Reklama

Ostatnie wpisy

Dzielnicowy z Sępólna Krajeńskiego wśród najlepszych dzielnicowych w kraju

Mł.asp. Daniel Nita z Komendy Powiatowej Policji w Sępólnie Krajeńskim zajął wysokie szóste miejsce w ogólnopolskim konkursie “Dzielnicowy roku”. Finał XI edycji konkursu na najlepszego dzielnicowego w Polsce, odbył w Szkole Policji w Katowicach. O miano najlepszego rywalizowało 34 mundurowych z całego kraju.

W dniach 23-27 października w Szkole Policji w Katowicach przeprowadzono XI edycję Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych “Dzielnicowy Roku 2018”,  w którym po raz pierwszy uczestniczyli także kierownicy rewirów dzielnicowych.  W finale centralnym z każdego garnizonu konkurowało po dwóch dzielnicowych, wyłonionych najpierw w eliminacjach powiatowych, a następnie wojewódzkich. Garnizon kujawsko-pomorski  reprezentowali: mł.asp. Danel Nita z sępoleńskiej Policji, asp. Adrian Piasecki (dzielnicowy z Radziejowa) oraz asp. szt. Sławomir Jackowski – Kierownik Rewiru II Dzielnicowych KMP we Włocławku.

W zawodach ogólnie  uczestniczyło 17 kierowników rewirów dzielnicowych i 34 dzielnicowych.

Wszystkich zawodników poddano ocenie w następujących konkurencjach: test wiedzy policyjnej,  pierwsza pomoc przedmedyczna, strzelanie z broni służbowej oraz symulacja( podstawowe czynności służbowe związane ze służbą patrolową oraz kompetencje).

W ramach zawodów finałowych prowadzono klasyfikację indywidualną dla kierowników rewirów dzielnicowych, indywidualną dla dzielnicowych oraz drużynową.

Po podsumowaniu punktacji z wszystkich zadań, okazało się, że szeroka wiedza i umiejętności praktyczne pozwoliły mł.asp. Danielowi Nita zająć szóste miejsce. To duży sukces dzielnicowego, który w policji służy od dziesięciu lat, a obowiązki dzielnicowego przejął w kwietniu b.r.

Zespołowo drużyna uzyskała 8 miejsce na 17 startujących.

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że w poszczególnych konkurencjach  mł. asp. Daniel Nita zajął 1 miejsce w pierwszej pomocy przedmedycznej oraz 2 miejsce w strzelaniu z broni służbowej,

Policjanci, którzy zajęli najlepsze miejsca w klasyfikacji generalnej indywidualnej zawodów otrzymali z rąk generalnego inspektora dr Jarosława Szymczyka – Komendanta Głównego Policji złotą, srebrną i brązową odznakę “Zwycięzca turnieju wiedzy i sprawności zawodowej” oraz okolicznościowe wyróżnienia.

Zawodnicy, którzy zajęli pierwsze miejsce w poszczególnych konkurencjach otrzymali puchary oraz pamiątkowe ryngrafy.

Z sukcesu sępoleńskiego dzielnicowego cieszy się kierownictwo Komendy Powiatowej  Policji w Sępólnie Krajeńskim, jak i inni funkcjonariusze.

Mł.asp Daniel Nita w codziennej służbie zajmuje się sprawami mieszkańców Sępólna Krajeńskiego  z ulic:  Baczyńskiego, Bajkowa, Bema, BoWiD, Bergera, Bł. Ks. Jerzego Popiełuszko, Broniewskiego, Brzozowa, Bukowa, Cicha, Chojnicka, Kolejowa, Komierowska, Konopnickiej, Kościuszki, Kusocińskiego, Leśna, Osiedle Leśne, Al.Lipowa, Matejki, Mickiewicza, Młyńska od nr 19, Niechorska, Odrodzenia, Parkowa, Plac Przyjaźni, Pokrzywnickiego, Przemysłowa, Radosna, Reymonta, Rzeczna, Składowa, Os. Słowackiego, Sportowa, Stodolna,  Szkolna, Os. Słowackiego, Tartaczna, Wysoka. Jest dzielnicowym wzbudzającym zaufanie, sympatię oraz zawsze gotowy jest nieść pomoc potrzebującym.

Prywatne zainteresowania aspiranta to kolekcjonowanie broni, odznaczeń oraz numizmatyka. Ponadto jest członkiem stowarzyszenia kolekcjonerskiego ,,Historia i Pamięć Borów Tucholskich HIP”, stowarzyszenia kolekcjonerów broni palnej ,,Gryf Bydgoszcz” oraz jest czynnym uczestnikiem i współorganizatorem rekonstrukcji historycznych m.in. w Krojantach ,, Szarża w Krojantach”, w Kęsowie i w Lubianie. Dodatkowo jest instruktor strzelań bojowych i sportowych.

Gratulujemy!!!

źródło: KPP Sępolno Krajeńskie

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Ostatnie posty

OFERTA PRACY

Polecane strony