Ostatnie wpisy

Bądź widoczny na drodze. Policjantki rozdawały odblaski


Policjantki z sępoleńskiej komendy w ramach akcji ,,Odblaski ratują życie” rozdawały wczoraj odblaskowe opaski. W okresie jesienno-zimowym używanie elementów odblaskowych jest szczególnie ważne. Nawet mały odblask poprawia naszą widoczność i może uratować nam życie

W czwartek(23 12.21) policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Sępólnie Krajeńskim promowały noszenie elementów odblaskowych wśród mieszkańców naszego powiatu, pokazując tym samym problem braku widoczności pieszych na drodze. Mundurowe rozdawały takie elementy odblaskowe jak opaski i fluoroscencyjne zawieszki. Materiały odblaskowe zakupiono w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiazywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na rok 2021r. 

Policjanci przypominają, że bycie widocznym równa się temu, że jesteśmy bardziej bezpieczni. Stosowanie elementów odblaskowych w różnej formie czy to zawieszki, opaski, kamizelki bądź też torby na zakupy z elementami odblaskowymi, zwiększają szansę niechronionego uczestnika ruchu drogowego na uniknięcie potrącenia w czasie słabej widoczności.

Należy pamiętać, także że prawidłowo noszone elementy odblaskowe powinny być umieszczone w takim miejscu, by znalazły się w polu działania świateł samochodowych i były widoczne dla kierujących nadjeżdżających z obu kierunków (z tylu i z przodu).

Zachęcamy do noszenia odblasków także w mieście. Nie wszystkie odcinki drogi są dobrze doświetlone, a widoczność kierującemu często ograniczają elementy architektoniczne, drzewa lub padający deszcz, czy śnieg.

źródło: KPP Sępólno Krajeńskie

Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Latest Posts
Polecane strony

%d bloggers like this: