Ostatnie wpisy

VII Manewry Medyczne Zakrzewo 2019

Gmina Zakrzewo po raz siódmy stała się dziś areną doskonalenia zawodowego strażaków. Wszystko za sprawą wydarzenia pod nazwą Powiatowe Manewry w Ratownictwie Medycznym. Rozpoczęły się one od zbiórki, którą organizatorzy – OSP Zakrzewo Powiat Złotowski – zaplanowali na godzinę 9.00. W wyznaczonym miejscu (tj. przy remizie), oprócz uczestników pojawili się również przedstawiciele partnerów wydarzenia – Wicestarosta Złotowski Małgorzata Sameć, wójt gminy Zakrzewo Marek Buława oraz bryg. Tomasz Manikowski i st. asp. Kazimierz Wiebskowski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Złotowie.

Po przywitaniu uczestników oraz udzieleniu stosownych instrukcji manewry rozpoczęły się – druhowie ruszyli w teren. Scenki o najróżniejszych scenariuszach pozoranci odegrali dla nich w Zakrzewie i Drożyskach Wielkich. Małgorzata Sameć i Marek Buława nie tylko obserwowali profesjonalne działania strażaków, ale i sami spróbowali swoich sił w ratownictwie. Powiat sępoleński reprezentowały jednostki z Ochotniczej Straży Pożarnej w Więcborku i Sypniewie.

W rywalizacji wzięło udział 8 ekip:

OSP Lipka
OSP Krajenka
OSP Zakrzewo
OSP Święta
OSP Radawnica
JRG Złotów
OSP Sypniewo ( pow. Sępoleński )
OSP Więcbork ( pow. Sępoleński )

Scenka nr. 1 – Wypadek rowerzysty który trenował cross, został przy prędkości jadąc z górki wybity z roweru i upadł na miednice – połamana miednica i rana głowy. Opatrzenie urazu głowy i stabilizacja miednicy.

Scenka nr. 2 – Podczas gry w piłkę nożną na boisku doszło do zderzenia dwóch dziewczyn które mają połamane nogi, obie poszkodowane przytomne, krzyczące z bólu. Opatrzenie załamań.

Scenka nr. 3- Podczas rozładunku materiałów budowlanych z przyczepy dochodzi do przygniecenia jednego z pracowników oraz amputacji nogi przez manitu. Jak najszybsze zatamowanie krwotoków.

Scenka nr. 4 – Wypadek komunikacyjny, w środku uwięziona matka z niemowlakiem. Jak najszybsze wyciągnięcie dziecka i rozpoczęcie RKO, wyciągnięcie matki i udzielenie KPP. Po 5 minutach od przybycia na miejsce zdarzenia samochód ulega zapłonowi – ewakuacja poszkodowanych poza strefę niebezpieczną.

Scenka nr. 5 – Strażak w pełnym umundurowaniu wyciągnięty z pożaru, brak funkcji życiowych. Jak najszybsze wdrożenie RKO i rozebrania z ODO, maski, nomexu

Scenka nr. 6 – Zderzenie motocykla z samochodem, motocyklista to obcokrajowiec(Ukrainiec) u którego podejrzewa się masywny krwotok wewnętrzny. Próba porozumienia, opatrzenie obrażeń zewnętrznych, kontrola funkcji życiowych oraz opatrzenie ran kierującej pojazdem osobowym.

foto. zlotowskie.pl oraz pila112

 

Czy podobał się tobie artykuł ?
TakNie
Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Latest Posts

Polecane strony

%d bloggers like this: