Reklama

Ostatnie wpisy

Ponad 70-tonowy pojazd na ulicach Bydgoszczy

Ciągnik z naczepą, na której przewożono maszynę budowlaną trafił na parking strzeżony do czasu wyznaczenia przez zarządców dróg bezpiecznej trasy przejazdu i wydania na jego przejazd właściwego zezwolenia.

W dniu 24 lipca br. we wczesnych godzinach rannych w Bydgoszczy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali do kontroli 8-osiowy pojazd członowy, którym transportowano maszynę budowlaną tzw. palownicę. Przypuszczając, że zestaw może być nienormatywny inspektorzy skierowali go na punkt kontrolny przy ul. Grunwaldzkiej, gdzie wykonano jego ważenie. Urządzenie pomiarowe potwierdziło przypuszczenia inspektorów. Zespół pojazdów z ładunkiem ważyły 71,35 ton, czyli o ponad 31 ton więcej niż jego 40-tonowa dopuszczalna masa całkowita oraz o ponad 11 ton więcej niż posiadane przez przewoźnika zezwolenie. Ponadto dopuszczalne naciski wszystkich pięciu osi naczepy, na której znajdowała się palownica, również były przekroczone. Kierowca okazał do kontroli zezwolenie kategorii IV uprawniającej do przejazdu pojazdu nienormatywnego o masie całkowitej nieprzekraczającej 60 ton oraz naciskach osi mieszczących się w wartościach dopuszczalnych. Tymczasem pojazd nienormatywny o masie całkowitej przekraczającej 60 ton powinien poruszać się na podstawie zezwolenia kategorii V z wyznaczoną w nim przez zarządców dróg trasą przejazdu uwzględniającą m.in. wytrzymałość i stan obiektów inżynierskich (mostów, wiaduktów). Takiego zezwolenia nie było – podobnie jak pojazdu pilotującego, który w tym przypadku również był wymagany.

Inspektorzy wstrzymali przejazd do momentu wyznaczenia przez zarządców dróg bezpiecznej trasy przejazdu. Do tego czasu pojazdy z ładunkiem trafiły na parking strzeżony, a wobec przewoźnika toczy się postępowanie o nałożenie kary pieniężnej.

źródło:witd-bydgoszcz

Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Ostatnie posty

Polecane strony

%d bloggers like this: