Reklama

Ostatnie wpisy

Tragiczny pożar kamienicy w Nakle. Nie żyje jedna osoba.

Wczoraj, 25 sierpnia 2023 roku przed godz. 22:00 na Stanowisko Kierowania Komendy Powiatowej PSP w Nakle nad Notecią wpłynęła informacja o pożarze kamienicy przy ul. Rynek 11 w Nakle nad Notecią. Pierwotnie zadysponowano zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią oraz OSP Nakło i OSP Cukrownia Nakło. Po przybyciu na miejsce i ocenie sytuacji zadysponowano kolejne zastępy OSP Paterek, OSP Potulice oraz z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie. Strażacy po uzyskaniu informacji o osobach znajdujących się w budynku przystąpili do działań gaśniczych oraz przeglądu pomieszczeń i ewakuacji w tym osób schorowanych. Pomimo wysiłków strażaków, ratowników medycznych nie udało się przywrócić czynności życiowych 42-letniemy mężczyźnie.

Do szpitala trafiła również dziewczynka oraz strażak, który został poszkodowany podczas działań gaśniczych. W związku z brakami wody zadysponowano kolejne zastępy z gminy Sadki i Kcynia, które dostarczały wodę z nakielskiej przystani. Na miejsce wezwane zostało pogotowie energetyczne i pogotowie gazowe. Na miejsce przybył burmistrz oraz pracownicy Urzędu Miasta i Gminy Nakło nad Notecią (zarządzanie kryzysowe), MGOPS, prezes i pracownicy KPWiK Sp. z o.o. w Nakle nad Notecią, Straż Miejska z komendantem, zastępca komendanta powiatowego KP PSP w Nakle nad Notecią, zastępca komendanta powiatowego PSP w Nakle nad Notecią, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego. Pożar objął cały dach kamienicy. Działania prowadzone były kilka godzin. Teren zabezpieczali policjanci z KPP Nakło. Na miejscu były ZRM. Dzisiaj, biegły rzeczoznawca z zakresu pożarnictwa, PINB za dnia dokonają oględzin oraz podjęte zostaną decyzje m.in. co do możliwości korzystania z kamienicy.

źródło: kurier-nakielski.pl

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Ostatnie posty

OFERTA PRACY

Polecane strony