Ostatnie wpisy

Tragiczny wypadek w Starej Wiśniewie

W dniu 29 kwietnia br. o godz. 14.52 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Złotowie wpłynęła informacja o wypadku samochodu osobowego na drodze powiatowej w okolicach miejscowości Stara Wiśniewka. Do zdarzenia zostały zadysponowane zastępy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Zakrzewie i Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Złotowie, w tym grupa operacyjna z KP PSP Złotów.

Działania strażaków polegały głównie na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzielaniu pomocy medycznej mężczyźnie, który w chwili przybycia jednostek pozostawał bez podstawowych funkcji życiowych. Prowadzona została resuscytacja krążeniowo-oddechowa do czasu przybycia Zespołu Ratownictwa Medycznego, a także dalej wspólnie z ratownikami medycznymi. Niestety prowadzone działania ratownicze nie przyniosły pozytywnego skutku – lekarz stwierdził zgon kierowcy pojazdu.

Na miejscu prowadzone były jeszcze dalsze, odpowiednie czynności dochodzeniowe Policji, pod nadzorem służb Prokuratora.

Łącznie w działaniach zaangażowanych było pięć  zastępów Straży Pożarnej, wspieranych przez Policję i Zespół Ratownictwa Medycznego.

Opracowanie: mł. bryg. Sławomir Włoszczyński
Zdjęcia: KP PSP Złotów, KPP Złotów

Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Latest Posts

Polecane strony

%d bloggers like this: