Reklama

Ostatnie wpisy

Obchody Święta Policji w Sępólnie Krajeńskim

Funkcjonariusze i pracownicy z Komendy Powiatowej Policji w Sępólnie Krajeńskim obchodzili wczoraj swoje święto. Uroczysta zbiórka z udziałem zaproszonych gości odbyła się w miejscowym Centrum Kultury i Sztuki. Nie obyło się bez gratulacji oraz składania wspólnych życzeń.

Wczoraj (25.07.2023) odbyła się uroczysta zbiórka sępoleńskich policjantów z okazji obchodów Święta Policji. Oficjalną część wydarzenia poprzedziło złożenie wiązanki kwiatów pod tablicą upamiętniającą pomordowanych policjantów powiatu sępoleńskiego oraz w miejscu pochówku Pierwszego Komendanta Powiatowego Policji w Sępólnie Krajeńskim Piotra Lindeckiego.

Ceremonia obchodów Święta Policji rozpoczęła się o godzinie 11:00 w Centrum Kultury i Sztuki w Sępolnie Krajeńskim poprzez złożenie meldunku Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Marcinowi Wożniakowi przez dowódcę uroczystości podinsp. Piotra Madeja.

W dalszej części uroczystości powitano zaproszonych gości wśród, których byli Wicestarosta Powiatu Sępoleńskiego Pan Andrzej Marach, samorządowcy z sępoleńskich gmin oraz przedstawiciele Zarządu Głównego i Wojewódzkiego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów reprezentowanych przez mł. insp. Piotra Kujawę i podinsp. Jerzego Kostrzewskiego. Powitani zostali również przedstawiciele sądu i służb mundurowych, instytucji oraz firm na co dzień współpracujących z sępoleńską Policją, oraz policjantki, policjanci i pracownicy Policji. 

Następnie Komendant Powiatowy Policji w Sępólnie Krajeńskim insp. Paweł Zawada złożył serdeczne życzenia wszystkim funkcjonariuszom oraz pracownikom Policji, dziękując za codzienną służbę oraz zaangażowanie w wykonywanie obowiązków służbowych. Pan Komendant podziękował również przedstawicielom władz samorządowych za współpracę oraz instytucjom wspierającym pracę naszych policjantów.

W tym roku w sępoleńskiej komendzie na wyższe stopnie służbowe awansowało 10 policjantów. W korpusie oficerów starszych Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy mianował 1 policjanta, w korpusie aspirantów 7 policjantów, a w korpusie szeregowych na stopień starszego posterunkowego nominacje otrzymało 2 funkcjonariuszy. Akty mianowania na wyższe stopnie policyjne wręczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Marcin Wożniak, wspólnie z Komendantem Powiatowym Policji w Sępólnie Krajeńskim insp. Pawłem Zawadą.

Nie zabrakło także medali za działalność związkową oraz za zasługi dla pożarnictwa. Krzyżem Niepodległości wyróżniono 2 policjantów, 5 osób otrzymało medale 30-lecia powstania Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów, medalami Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA Region Sępólno Krajeńskie odznaczono 13 policjantów, a kolejnym 8 funkcjonariuszom przyznano medale ,,za zasługi dla pożarnictwa”.

Na zakończenie, głos zabrał Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy inspektor Marcin Woźniak, a także Wiceprzewodniczący Zarządu Głównego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów mł. insp. Piotr Kujawa. Podziękowali za rzetelną, sumienną służbę i pracę wszystkim policjantom i pracownikom sępoleńskiej komendy. W swoich przemowach podkreślili trud policyjnej służy oraz przekazali wyrazy wdzięczności dla rodzin i bliskich policjantów, którzy wspierają ich na co dzień.

Podczas uroczystości nie zabrakło także gestów uznania i wdzięczności ze strony przedstawicieli lokalnych samorządów i instytucji.

Obchody Święta Policji zakończyły się złożeniem meldunku o zakończeniu uroczystości.

źródło: KPP Sępólno

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Ostatnie posty

OFERTA PRACY

Polecane strony