Reklama

Ostatnie wpisy

Tuchola: Policjanci eskortowali auto z rodzącą kobietą

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Tucholi pilotowali samochód z rodzącą kobietą. Dzięki działaniom funkcjonariuszy przyszła mama w porę dotarła do szpitala. Chwilę później na świat przyszedł zdrowy maluszek.

W niedzielę (05.06.22r.) przed godziną 15:00 do dyżurnego tucholskiej komendy wpłynęło zgłoszenie od mężczyzny, który prosi o pomoc w zapewnieniu pilotażu jego pojazdu. Kierowca, dzwoniąc na numer alarmowy 112, poinformował, że jego żona zaczęła rodzić i jedzie z nią do szpitala w Świeciu. Policjant skontaktował się telefonicznie ze zgłaszającym i po ustaleniu jego lokalizacji polecił mu, aby ten zawrócił i kierował się do szpitala w Tucholi, który znajduje się bliżej. Mężczyzna posłuchał rad dyżurnego i zawrócił. W tym czasie na trasę Tuchola – Świecie został skierowany patrol tucholskiej “drogówki”, który napotkał wskazany samochód na rogatkach Tucholi. Mundurowi, przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych, rozpoczęli pilotaż auta z rodzącą kobietą. Dzięki ich działaniom przejazd przez miasto przebiegł szybko i sprawnie. Przyszła mama na czas dotarła do tucholskiego szpitala, gdzie została przekazana w ręce medyków. Jej mąż podziękował policjantom za pomoc. Chwilę później urodziło się zdrowe dziecko.

źródło: KPP Tuchola

Reklama
Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Ostatnie posty

Polecane strony

%d bloggers like this: