Reklama

Ostatnie wpisy

Torba na radio Courant Radster

Torba na radio Courant Radster

Cześć! Dziś mam dla was recenzję świetnego pomocnika każdego strażaka, który ceni sobie wygodę i lubi mieć wszystko poukładane. Mowa tutaj o Torbie na radio Courant Radster.

Budowa torby Courant Radster

Torba Courant Radster została wyposażona w regulowany pasek pozwalający dopasować go do postury ratownika celem zwiększenia komfortu noszenia go przy sobie, pasek ten oprócz 10 uchwytów na wyposażenie dodatkowe posiada również elementy odblaskowe zwiększające widoczność ratownika w trudnych warunkach. Torba na radio posiada również pasek zapobiegający nadmiernemu kołysaniu się radiotelefonu. Torba courant radster waży niespełna 250g co czyni ją bardzo lekką, ten fakt przekłada się na komfort pracy ratownika, pasek możemy regulować w granicach od 1100 do 1500 mm. Wymiary wewnętrzne torby to 75 x 55 mm.

Wygoda użytkowania torby Courant Radster

Torba Courant Radster jest bardzo komfortowym rozwiązaniem chociażby ze względu na odciążenie kieszeni ubrania specjalnego lub pozwoli na przenoszenie w jedynej wolnej kieszeni latarki kątowej, poprzez przeniesienia radia do w/w torby. Ma to ogromny wpływ na nasz komfort pracy, ponieważ niektóre kieszenie po prostu są za płytkie i nie nadają się do przenoszenia radiotelefonu, a tutaj mając go w dedykowanej torbie nie musimy obawiać się o to, że nam wypadnie lub zostanie przez przypadek wyłączony lub przełączony na inny kanał podczas prowadzenia działań. Warto też wspomnieć, że torba ta pozwoli nam na przenoszenie przy sobie dwóch radiotelefonów w przypadku większych zdarzeń, gdzie jedno radio nosimy w kieszeni ubrania specjalnego z ustawionym kanałem powiatowym, a drugie radio trzymamy w torbie z ustawionym kanałem ratowniczo-gaśniczym. Trzymanie radia w torbie Courant Radster jest również o tyle wygodne, że chcąc odłożyć na chwilę radio wystarczy ściągnąć je razem z torbą i powiesić w widocznym miejscu. Dodatkowym atutem jest fakt, że radio z praktycznie każdej strony jest osłonięte przed brudem i pyłem co dodatkowo zabezpiecza je przed szkodliwym środowiskiem pracy. Na spodzie posiada również otwory które pełnią funkcję odprowadzania wody co w przypadku ich braku mogłoby dopuścić do bardzo szybkiego uszkodzenia radiotelefonu przez wodę.

Możliwość dowolnej modyfikacji i podpięcia dodatkowego sprzętu

Każdy z nas szuka rozwiązań, które w pewnym stopniu poprawią naszą ergonomię, ułatwią nam działania i sprawią, że będziemy bardziej efektywni. Nie inaczej jest z torbą na radio Courant Radster, która umożliwia nam szerokie spektrum modyfikacji i dostosowania wyposażenia pod nasze wymagania i potrzeby. Oprócz przenoszenia radiotelefonu, dzięki dodatkowym zapięciom i karabińczykom mamy możliwość podpięcia chociażby pary rękawic gaśniczych lub technicznych, co już w tym momencie odciąży nasze ubranie specjalne. Dzięki dostępnemu w naszym sklepie Strefa998 pojemnikowi na rękawiczki lateksowe w łatwy sposób możemy go zamocować do torby i mieć pod ręką 2/3 pary rękawiczek na wymianę a dodatkowo pojemnik ten posiada gumowy uchwyt na marker lub długopis. Dzięki 10 zaczepom na pasku nośnym torby możemy zaczepić do nich chociażby latarkę, dodatkowy karabińczyk czy przede wszystkim mikrofonogłośnik radiotelefonu, ale także małą kompaktową latarkę czy osobisty miernik wielogazowy lub jednogazowy. Dzięki uchwytom pod torbę podpiąć możemy również kamerę termowizyjną lub pirometr.

Torba Courant Radster w działaniach

Courant Radster świetnie nadaje się nie tylko jako torba dla dowódcy zastępu, ale również jako torba dla zwykłego ratownika. Dzięki niej posiadając tylko jedną kieszeń w ubraniu specjalnym mamy możliwość przenoszenia latarki kątowej i radiotelefonu bez zbędnych problemów i gdybania co w danej chwili jest dla nas ważniejsze. Sama torba w użyciu jest bardzo wygodna, dobrze dopasowana nigdy nie powinna sprawić nam problemu. Radiotelefon trzyma się pewnie dzięki gumowemu zabezpieczeniu, które chroni głównie przed wypadnięciem. Przewód wraz z mikrofonogłośnikiem możemy dowolnie podpiąć pod jeden z wielu uchwytów dzięki czemu mamy możliwość pełnej regulacji wysokości na pasku nośnym. Tak jak już wyżej wspominałem radiotelefon chroniony jest praktycznie z każdej strony przed pyłem czy kurzem co nie zmienia faktu, że nadal jakieś drobinki mogą się dostać do środka od góry ale już w znacznie ograniczonej ilości. Dzięki odblaskowym elementom na pasku nośnym, całość jest bardzo dobrze widoczna w dzień jak i w nocy co dodatkowo poprawia naszą widoczność podczas działań. Torba Courant Radster to nie tylko pomocnik podczas działań ratowniczo-gaśniczych, ale również idealne rozwiązanie na wszelkiego rodzaju zabezpieczenia imprez, festynów i podobnych działań, podczas których bardzo często jesteśmy ubrani w ubranie koszarowe w którym zasadniczo nie ma gdzie trzymać radiotelefonu, więc i tutaj z pomocą przychodzi nam courant Radster. Jeśli chodzi o utrzymywanie czystości to torbę wystarczy po działaniach wyprać ręcznie w wodzie z odpowiednim środkiem do czyszczenia.

Czy warto kupić torbę Courant Radster?

Według wielu użytkowników torby Courant Radster jest to świetne rozwiązanie, które znacząco poprawia komfort pracy strażaków, pozwala na ergonomiczne ułożenie wyposażenia osobistego, dostosowanie wyposażenia pod nasze wymagania. Torba jest świetnym uzupełnieniem nie tylko dla dowódców, ale również dla zwykłego ratownika który bardzo często potrzebuje tej dodatkowej kieszeni na wyposażenie. Wspomnieć tutaj należy również, że cena torby jest niezwykle atrakcyjna jak na jej możliwości, co dodatkowo przemawia do jej zakupu. Jest to także idealna propozycja na prezent dla strażaka.

 

źródło: strefa998.pl

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Ostatnie posty

OFERTA PRACY

Polecane strony