyzny w policyjnym systemie wyszło na jaw, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz o dalszym losie 17-latka zadecyduje sąd. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi mu kara nawet do 5 lat więzienia.

Policjanci przypominają, że niezatrzymanie się do kontroli drogowej jest przestępstwem:

Zgodnie z  art. 178 b kodeksu karnego „Kto, pomimo wydania przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, poruszającą się pojazdem lub znajdującą się na statku wodnym albo powietrznym, przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5”.

źródło: KPP Sępólno

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Ostatnie posty

OFERTA PRACY

Polecane strony