Reklama

Ostatnie wpisy

Nowy Szef Kujawsko-Pomorskich Strażaków PSP

Z dniem 8 kwietnia 2024 r. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji powołał na stanowisko Kujawsko-Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Rafała Świechowicza. Uroczystość odbyła się w Ośrodku Szkolenia KW PSP w Toruniu, mieszczącym się w Łubiance. Udział w niej wzięli:

  • Wojewoda Kujawsko-Pomorski Micha Sztybel
  • Poseł na Sejm RP Zbigniew Sosnowski
  • Komendant Główny PSP nadbryg. Mariusz Feltynowski
  • Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki
  • Doradca ministra Tomasza Szymańskiego Sekretarza Stanu w MSWiA
  • oraz wielu gości, którzy na co dzień współpracują ze strażakami,
  • a także silne grono załogi – Komendanci Powiatowi i Miejscy PSP z regionu, funkcjonariusze i pracownicy cywilni Komendy Wojewódzkiej PSP w Toruniu.

St. bryg. mgr inż. poż. Rafał Świechowicz rozpoczął służbę 1 sierpnia 1996 r., jako podchorąży w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie, dziś Akademii Pożarniczej. Po uzyskaniu tytułu inżyniera, 1 czerwca 2000r., został mianowany w Komendzie Miejskiej PSP w Toruniu – na stanowisko dowódcy sekcji. Następnie zajmował stanowisko dowódcy zmiany, zastępcy Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej,  później był Dowódcą toruńskich Jednostek  – najpierw Nr 1, później Nr 3.

W międzyczasie, w 2017 roku, na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, ukończył studia podyplomowe w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi.

Jest znakomitym oficerem operacyjnym. Doskonale sprawdza się podczas zdarzeń, które wymagają opanowania i skutecznego działania pod presją czasu i podejmowania decyzji o wysokim stopniu odpowiedzialności.

Jest organizatorem wielu ćwiczeń i warsztatów o zasięgu powiatowym i wojewódzkim z zakresu m.in. gaszenia pożarów wewnętrznych, dostarczania wody na duże odległości, ratownictwa technicznego, modułu pomp wysokiej wydajności (HCP).

Współorganizator największych i najbardziej znanych w Polsce zawodów strażackich – FireFit o tytuł „Najtwardszego Strażaka”.

W marcu 2020 roku został powołany na stanowisko Zastępcy Komendanta Miejskiego PSP w Toruniu. Z dniem 1 marca 2023 roku został powołany na stanowisko Komendanta Miejskiego PSP w Bydgoszczy.

Odznaczenia:

Brązowy Krzyż Zasługi – 22.04.2021
Srebrny Medal za Długoletnią Służbę – 09.01.2023
Złota Odznaka Zasłużony dla Ochrony P.poż – 21.04.2021
Brązowa Odznaka “Za zasługi dla sportu” – 28.03.2023
Brązowa Odznaka Honorowa Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa – 22.06.2023
Złoty Medal Za Zasługi dla Pożarnictwa – 15.05.2020


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Ostatnie posty

OFERTA PRACY

Polecane strony