Reklama

Ostatnie wpisy

Minister Łukasz Schreiber i Mikołaj Bogdanowicz w Więcborku

W dniu 31 maja 2023 r. w Więcborku gościli na zaproszenie przewodniczącej Rady Miejskiej w Więcborku Pani Anny Łańskiej oraz Burmistrza Więcborka Pana Waldemara Kuszewskiego – Pan Łukasz Schreiber Minister – członek Rady Ministrów i Pan Mikołaj Bogdanowicz Wojewoda Kujawsko – Pomorski

Zaproszeni goście wraz z przedstawicielami Gminy Więcbork wizytowali przebudowę ulicy Brzozowej, ponad dwukilometrowy odcinek drogi pomiędzy Runowem a Puszczą oraz budowę świetlicy wiejskiej w Wituni. Natomiast na nowo wyremontowanej ul. Dworcowej w Więcborku odbył się krótki briefing prasowy.

Wszystkie te inwestycje doszły do skutku dzięki dofinansowaniu programów rządowych.

„Jesteśmy w wyjątkowym i pięknym miejscu dla Więcborka. Mieliśmy okazję zobaczyć kolejne inwestycje, które są w trakcie realizacji, ale trzeba powiedzieć, że szereg wcześniejszych inwestycji już został zrealizowany dzięki wsparciu samorządowców i pracy wielu ludzi” – powiedział minister Łukasz Schreiber, który gratulował samorządowcom tych inwestycji.

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz powiedział, że cała gmina Więcbork jest pięknym miejscem na mapie województwa kujawsko-pomorskiego i miło jest przyjechać do tak malowniczo położonego i pięknie rozwijającego się w ostatnich latach miejsca.

Burmistrz Więcborka Waldemar Kuszewski mówił podczas briefingu o inwestycjach z rządowym wsparciem na terenie gminy, które trwają, lub które zostały w ostatnim czasie zrealizowane.

Podczas wizyty w Więcborku wojewoda Mikołaj Bogdanowicz podpisał z Burmistrzem Więcborka Waldemarem Kuszewskim umowę na dofinansowanie remontu ul. Brzozowej w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Całkowita wartość remontu ponad 300-metrowego odcinka drogi to blisko 980 tys. zł, a dofinansowanie z RFRD to blisko 490 tys. złotych. 

Na zakończenie wizyty Pan Łukasz Schreiber Minister – członek Rady Ministrów i Pan Mikołaj Bogdanowicz Wojewoda Kujawsko – Pomorski wzięli udział w sesji Rady Miejskiej w Więcborku. Obszerna fotorelacja z tego wydarzenia dostępna jest pod TYM LINKIEM

 źródło: wiecbork.pl

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Ostatnie posty

OFERTA PRACY

Polecane strony