Reklama

Ostatnie wpisy

Nocny pościg w Sępólnie Krajeńskim


Policjanci zatrzymali 40-letniego motocyklistę, którzy nie zatrzymali się do kontroli drogowej i podjął próbę ucieczki. Jak się okazało, mężczyzna miał orzeczony sądowy zakaz kierowania pojazdami, a wstępne badania wykazały obecność narkotyku w jego organizmie. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

W niedzielę (23.08.20) około godziny 23, policjanci patrolujący ul. Chojnicką w Sępólnie Krajeńskim, zauważyli podejrzanie jadącego motocyklistę. Włączyli sygnały dźwiękowe i świetlne, nakazując mu zatrzymanie się do kontroli drogowej. Kierowca suzuki jednak zignorował ich polecenia, zawrócił i zaczął uciekać. Podczas ucieczki kierowca wielokrotnie łamał przepisy ruchu drogowego. W pewnym momencie, po przejechaniu kilku kilometrów, uciekając droga gruntową, nie dostosował prędkości do panujących warunków, wpadł w poślizg i przewrócił się. W dalszą ucieczkę udał się już na własnych nogach. Po krótkim pościgu jednak był już w rękach mundurowych. Pirat drogowy został zatrzymany i trafił na komendę. Tam okazało się, że 40-letni mieszkaniec Chojnic chciał uniknąć policyjnej kontroli ponieważ posiada sądowy zakaz kierowania pojazdami. Funkcjonariusze podejrzewając, że to jednak nie wszystko co miał do ukrycia, zbadali mężczyznę na obecność alkoholu i narkotyków w jego organizmie. Wstępne badania potwierdziły ich przypuszczenia. Test wykazał obecność amfetaminy w jego organizmie. 40- latkowi pobrano krew do dalszych badań laboratoryjnych. Jeśli potwierdzą się wstępne wyniki, mężczyzna odpowie karnie nie tylko za złamanie sądowego zakazu i za niezatrzymanie się do policyjnej kontroli, ale także za kierowanie motorem pod wpływem środka odurzającego. O  jego dalszym losie niebawem zadecyduje sąd.

Chojniczanin odpowie również za szereg wykroczeń drogowych, które popełnił próbując uniknąć kontroli drogowej.

źródło: KPP Sępólno Krajeńskie

Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Latest Posts
Polecane strony

%d bloggers like this: