Reklama

Ostatnie wpisy

Działania ROADPOL Safety Days na terenie powiatu

Policjanci Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sępólnie Krajeńskim w ramach akcji ROADPOL Safety Days, czyli Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przeprowadzili działania „Prędkość”. Celem akcji było egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości oraz eliminowanie z dróg „piratów drogowych”.

W dniach 16-22 września 2022 roku prowadzona jest akcja pod nazwą ROADPOL Safety Days, czyli Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Działania te koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL przy wsparciu Komisji Europejskiej i Europejskiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Głównym założeniem prowadzonej kampanii jest dążenie do WIZJI ZERO, czyli do podjęcia działań, które sprawią, że nie będzie ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych. Zgodnie z tym założeniem, w minioną środę (20.09.2023), policjanci drogówki, na drodze wojewódzkiej numer 241 oraz na krajowej „25” na terenie całego powiatu sepoleńskiego przeprowadzili działania p.n. „PRĘDKOŚĆ”. Podczas służby funkcjonariusze kontrolowali prędkość z jaką poruszali się kierowcy, ale także sprawdzali ich trzeźwość oraz stan techniczny pojazdów. Działania te ukierunkowane były na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz ograniczenie zdarzeń zwłaszcza ze skutkiem śmiertelnym.

Podczas akcji skontrolowano łącznie 77 pojazdów, z czego 20 kierowców zostało ukaranych mandatami karnymi za przekroczenie dozwolonej prędkości.

źródło: KPP Sępólno

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Ostatnie posty

OFERTA PRACY

Polecane strony