Ostatnie wpisy

42-latek zakleszczony między ciągnikiem siodłowym, a naczepą na DK10 w powiecie nakielskim


Cztery zastępy straży pożarnej zostały wezwane do bardzo groźnie wyglądającego zdarzenia w miejscowości Śmielin (gm. Sadki) na jednym z przystanków autobusowych. Ze zgłoszenia wynikało, że mężczyzna został przygnieciony przez naczepę samochodu ciężarowego.

W środę, 8 grudnia kilka minut po godzinie 14, służby otrzymały zgłoszenie o tym, że w Śmielinie naczepa ciężarówki przygniotła mężczyznę. Wezwano cztery zastępy straży – trzy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Nakła oraz jeden z OSP Sadki.

Po dojeździe na miejsce zastępów zastano uwięzionego mężczyznę między ciągnikiem siodłowym a naczepą – przekazał st. kpt. Bartosz Walkowiak, oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Nakle.

Przystąpiono do działań ratowniczych, aby szybko ewakuować 42-latka. Do tego strażacy użyli specjalistycznego sprzętu hydraulicznego. Mężczyznę udało się uwolnić, następnie przekazano go zespołowi ratownictwa medycznego. Nie wymagał hospitalizacji.

W tym przypadku kluczowa była błyskawiczna i sprawna akcja w wykonaniu strażaków. 

Podczas działań kierowcy musieli liczyć się z utrudnieniami. Droga przez pewien czas była częściowo zamknięta, potem wprowadzono ruch wahadłowy.

Przyczyny i okoliczności wyjaśniała policja. Dostała ona informację o awarii samochodu ciężarowego na drodze krajowej nr 10 między Sadkami a Śmielinem. – Na miejscu okazało się, iż kierowca samochodu volvo, 42-letni mieszkaniec powiatu proszowickiego, podczas naprawy pojazdu zakleszczył się – zrelacjonowała mł. asp. Zofia Wrzeszcz, p.o. oficera prasowego KPP w Nakle. Podkreśliła, że mężczyznę udało się uwolnić dzięki działaniom straży. 

Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Latest Posts
Polecane strony

%d bloggers like this: