Ostatnie wpisy

Pożar lakierni w zakładzie stolarskim w Sępólnie. Dwie osoby podtruły się dymem (zdjęcia) – ustalenia


We wtorek 26 października br, po godzinie 9 na Stanowisko Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze na terenie jednej z firm przy ul. Orzeszkowej w Sępólnie Krajeńskim. Na miejsce zadysponowano trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Sępólnie Krajeńskim oraz zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim. Na miejscu okazało się, że w budynku stolarni pali się pomieszczenie lakiernicze.

Ze względu na silne zadymienie strażacy pracowali w aparatach ochronnych dróg oddechowych.

Pracownicy jeszcze przed przybyciem straży pożarnej zostali ewakuowani z budynku, łącznie 8 osób. Dwoje z nich podtruło się dymem. W pierwszej kolejności KPP udzielili im strażacy, następnie osoby zostały przekazane przybyłemu na miejsce ZRM, pracownicy nie wymagali hospitalizacji. 

USTALENIA POLICJI

Podczas prac hydraulicznych polegających na wymianie grzejnika przy użyciu elektronarzędzi wydostała się iskra na ścianę lakierniczą i doszło do samozapłonu – wyjaśnia asp. Małgorzata Warsińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sępólnie Krajeńskim. Straty szacowane są na około 60 tyś. zł.

SiS:

  • JRG Sępólno Krajeńskie (GBA Renault)
  • JRG Sępólno Krajeńskie (GCBA Scania)
  • JRG Sępólno Krajeńskie (Nissan PickUp)
  • OSP Sępólno Krajeńskie (GLBM Iveco)
  • Pogotowie Ratunkowe
  • Policja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Latest Posts
Polecane strony

%d bloggers like this: