Reklama

Ostatnie wpisy

Kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn. Jeden schował się w szafie

Policjanci z Sępólna Krajeńskiego poszukiwali dwóch mężczyzn ściganych listami gończymi. 31 i 40 – letni mieszkańcy powiatu sępoleńskiego zostali zatrzymani w miejscu ich zameldowania. Podczas sprawdzania posesji na której miał przebywać młodszy z nich, członkowie jego rodziny nie potrafili jednoznacznie określić czy poszukiwany jest w domu, czy też nie. Po chwili wyszło na jaw, że mężczyzna w międzyczasie próbował ukryć się przed funkcjonariuszami w szafie z ubraniami.

Sępoleńscy funkcjonariusze stale prowadzą poszukiwania osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości, które z różnych powodów nie zgłosiły się do zakładów karnych, by odbyć zasądzone na ich rzecz kary pozbawienia wolności. Gdy do komendy wpłynie list gończy lub nakaz odbycia kary, kryminalni niezwłocznie pracują nad ustaleniem miejsca pobytu i zatrzymaniem poszukiwanego.

W ostatnim czasie, ustalenia policyjnych poszukiwaczy doprowadziły ich do jednego z domów na terenie gminy Kamień Krajeński. Z ich wiedzy wynikało, że tam najprawdopodobniej ukrywa się poszukiwany listem gończym 31-latek. Weryfikując posiadane informacje, udali się pod wytypowany adres, gdzie zastali członków jego rodziny. Część z nich twierdziła, że mężczyzna jest w domu, a pozostali, że go nie widziała. Mundurowi podejrzewając, że poszukiwany próbuje się ukryć, postanowili szczegółowo sprawdzić wszystkie pomieszczenia. Po chwili jeden z kryminalnych, zauważył rozchylone drzwi od szafy. Gdy otworzył je szerzej okazało się, że siedzi tam ich poszukiwany. Pomogli mu opuścić jego kryjówkę, a następnie przewieźli do policyjnego aresztu, skąd trafił za więzienne mury. Sąd Rejonowy w Tucholi ścigał listem gończym 31-latka, ponieważ za popełnione wcześniej przestępstwa kradzieży mienia miał on trafić za karę do więzienia na 8 miesięcy.

Los kamieńskiego złodzieja podzielił także 40-letni mieszkaniec Sępólna Krajeńskiego poszukiwany listem gończym przez tucholski sąd za nieopłacenie alimentów. Sępólnian został zatrzymany przez stróżów prawa w miejscu jego zamieszkania. Nie ukrył się on co prawda jak jego poprzednik w szafie, ale nie po drodze mu było do więziennej celi, dlatego zwlekał z decyzją, aby samemu zgłosić się w zakładzie karnym. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do więzienia, gdzie spędzi ponad 200 dni.

źródło: KPP Sępólno

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Ostatnie posty

OFERTA PRACY

Polecane strony