Reklama

Ostatnie wpisy

Policyjne działania “Bezpieczna droga do szkoły”

Za kilka dni, po wakacyjnej przerwie uczniowie wrócą do ławek szkolnych. Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, funkcjonariusze z Sępólna Krajeńskiego przeprowadzą działania prewencyjne oraz edukacyjne pn. „Bezpieczna droga do szkoły”. Policyjne patrole pojawią się przy szkołach, by monitorować zachowania zarówno kierujących, jak i pieszych. Nie zabraknie także pogadanek z najmłodszymi i ich opiekunami na temat bezpiecznego poruszania się po drodze.

4 września rozpocznie się nowy rok szkolny. W okolicach placówek oświatowych zauważalny będzie zwiększony ruch pojazdów i pieszych. Dlatego, aby zapewnić właściwy poziom bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w tych miejscach pojawią się dodatkowe patrole Policji. Mundurowi będą zwracać uwagę na wszystkie nieprawidłowe zachowania uczestników ruchu drogowego zarówno kierujących, jak i pieszych. Funkcjonariusze przyjrzą się, czy kierujący stosują się do przepisów dotyczących właściwego zachowania się wobec pieszych, a także czy piesi poruszają się w prawidłowy sposób na odcinkach dróg bez wydzielonych chodników oraz czy nie przechodzą przez jezdnię w miejscach niedozwolonych. Sprawdzą również, czy kierujący, jak i pasażerowie stosują pasy bezpieczeństwa w trakcie jazdy, a najmniejsze dzieci umieszczone są w specjalnie do tego przystosowanych fotelikach. Nie obędzie się również bez kontroli prędkości pojazdów oraz stanu trzeźwości kierujących.

Działania „Bezpieczna droga do szkoły” to czas na znacznie częstsze policyjne spotkania i pogadanki z uczniami najmłodszych klas dotyczące bezpieczeństwa dzieci w ruchu drogowym, dzięki którym dzieci poznają przepisy i zasady bezpieczeństwa w teorii, jak i w praktyce.

Ważnym elementem bezpieczeństwa w pobliżu szkół jest prawidłowe oznakowanie dróg. Dlatego w ostatnich tygodniach wakacji policjanci sępoleńskiej drogówki sprawdzają stan oznakowania i urządzeń ostrzegawczo-zabezpieczających.

Dużą rolę w edukacji swoich pociech odgrywają także ich opiekunowie, którzy powinni dawać im dobre wzorce. W ostatni weekend  wakacji pokażmy dzieciom najbezpieczniejszą drogę do szkoły i z powrotem. Przechodźmy przez jezdnię tylko w miejscach dozwolonych w bezpieczny i rozsądny sposób. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo dzieci możemy zwiększyć, wyposażając je w widoczne po zmroku odblaskowe elementy.

źródło: KPP Sępólno

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Ostatnie posty

Polecane strony