Reklama

Ostatnie wpisy

Wojewódzkie eliminacje do zawodów ratowników policyjnych

Przedstawiciele komend miejskich i powiatowych województwa kujawsko-pomorskiego uczestniczyli w eliminacjach do VIII Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. W zawodach rywalizowali także policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sępólnie Krajeńskim, którzy wywalczyli zaszczytne pierwsze miejsce. Teraz zwycięska drużyna będzie reprezentować kujawsko-pomorskich mundurowych w zawodach ogólnopolskich.

W Oddziale Prewencji Policji w Bydgoszczy odbyły się wojewódzkie eliminacje do VIII Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. W rywalizacji policyjnych ratowników brało udział patrole reprezentujące komendy miejskie i powiatowe województwa kujawsko-pomorskiego oraz Oddział Prewencji Policji.

Do udziału w przedsięwzięciu przystąpiło łącznie 19 drużyn. Turniej składał się z dwóch konkurencji. W pierwszej części policjanci sprawdzali swoją wiedzę teoretyczną dotyczącą pierwszej pomocy podczas testu wiedzy. Kolejny etap zawodów związany był z udzieleniem w pozorowanej sytuacji kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie. Uczestnicy musieli wykazać się więc nie tylko umiejętnościami z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, ale też trafnością w podejmowaniu decyzji i współdziałaniem z partnerem. Działaniom policyjnych ratowników czujnie przyglądała się  komisja sędziowska, która oceniała poprawność wykonywanych czynności, a także umiejętność radzenia sobie z presją czasu oraz stresem.

Po niezwykle wyrównanych eliminacjach miejsce trzecie przypadło funkcjonariuszom reprezentującym Komendę Miejską Policji w Bydgoszczy w składzie sierżant Arkadiusz Zakrzewski oraz posterunkowy Jakub Milewski. Na drugim miejscu uplasowali się policjanci Komendy Powiatowej Policji w Żninie reprezentowaną przez aspiranta sztabowego Marcina Kranza oraz młodszego aspiranta Marcina Marciniaka.

Zasłużone pierwsze miejsce zdobili funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Sępólnie Krajeńskim młodszy aspirant Hubert Żmienko wraz z sierżantem sztabowym Krzysztofem Frelke.

Zdobywcy pierwszej lokaty będą mieli przyjemność reprezentowania Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy w zawodach ogólnopolskich które odbędą się na początku czerwca w Szkole Policji w Słupsku.

źródło: KPP Sępólno

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Ostatnie posty

OFERTA PRACY

Polecane strony