Reklama

Ostatnie wpisy

Zatrzymani 20 i 23-letni sprawcy odpowiedzą za uszkodzenia szyb

Do 5 lat więzienia grozi kobiecie i mężczyźnie, których zatrzymali sępoleńscy policjanci. Sprawcy odpowiedzą za uszkodzenie szyb w jednym z mieszkań na terenie Sępólna Krajeńskiego. Jak wstępnie mundurowi ustalili, do zdarzeń doszło na tle prywatnych nieporozumień pomiędzy sprawcami, a pokrzywdzonym.

Funkcjonariusze pracujący nad sprawą dwukrotnego uszkodzenia szyb w jednym z sępoleńskich mieszkań zatrzymali w czwartek (26.03.2020) podejrzewanego o ten czyn 23-latka. Mężczyzna wpadł w ręce mundurowych w kilka godzin po zgłoszeniu zdarzenia. Kryminalni szybko ustalili miejsce jego pobytu, a następnie go zatrzymali i przewieźli do policyjnego aresztu.

W trakcie prowadzonych czynności okazało się, że w sprawę zamieszana jest również 20-letnia mieszkanka Sępólna Krajeńskiego. Jak ustalono, to ona za pierwszym razem (24.03.2020) uszkodziła szybę w oknie mieszkania zajmowanego przez 26-letniego sepolanina, natomiast towarzyszący jej zatrzymany 23-latek swoim zachowaniem zakłócił wówczas spokój i porządek publiczny. Mężczyźnie najwyraźniej jednak to nie wystarczyło i po dwóch dniach wrócił w to miejsce i tym razem, to on uszkodził szyby w oknie.

Dzisiaj (27.03.2020) policjanci na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili zatrzymanej 20-latce zarzut uszkodzenia mienia. Natomiast jej towarzysz poczeka na zarzuty w policyjnym areszcie.

Za przestępstwo uszkodzenia mienia kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Ponadto, stróże prawa będą prowadzić czynności wyjaśniające w  związku z zakłóceniem przez 20 i 23-latków spokoju i porządku publicznego.

Policyjni śledczy ustalili, że do zdarzeń doszło na tle prywatnych konfliktów pomiędzy kobietą oraz obydwoma mężczyznami.

źródło: KPP Sępólno Krajeńskie

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Ostatnie posty

Polecane strony