Reklama

Ostatnie wpisy

Dostał 111 punktów karnych i zapłaci czterokrotność wartości swojego auta.

Uciekający ulicami Włocławka kierowca Volkswagena Golfa za łączną kwotę mandatów mógłby cztery razy kupić swój samochód. Co więcej, dostał tyle punktów karnych, że gdyby było to możliwe, straciłby prawo jazdy prawie pięć razy (!). A to nie koniec konsekwencji, które spotkają niechlubnego rekordzistę Polski.

32-letni kierowca Volkswagena Golfa zwrócił na siebie uwagę dwoma błahostkami. Policjanci z Włocławka zauważyli, że jedzie bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, a jego auto ma wyłamaną tylną wycieraczkę. Mundurowi postanowili skontrolować podejrzany samochód i wtedy zaczęła się akcja.

Mężczyzna zareagował na sygnały świetlne i dźwiękowe w sposób przeciwny od standardowego – zamiast się zatrzymać, docisnął gaz i rozpoczął ucieczkę, próbując zgubić policyjną Skodę na jednej z ulic miasta. Był zdeterminowany, więc nie wahał się wjeżdżać pod prąd i na chodnik. Nie powstrzymały go nawet trzy spowodowane przez niego kolizje. Dopiero po czwartej porzucił auto i próbował kontynuować ucieczkę pieszo.

32-latkowi z Włocławka odwagi dodała amfetamina

Piesza ucieczka nie trwała długo. Policjanci zatrzymali mężczyznę pod jednym z pobliskich bloków i doprowadzili go na komendę. Wówczas okazało się, że 32-latek był trzeźwy, ale w jego organizmie wykryto obecność amfetaminy. Nie tylko dlatego włocławianin nie powinien był wsiadać za kierownicę – nie miał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, a jego auto nie posiadało obowiązkowej polisy OC.

Za wykroczenia popełnione w trakcie brawurowej ucieczki po ulicach Włocławka mundurowi wystawili mu mandaty na kwotę przekraczającą 21 tys. zł! Mężczyzna dostał też 111 punktów karnych (sic!), a sąd może jeszcze nałożyć na niego grzywnę do 30 tys. zł. Co więcej, mężczyzna dostanie rachunek z Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, który w jego imieniu pokrywa koszty napraw pojazdów uszkodzonych w czterech kolizjach.

Koniec listy? Cóż, policjanci odkryli, że 32-latek ma też na sumieniu inne przestępstwa. “Śledczy ustalili, że od października 2022 r. do lutego br., dopuścił się kilkunastu kradzieży sklepowych na terenie Włocławka. Kradł głównie alkohol, papierosy, słodycze i kosmetyki na łączną kwotę ponad 11 tys. zł. Przestępstw tych dokonał jako recydywista, dlatego musi liczyć się z karą wieloletniego więzienia” – przekazał zespół prasowy KMP we Włocławku.

źródło: auto-swiat.pl

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Ostatnie posty

OFERTA PRACY

Polecane strony