Reklama
Okna na wymiar - BRYCKI

Ostatnie wpisy

Kryminalni zatrzymali paserów z terenu gminy Więcbork

Policjanci zatrzymali 5 osób podejrzanych o paserstwo samochodu. W jednym z warsztatów na terenie gminy Więcbork zabezpieczyli skradzionego mini coopera wartego około 100 tysięcy złotych. Paserzy usłyszeli już zarzuty. Trzech z nich trafiło do aresztu na 3 miesiące, a wobec dwóch zastosowano dozór policyjny.

Policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej uzyskali informację, gdzie może znajdować się, skradziony na terenie Niemiec, mini cooper. Wartość  utraconego samochodu wyceniono na kwotę 100 tysięcy złotych.

Razem z policjantami z Więcborka i Sępólna Krajeńskiego pojechali do warsztatu samochodowego w gminie Więcbork. W trakcie przeszukania zabudowań znajdujących się na posesji, kryminalni odzyskali i zabezpieczyli skradzione auto.
Pracujący nad sprawa policjanci ustalili, że w proceder zamieszanych było łącznie pięciu mężczyzn w wieku od 25 do 50 lat. Zatrzymani to mieszkańcu powiatu sępoleńskiego, złotowskiego oraz pilskiego.

Cała piątka trafiła do policyjnego aresztu. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie wszystkim podejrzanym zarzutów paserstwa. Dodatkowo decyzją Sądu Rejonowego w Tucholi, trzech z nich tj. 31, 40 i 50-latek trafiło na 3 miesiące do aresztu., a  wobec  25 i 34-latka zastosowano dozór policyjny.  

Za posiadanie przedmiotów o znacznej wartości, które pochodzą z przestępstwa sprawcom grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności.
Sprawa ma charakter rozwojowy.

źródło: KPP Sępólno Krajeńskie

Leave a Reply

Latest Posts

Polecane strony

%d bloggers like this: