Reklama

Ostatnie wpisy

Tragedia w Złotowie. Matka i jej partner podejrzani o zabójstwo 6-tygodniowego dziecka

Do tragedii doszło 22 listopada w mieszkaniu w Złotowie. Wówczas to 27-latka zadzwoniła do sąsiadki i powiedziała, że jej dziecko nie oddycha. Gdy kobieta poleciła matce, by zadzwoniła na pogotowie, ta miała odpowiedzieć, że jeszcze tego nie uczyni.

Sąsiadka weszła do mieszkania pary, gdzie zastała 28-latka, który miał się nie interesować tym, co się dzieje z 1,5-miesięcznym dzieckiem.

Gdy kobieta podjęła reanimację niemowlęcia, do mieszkania wróciła 27-letnia matka dziewczynki. Wezwana na miejsce ekipa pogotowia stwierdziła śmierć dziecka, u którego ujawniono obrażenia głowy.

Mężczyzna był trzeźwy w chwili zdarzenia – zaznaczył prokurator Wawrzyniak.

“Matka dziecka i jej partner usłyszeli zarzuty zabójstwa, obydwoje nie przyznają się do winy” – mówi Wawrzyniak.

Po przeprowadzeniu sekcji zwłok, okazało się, że dziewczynka zmarła w wyniku ciężkich obrażeń głowy; krwiaka i złamania kości potylicznej. W sprawie tej zatrzymano matkę dziecka i jej partnera. 27-letnia kobieta i 28-letni mężczyzna usłyszeli w prokuraturze zarzut zabójstwa. Obydwoje nie przyznali się do winy, kobieta oświadczyła, że jak była obecna w domu, to dziecku nic złego się nie działo, a mężczyzna oświadczył, że tego dnia nie dotykał dziewczynki – mówi prokurator.

Zatrzymani wychowywali jeszcze dwójkę innych dzieci. Prokuratura bada teraz, czy one także nie były ofiarami przemocy. Rodzina nie miała założonej “niebieskiej karty”, jak twierdzi złotowska policja, nie było takiej potrzeby, bo funkcjonariusze nigdy nie interweniowali w tamtym domu.

Matka dziecka i jej partner zostali tymczasowo aresztowani. Grozi im dożywocie.

źródło: Radiopoznan.fm

Reklama
Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Ostatnie posty

Polecane strony

%d bloggers like this: