Reklama

Ostatnie wpisy

Wypadek masowy w Więcborku [FOTO]

W piątek 4 października br, około godziny 10 na Stanowisko Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o wypadku masowym w przy ulicy Powstańców Wielkopolskich w Więcborku. Na miejsce zadysponowano zastęp Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Sępólnie Krajeńskim oraz zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej z Więcborka, Sypniewa, Zabartowa, Suchorączka oraz Lubczy. Scenariusz zakładał celowe uderzenie samochodu ciężarowego w samochód osobowy którym podróżowały 3 osoby, który następnie po uderzeniu staranowało grupę osób czekających na przystanku autobusowym. Podczas udzielania przez strażaków KPP dowodzący akcją dostał informację, że w aucie znajduje się także ładunek wybuchowy. 

Na szczęście były to tylko ćwiczenia udoskonalające umiejętności zarządzania zdarzeniem masowym. Ćwiczenia odbyły się pod nazwa “KOBRA – 19” – organizatorem ćwiczeń było Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego. Łącznie poszkodowanych w zdarzeniu było 11 osób z czego 2 osoby śmiertelnie oraz 2 w stanie ciężkim. 

fot. Kanal10.pl oraz Fotografia Ratownicza Marcin Misiak

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Ostatnie posty

OFERTA PRACY

Polecane strony