Reklama

Ostatnie wpisy

Poważny pożar budynku wielorodzinnego w Wituni AKTUALIZACJA

W środę 24 kwietnia br., około godziny 18 na Stanowisko Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o wybuchu gazu w jednym z budynków wielorodzinnych przy ulicy Wincentego Witosa w Wituni – gmina Więcbork. 

Na miejsce natychmiast skierowano cztery zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Sępólnie Krajeńskim oraz dwa zastępy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Więcborku i zastęp z Sypniewa.

Poparzony mężczyzna trafił do szpitala

Na miejscu okazało się, że w jednym z mieszkań na pierwszych piętrze budynku wielorodzinnego podczas wymiany butli z gazem doszło do rozszczelnienia. Gaz, który się ulatniał, zapalił się. Wskutek zdarzenia poszkodowany został 52-letni mężczyzna, który z poparzeniami został przetransportowany do szpitala. Natomiast 25-letnia kobieta i dwója dzieci w wieku 3 i 5 lat zdołali jeszcze przed przybyciem straży ewakuować się sami z budynku – skakali przez okno. Po przebadaniu przez przybyły na miejsce ZRM, kobieta i dzieci pozostali na miejscu – nie wymagali hospitalizacji.

Dwie rodziny bez dachu i wstępne oszacowane straty

Strażacy musieli rozebrać strop budynku wielorodzinnego przy ulicy Witosa, aby móc dogasić pożar. Mieszkania na pierwszym piętrze wraz z poddaszem uległy całkowitemu spaleniu. Dwie rodziny pozostały bez dachu nad głową, jednak Burmistrz Więcborka – Waldemar Kuszewski będący także na miejscu pożaru zapewnił tym rodzinom lokale zastępcze. Wstępne straty oszacowane zostały na około 700 000 zł

Jedność mieszkańców

Warto tutaj również wspomnieć o mieszkańcach naszej małej Wituni, którzy jeszcze przed przybyciem straży pomogli w ewakuacji osób z płonącego budynku. Następnie zjednoczyli siły i pomagali podczas wynoszenia mebli i wszelkiego mienia na zewnątrz budynku. 

5 7 głosuj
Ocena artykułu
Postaw mi kawę na buycoffee.to

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Wbudowane opinie
Zobacz wszystkie komentarze
Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Ostatnie posty

OFERTA PRACY

Polecane strony