Reklama

Ostatnie wpisy

Nakło nad Notecią: Pojazd przeładowany o prawie 70 ton

Ponad 108 ton ważył zespół pojazdów przewożący kilkanaście elementów stanowiących osprzęt dźwigu, który zatrzymali do kontroli kujawsko-pomorscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego.

W nocy z czwartku na piątek (z 20 na 21 lipca) na ulicach Nakła nad Notecią patrol Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymał dwa pojazdy członowe przewożące ładunki podzielne stanowiące osprzęt dźwigu samochodowego. Po skierowaniu na wagę okazało się, że dopuszczalne 40-tonowe masy całkowite obydwu zestawów są znacznie przekroczone. Pierwszy pojazd ważył  54400 kg, natomiast drugi ważył 108100 kg, co oznacza, że został przeładowany o ponad 68 ton. Tak duże masy przewożonych ładunków spowodowały także przekroczenia dopuszczalnych nacisków osi. Kierowcy okazali podczas kontroli zezwolenia kategorii IV uprawniające do przejazdu pojazdu nienormatywnego o masie całkowitej do 60 ton i normatywnych naciskach osi. Zezwolenia te nie uprawniały jednak do przejazdu tak ciężkich zestawów, które dodatkowo przewoziły ładunki podzielne. Ponadto przejazd po drogach publicznych kolumny pojazdów nienormatywnych zabezpieczany był przez jeden pojazd pilotujący, podczas gdy przepisy wymagają dwóch pilotów.  Przewożony osprzęt dźwigu został przeładowany na kolejne pojazdy, których rzeczywiste masy całkowite mieściły się w 40-tonowej normie. Wobec przewoźnika zostały wszczęte postępowania o nałożenie kar pieniężnych. 

źródło: WITD Bydgoszcz

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Ostatnie posty

OFERTA PRACY

Polecane strony