Reklama

Ostatnie wpisy

VII Manewry Medyczne Zakrzewo 2019

Gmina Zakrzewo po raz siódmy stała się dziś areną doskonalenia zawodowego strażaków. Wszystko za sprawą wydarzenia pod nazwą Powiatowe Manewry w Ratownictwie Medycznym. Rozpoczęły się one od zbiórki, którą organizatorzy – OSP Zakrzewo Powiat Złotowski – zaplanowali na godzinę 9.00. W wyznaczonym miejscu (tj. przy remizie), oprócz uczestników pojawili się również przedstawiciele partnerów wydarzenia – Wicestarosta Złotowski Małgorzata Sameć, wójt gminy Zakrzewo Marek Buława oraz bryg. Tomasz Manikowski i st. asp. Kazimierz Wiebskowski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Złotowie.

Po przywitaniu uczestników oraz udzieleniu stosownych instrukcji manewry rozpoczęły się – druhowie ruszyli w teren. Scenki o najróżniejszych scenariuszach pozoranci odegrali dla nich w Zakrzewie i Drożyskach Wielkich. Małgorzata Sameć i Marek Buława nie tylko obserwowali profesjonalne działania strażaków, ale i sami spróbowali swoich sił w ratownictwie. Powiat sępoleński reprezentowały jednostki z Ochotniczej Straży Pożarnej w Więcborku i Sypniewie.

W rywalizacji wzięło udział 8 ekip:

OSP Lipka
OSP Krajenka
OSP Zakrzewo
OSP Święta
OSP Radawnica
JRG Złotów
OSP Sypniewo ( pow. Sępoleński )
OSP Więcbork ( pow. Sępoleński )

Scenka nr. 1 – Wypadek rowerzysty który trenował cross, został przy prędkości jadąc z górki wybity z roweru i upadł na miednice – połamana miednica i rana głowy. Opatrzenie urazu głowy i stabilizacja miednicy.

Scenka nr. 2 – Podczas gry w piłkę nożną na boisku doszło do zderzenia dwóch dziewczyn które mają połamane nogi, obie poszkodowane przytomne, krzyczące z bólu. Opatrzenie załamań.

Scenka nr. 3- Podczas rozładunku materiałów budowlanych z przyczepy dochodzi do przygniecenia jednego z pracowników oraz amputacji nogi przez manitu. Jak najszybsze zatamowanie krwotoków.

Scenka nr. 4 – Wypadek komunikacyjny, w środku uwięziona matka z niemowlakiem. Jak najszybsze wyciągnięcie dziecka i rozpoczęcie RKO, wyciągnięcie matki i udzielenie KPP. Po 5 minutach od przybycia na miejsce zdarzenia samochód ulega zapłonowi – ewakuacja poszkodowanych poza strefę niebezpieczną.

Scenka nr. 5 – Strażak w pełnym umundurowaniu wyciągnięty z pożaru, brak funkcji życiowych. Jak najszybsze wdrożenie RKO i rozebrania z ODO, maski, nomexu

Scenka nr. 6 – Zderzenie motocykla z samochodem, motocyklista to obcokrajowiec(Ukrainiec) u którego podejrzewa się masywny krwotok wewnętrzny. Próba porozumienia, opatrzenie obrażeń zewnętrznych, kontrola funkcji życiowych oraz opatrzenie ran kierującej pojazdem osobowym.

foto. zlotowskie.pl oraz pila112

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Ostatnie posty

OFERTA PRACY

Polecane strony