Reklama

Ostatnie wpisy

Od dzisiaj nie zapłacisz za przejazd po państwowych autostradach

Od 1 lipca 2023 r. nie trzeba będzie płacić za przejazd pojazdem lekkim po autostradach zarządzanych przez Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad czyli A2 Konin – Stryków i A4 Wrocław – Sośnica. Zwolnienie z opłat dotyczy użytkowników samochodów osobowych, motocykli oraz zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 tony.

Które odcinki państwowych autostrad są bezpłatne dla pojazdów lekkich od 1 lipca 2023 r.?

Od 1 lipca 2023 r. użytkownicy pojazdów lekkich nie płacą za przejazdy odcinkami autostrad zarządzanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, czyli A2 (Konin-Stryków) i A4 (Wrocław-Sośnica).

Kto ma obowiązek wnoszenia opłaty za przejazdy odcinkami autostrad A2 (Konin-Stryków) i A4 (Wrocław-Sośnica) od 1 lipca 2023 r.?

Wniesienie opłaty za przejazd odcinkami autostrad A2 (Konin-Stryków) i A4 (Wrocław-Sośnica) od 1 lipca 2023 r. obowiązuje użytkowników pojazdów ciężkich, czyli wszystkich pojazdów samochodowych oraz zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony, a także dla autobusów, niezależnie od ich dopuszczalnej masy całkowitej.

Czy dla pojazdu osobowego z przyczepą o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony przejazd odcinkami autostrad A2 (Konin-Stryków) i A4 (Wrocław-Sośnica) zarządzanych przez GDDKiA jest bezpłatny od 1 lipca 2023 r.?

Nie, taki przejazd jest płatny. Jeżeli dopuszczalna masa całkowita w dowodzie rejestracyjnym pojazdu wraz z przyczepą przekracza 3,5 tony i jednocześnie przejazd autostradą jest realizowany z podpiętą przyczepą to pojazd będzie kwalifikowany jako ciężki. W takiej sytuacji użytkownik nadal będzie zobowiązany do wniesienia opłaty elektronicznej w systemie e-TOLL za przejazd pojazdu ciężkiego.

Czy od 1 lipca 2023 r. obcokrajowcy wnoszą opłatę za przejazd odcinkami autostrad A2 (Konin-Stryków) i A4 (Wrocław-Sośnica)?

Zniesienie poboru opłat na odcinkach autostrad zarządzanych przez GDDKiA A2 (Konin-Stryków) i A4 (Wrocław-Sośnica) od 1 lipca 2023 r. dotyczy wszystkich pojazdów lekkich, czyli pojazdów osobowych (w tym motocykli) i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej do 3,5 tony niezależnie od kraju zarejestrowania pojazdu.

Czy po 1 lipca 2023 r. można zarejestrować pojazd lekki o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 tony w systemie e-TOLL?

Nie, Użytkownik nie może zarejestrować pojazdu lub zespołu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 tony (tj. pojazdy lekkie).

(fot. gov.pl, źrodło gov.pl, info112.pl)

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Ostatnie posty

OFERTA PRACY

Polecane strony