Reklama

Ostatnie wpisy

Obkas: Kolejne niewybuchy z okresu II Wojny Światowej

​​​​​​​Na niebezpieczne pozostałości po II Wojnie Światowej, natrafił mieszkaniec Sępólna Krajeńskiego, który wykonywał prace polowe w miejscowości Obkas. Mężczyzna o niewybuchach natychmiast powiadomił policjantów, którzy zabezpieczyli miejsce do czasu przyjazdu wojskowych saperów. Choć od działań wojennych minęło wiele lat, „znaleziska” takie nadal stanowią śmiertelne zagrożenie.

W piątek (05.04.24) w godzinach porannych dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Sępólnie Krajeńskim został powiadomiony o ujawnieniu podczas prac polowych w miejsowości Obkas (gmina Kamień Krajeński) niewybuchów pochodzących z okresu II Wojny Światowej. Na miejsce natychmiast skierowani zostali funkcjonariusze nieetatowej grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego sępoleńskiej komendy, którzy potwierdzili zgłoszenie. Ustalili, że są to cztery pociski artyleryjskie. Mundurowi zabezpieczyli miejsce oraz niewybuchy do czasu przyjazdu patrolu saperskiego.

Przypominamy, że niewybuchy to niebezpieczna broń, która nawet po wielu latach spędzonych głęboko w ziemi nadal stanowi poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa ludzi. Pamiętajmy, że takiego znaleziska nie wolno pod żadnym pozorem przenosić, ani dotykać. Miejsce, gdzie się ono znajduje, dobrze jest zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych. O znalezisku należy jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę Policji!

źródło: KPP Sępólno

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Ostatnie posty

OFERTA PRACY

Polecane strony