Reklama

Ostatnie wpisy

Półroczne podsumowanie Krajowej Mapy Zagrożeń

Mieszkańcy powiatu, z roku na rok, coraz chętniej zgłaszają zagrożenia poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. W pierwszym półroczu 2023 roku sępoleńscy policjanci odnotowali w sumie 555 zgłoszeń. Zauważalny jest znaczny wzrost  w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku, kiedy to otrzymano ich 350.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa sprawdza się jako dobry komunikator między społeczeństwem, a Policją. Mieszkańcy powiatu sępoleńskiego chętnie z niej korzystają i nanoszą na mapę zagrożenia, które następnie są weryfikowane przez mundurowych. Zgłoszenia sprawdzają między innymi dzielnicowi, którzy najlepiej znają swoje rejony i reagują na nieakceptowane społecznie zachowania. Natomiast zgłaszania dotyczące niebezpiecznych zachowań na drodze weryfikują policjanci ruchu drogowego. Od początku 2023 roku  użytkownicy tego narzędzia nanieśli łącznie 555 zgłoszeń na terenie całego powiatu.

Kolejny raz najliczniejszą grupę zgłoszeń stanowiły zagrożenia związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, między innymi:

  • przekraczanie dozwolonej prędkości (383 zgłoszeń)
  • niewłaściwa infrastruktura drogowa (74 zgłoszeń),
  • nielegalne rajdy samochodowe (22 zgłoszeń)
  • nieprawidłowe parkowanie (19  zgłoszeń),
  • zła organizacja ruchu drogowego ( 4 zgłoszenia),
  • poruszanie się po terenach leśnych quadami (4 zgłoszeń).

W obszarze prewencji  otrzymano natomiast 49 zgłoszeń. Dotyczyły  one takich zgłoszeń jak: grupowanie się małoletnich zagrożonych demoralizacją ( 17 zgłoszeń), niszczenie zieleni (9 zgłoszeń), akty wandalizmu i  spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych i niszczenie zieleni (po 7 zgłoszeń), używanie środków odurzających (4 zgłoszenia), dzikie wysypiska śmieci i wałęsające się bezpańskie psy (po 2 zgłoszenia),  znęcanie się nad zwierzętami i (1 zgłoszenie).

Obsługa mapy jest prosta i intuicyjna, wystarczy wejść na stronę KMZB, a po załadowaniu się strony wyświetli się mapa Polski z dokładną numeracją budynków. Następnie trzeba kliknąć plusik w prawym dolnym rogu i wyświetlony zostanie katalog spraw, które można zgłaszać. Policjanci zachęcają, aby dodać krótki odpis, załączyć plik w postaci zdjęcia, które będzie dużym ułatwieniem dla mundurowych. Po wprowadzeniu zgłoszenia policja ma obowiązek zweryfikować zgłoszenie i podjąć działania prewencyjne.

źródło: KPP Sępólno

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Ostatnie posty

OFERTA PRACY

Polecane strony