Reklama

Ostatnie wpisy

Zwiększenie funkcjonowania całodobowych baz HEMS

1 stycznia 2024 roku w Lotniczym Pogotowiu Ratunkowym zostanie zrealizowany plan, który zakładał funkcjonowanie sześciu całodobowych baz HEMS. Od poniedziałku załogi w Lublinie i Poznaniu również będą dyżurowały 24 godziny na dobę. Taka decyzja pozwoli na zwiększenie dostępności załóg HEMS w ich rejonie działania w zakresie lotów do zdarzeń i zachorowań oraz realizacji transportów międzyszpitalnych. Dodatkowo powoduje to też zwiększenie potencjału w porze nocnej, który będzie mógł być wykorzystywany w zdarzeniach z dużą liczbą poszkodowanych.

Początkowo załogi HEMS dyżurowały od wschodu do zachodu słońca (w porze zimowej dyżur kończył się już koło godziny 15). Po wymianie floty śmigłowców, która zakończyła się w 2011 roku, opracowano schemat stopniowego wydłużania dyżurów w bazach. Jako pierwsza całą dobę, od lipca 2011, operowała załoga z Warszawy. Później dochodziły kolejne lokalizacje. W 2020 roku podjęto decyzję o ustaleniu stałego czasu dyżurowania dla baz niecałodobowych – od godz. 7 do 20.

Obecnie cztery bazy (Warszawa, Kraków, Gdańsk, Wrocław) pracują w systemie całodobowym, pozostałe 17 w godzinach 7-20. Już od najbliższego poniedziałku baz całodobowych będzie 6.

źródło: lpr.com.pl

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Ostatnie posty

OFERTA PRACY

Polecane strony