Reklama

Ostatnie wpisy

VI wojewódzkie eliminacje “Policjant Służby Kryminalnej roku 2023”

W dniach 22-24 maja 2023 r. na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy odbyły się VI wojewódzkie eliminacje konkursu „Policjant Służby Kryminalnej Roku 2023”. Najlepsza drużynowo okazała się załoga z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu. Najlepszy policjant dochodzeniowo-śledczy pracuje w Rypinie, operacyjno-rozpoznawczy w Inowrocławiu. Najlepszy technik kryminalistyki jest w Lipnie, a nadzór nad czynnościami procesowymi najlepiej sprawuje policjant z Torunia.

W zmaganiach o tytuł najlepszych  funkcjonariuszy pionu kryminalnego rywalizowało 19 czteroosobowych drużyn składających się z funkcjonariuszy kryminalnych. W skład każdego ze startujących zespołów wchodzili policjanci pionu: dochodzeniowo–śledczego, operacyjno-rozpoznawczego, techniki kryminalistycznej oraz funkcjonariusze sprawujący nadzór.

Konkurs został podzielony na kilka etapów, w ramach których kryminalni zmierzyli się w konkurencjach takich jak: test wiedzy ogólnej i rozwiązanie kazusu. W nim musieli wykazać się bardzo dobrą znajomością przepisów karnych oraz wybranych przepisów służbowych. Pozostałe konkurencje to: udzielanie pierwszej pomocy, strzelanie wymagające nie tylko celnego oka, ale i bardzo dobrej kondycji fizycznej, oględziny miejsca zdarzenia, podczas których zmierzyli się z zadaniem wymagającym dużej koncentracji i prawidłowej organizacji pracy.

Zawody organizowane były przez Wydział Kryminalny Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy przy współudziale Laboratorium Kryminalistycznego oraz Wydziału Kadr i Szkolenia.

Po zakończeniu konkursu i podsumowaniu wyników wyłonieni zostali zwycięzcy poszczególnych konkurencji oraz najlepsze zespoły.

W kategorii drużynowej najlepszymi okazali się:

I miejsce – policjanci Komendy Miejskiej Policji w  Toruniu
II miejsce – policjanci Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy
III miejsce – policjanci Komendy Powiatowej Policji w Sępólnie Kraj.

W kategorii indywidualnej zwycięzcami zostali:

Najlepszy policjant sprawujący nadzór:

I miejsce –  kom. Michał Rogoziński z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu
II miejsce – st. asp. Agata Ortmann z Komendy Powiatowej Policji w Tucholi
III miejsce – podkom. Maciej Tykwiński z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy

Najlepszy policjant dochodzeniowo-śledczy:

I miejsce – asp. Mariusz Cywiński z Komendy Powiatowej Policji w Rypinie
II miejsce –  sierż. szt. Dorota Nowicka z Komendy Powiatowej Policji w Tucholi
III miejsce – asp. szt. Piotr Brzeziński z Komendy Powiatowej Policji w Nakle n. Notecią

Najlepszy policjant operacyjno-rozpoznawczy:

I miejsce – policjant z Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu
II miejsce – policjant z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy
III miejsce – policjant z Komendy Powiatowej Policji w Nakle n. Notecią

Najlepszy technik kryminalistyki:

I miejsce – st. asp. Mariusz Giera z Komendy Powiatowej Policji w Lipnie
II miejsce – asp. Łukasz Juras z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu
III miejsce – asp. Magdalena Chrzczonowicz z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy

Wszyscy zwycięzcy, od Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Małgorzaty Jorki, otrzymali nagrody, puchary i pamiątkowe dyplomy.

Teraz czterech najlepszych kryminalnych z drużyny Komendy Miejskiej Policji w Toruniu reprezentować będzie garnizon kujawsko-pomorski  w ogólnopolskim konkursie ,,Policjant Służby Kryminalnej Roku 2023”, który odbędzie się w Szkole Policji w Pile w dniach 20- 22 czerwca 2023 r. 

źródło: KPP Sępólno

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Ostatnie posty

OFERTA PRACY

Polecane strony