Ostatnie wpisy

Na pomoc Francji – #MisjaFrancja

Dwa moduły gaśnicze #GFFFV Poland Państwowej Straży Pożarnej z województw: zachodniopomorskiego (SZCZECIN) i dolnośląskiego (WROCŁAW) w sumie 146 strażaków i 49 samochodów, wyruszy dziś z pomocą francuskim strażakom, którzy walczą z pożarami lasów na południu kraju.
 
Za pośrednictwem ERCC (Emergency Response Coordination Centre) Francja wystosowała zapotrzebowanie na pomoc ratowniczą w postaci modułów GFFFV, przeznaczonych do gaszenia pożarów lasów z ziemi z użyciem pojazdów.
W związku z powyższym Minister Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji polecił Komendantowi Głównemu PSP zadysponowanie strażaków ze sprzętem, którzy wesprą francuskich partnerów w działaniach.
Centrum Operacyjne Międzyresortowego Zarządzania Kryzysowego Francji (COGIC) przekazało informację, że na południu kraju spaleniu uległo już ok. 700 ha powierzchni leśnej, a 3000 osób zostało ewakuowanych.
 
źródło: Państwowa Straż Pożarna
Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Latest Posts

Polecane strony

%d bloggers like this: