Ostatnie wpisy

Usiłował odjechać z pod bloku mając 2,7 promila

Dzięki wzorowej obywatelskiej postawie, udaremniono jazdę nietrzeźwemu mężczyźnie, który mając ponad 2,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu próbował odjechać samochodem spod bloku w Sitnie. Kobieta, która to zauważyła natychmiast zaalarmowała sąsiadów, aby powstrzymać pijanego kierowcę od dalszej jazdy i zabrać mu kluczyki. Po chwili o wszystkim powiadomili Policję.  

W niedzielę (07.08.22) przed godziną 20, do oficera dyżurnego sępoleńskiej komendy wpłynęło zgłoszenie o pijanym mężczyźnie, który chciał odjechać volkswagenem golfem spod jednego z bloków w Sitnie (gmina Sośno). Powstrzymali go mieszkańcy bloku, którzy zabrali mu kluczyki i wezwali Policję.

Na miejscu policjanci zastali uczestników zdarzenia, w tym 23-letniego mieszkańca gminy Kamień Krajeński, który chciał jechać autem ,,na podwójnym gazie”. Mundurowi ustalili, że mężczyznę jako pierwsza zauważyła jedna z mieszkanek, kiedy to 23-latek podjechał pod blok, a wychodząc z auta wzbudził w niej podejrzenie, że jest nietrzeźwy. Po chwili wrócił, wsiadł za kierownice i chciał odjechać. Wtedy to kobieta natychmiast zaalarmowała sąsiadów, aby powstrzymać go od dalszej jazdy i zabrali mu kluczyki.

Policjanci dowieźli nieodpowiedzialnego kierowcę na posterunek, gdzie sprawdzono jego stan trzeźwości. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 2,7 promila alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy. Niebawem mężczyzna usłyszy zarzut za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara do 2 lat więzienia.

źródło: KPP Sępólno Krajeńskie

Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Latest Posts

Polecane strony

%d bloggers like this: