Reklama

Ostatnie wpisy

Podsumowanie działań “NURD” w powiecie sępoleńskim

W piątek policjanci z sępoleńskiej komendy przeprowadzili działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Genezą działań jest troska o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów – tych użytkowników dróg, którzy w żaden sposób nie są chronieni nadwoziem pojazdu, a wręcz są zagrożeni kontaktem z nim.

W miniony piątek, 5 kwietnia br., policjanci z ruchu drogowego, na terenie powiatu sępoleńskiego, przeprowadzili działania skierowane na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego. Ich działania rozpoczęły się od godz. 6:00 i trwały cały dzień, do godz. 22:00. Nadzorem zostały objęte odcinki dróg, skrzyżowania oraz przejścia dla pieszych, w których ryzyko powstania wypadku jest największe i są szczególnie niebezpieczne dla pieszych. Podczas akcji funkcjonariusze ujawnili łącznie trzynaście wykroczeń wobec pieszych, z czego ośmiu kierowców nie ustąpiło pierwszeństwa pieszemu na przejściu dla pieszych, a pięciu przekroczyło dopuszczalną prędkość w rejonie przejść dla pieszych.

Prowadzona akcja to swoistego rodzaju apel do uczestników ruchu drogowego, aby w szczególności na przejściach dla pieszych i w ich pobliżu zwiększyli swoją uwagę i faktycznie zachowali szczególną ostrożność. Apelujemy również do pieszych, aby podczas przekraczania jezdni, bez względu na posiadane pierwszeństwo, pamiętali o obserwacji pojazdów. Liczymy też na to, że kierujący pojazdami widząc znak informacyjny o przejściu dla pieszych, zgodnie z przepisem zmniejszą prędkość, a zwiększą uwagę.

źródło: KPP Sępólno

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Ostatnie posty

OFERTA PRACY

Polecane strony