Ostatnie wpisy

“Trzeźwy kierujący” na terenie miasta i gminy Więcbork. Trójka kierowców straciła prawo jazdy.

Zapoznaj się z ofertą reklamową

Policjanci z Sępólna Krajeńskiego po raz kolejny sprawdzali trzeźwość kierowców w ramach akcji ,,Trzeźwy kierujący”. Tym razem, w kilka godzin skontrolowali 249 kierujących na terenie gminy i miasta Więcbork. Trzech spośród nich straciło prawo jazdy.

 Dzisiaj (03.06.19) od wczesnych godzin rannych na terenie gminy i miasta Więcbork, policjanci wydziału prewencji i ruchu drogowego sępoleńskiej komendy prowadzili działania pod nazwą ,,Trzeźwy kierujący”. W wyniku prowadzonej akcji funkcjonariusze skontrolowali łącznie 249 kierowców, z czego trzech odważyło się wsiąść za kierownicę mimo stanu nietrzeźwości.

Pierwszy niechlubny kierujący wpadł w ręce policjantów na ul. Wyzwolenia w Więcborku o godzinie 5:30. 25-letni mieszkaniec gminy Więcbork kierował oplem astrą mając w organizmie ponad 0,7 promila alkoholu. Krótko po godzinie 6:00 drugi patrol zatrzymał kolejnego amatora jazdy na podwójnym gazie. Okazał się nim 55-letni mieszkaniec miasta. Mężczyzna kierując peugeotem miał w organizmie ponad 0,5 promila alkoholu. Serię pijanych kierowców zakończył 32-latek. Mężczyzna został zatrzymany przez sępoleńską drogówkę na skrzyżowaniu ulic Gdańskiej i Starodworcowej w Więcborku. Badanie stanu trzeźwości kierowcy alfa romeo wykazało ponad 0,6 promila.

Wszyscy nietrzeźwi kierowcy stracili prawo jazdy. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje sąd.

Przypominamy, że prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu jest przestępstwem, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy, wysoka kara grzywny oraz sadowy zakaz kierowania pojazdami.

źródło: KPP Sępólno Krajeńskie

1 KOMENTARZ

Leave a Reply

Latest Posts
Polecane strony

%d bloggers like this: