Reklama

Ostatnie wpisy

Kolejne niewybuchy z czasów II Wojny Światowej

Po raz trzeci w tym tygodniu sępoleńscy policjanci zabezpieczali miejsce ujawnienia niewybuchów podchodzących z czasów II Wojny Światowej.  Tym razem pocisk moździerzowy znaleziono w pobliżu lasu na terenie Komierowa. Uczulamy, że podczas wiosennych prac w polu, czy ogrodzie możemy natrafić na niebezpieczne powojenne „pamiątki”. Absolutnie nie wolno ich dotykać ani przenosić.

Wczoraj, 5 kwietnia br. po godzinie 14:30 dyżurny sępoleńskiej Policji został powiadomiony o kolejnym niebezpiecznym znalezisku, tym razem znajdującym się na terenie nieużytków w pobliżu lasu w miejscowości Komierowo (gmina Sępólno Krajeńskie). Na pozostałości z okresu II Wojny Światowej natknął się 72-letni mieszkaniec gminy. Na miejsce został skierowany policyjny patrol rozpoznania minerskiego, który potwierdził fakt znalezienia niewybuchu – pocisku moździerzowego. Teren wraz z pociskiem, do czasu przyjazdu wojskowych saperów został zabezpieczony przez mundurowych.

W tym tygodniu to już trzeci przypadek znalezienia niewybuchu. Cieplejsze temperatury na dworze spowodowały rozpoczęcie wiosennych porządków na posesjach, ogródkach działkowych oraz polach uprawnych. W czasie takich prac, przekopywania ziemi, można natknąć się na niebezpieczne znaleziska, które mogą stanowić śmiertelne zagrożenie. Dlatego pamiętajmy, aby nie dotykać i nie przenosić tego typu znalezisk, a na miejsce ich ujawnienia wezwijmy odpowiednie służby.

źródło: KPP Sępólno

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Ostatnie posty

OFERTA PRACY

Polecane strony