Reklama

Ostatnie wpisy

Mundurowi ustalili sprawcę rozlewiska w Sępólnie Krajeńskim

Policjanci ustalili sprawcę rozregulowanie poziomu wody w Jeziorze Sępoleńskim. Okazał się nim 37-letni mieszkaniec Sępólna Krajeńskiego. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie będzie odpowiadał przed sądem.

W minionym tygodniu, do sępoleńskiej komendy Policji wpłynęło zgłoszenie dotyczące nieuprawnionej ingerencji w progu regulującym poziom wody na jeziorze Sępoleńskim. O zdarzeniu mundurowych poinformował przedstawiciel Państwowego Gospodarstwa Wodnego z Chojnic, który na bezprawne działanie sprawcy natknął się podczas weryfikacji zgłoszenia otrzymanego od mieszkanki Sępólna Krajeńskiego zaniepokojonej podniesionym stanem wody na rzece.

Sprawą zajęli się miejscowi policjanci, którzy szybko ustalili personalia osoby odpowiedzialnej za to zdarzenie. Sępoleński dzielnicowy, wytypował osobę podejrzaną o to wykroczenie, a zapis z miejscowych kamer tylko potwierdził jego wcześniejsze ustalenia. Sprawcą okazał się 37-letni sępolanin. Jak ustaliły służby mężczyzna aż czterokrotnie w różnych miejscach oraz różnymi sposobami ingerował w urządzenia regulujące wysokość poziomu wody na Jeziorze Sępoleńskim. Na szczęście jego nieodpowiedzialne zachowanie nie doprowadziło do poważniejszych szkód.

Za popełnione wykroczenia został przeciwko niemu skierowany wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Tucholi. Łącznie 37-latkowi podstawiono cztery zarzuty z Ustawy prawo wodne. Teraz jego przyszłości zadecyduje sąd.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Ostatnie posty

OFERTA PRACY

Polecane strony