Reklama

Ostatnie wpisy

Pijany kierowca zatrzymany dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu

Dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu sępoleńscy policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego kolejnego nietrzeźwego kierowcę. 59-letni pirat drogowy miał w organizmie 3 promile alkoholu. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Wczoraj (12.09.2023) krótko po godzinie 14:00, do dyżurnego sępoleńskiej Policji wpłynęło zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym fordem, jadącym ulicami Sępólna Krajeńskiego. We wskazany w zgłoszeniu rejon natychmiast wysłany został policyjny patrol. Z przekazanych przez świadka informacji wynikało, że kierowca forda jadąc ulicami miasta popełnił szereg wykroczeń w ruchu drogowym, między innymi doprowadził do zdarzenia drogowego uderzając w znak drogowy na ulicy Wojska Polskiego, po czym odjechał i zatrzymał się na pobliskiej ulicy Zielonej. Mundurowi na miejscu zastali opisywany pojazd oraz jego kierowcę. Okazał się nim 59-letni mieszkaniec miasta. Badanie alkomatem wykazało 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi mu teraz do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka kara grzywny oraz sądowy zakaz kierowani pojazdami. Dodatkowo odpowie za popełnione podczas brawurowej jazdy wykroczenia.

Postawa zgłaszającego jest godna naśladowania. Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy nawet anonimowo pod numerem telefonu 112 może powiadomić najbliższą jednostkę Policji, o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.

źródło: KPP Sępólno

 
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Ostatnie posty

OFERTA PRACY

Polecane strony