Ostatnie wpisy

To mógł być jego ostatni dzień życia! Samochodem wjechał do Noteci


O wielkim szczęściu może mówić młody kierowca passata, który w sobotę mógł stracić życie. Na szczęście, zdarzenie drogowe, które spowodował pod wpływem alkoholu skończyło się dla niego tylko spotkaniem z ratownikami medycznymi i policjantami.

W sobotę na śluzie w Ludwikowie samochód osobowy marki VW Passat wypadł z drogi powiatowej i tuż przed wjazdem na most zjechał ze skarpy rozbijając się wpadł do Noteci. Auto tonęło w wodzie a młody kierowca zdołał się z niego wydostać jeszcze przed całkowitym utonięciem samochodu.

Pomoc wezwali przypadkowi świadkowie. Na miejsce zadysponowano karetkę z Kcyni, patrol drogówki z Komendy Powiatowej w Nakle nad Notecią, OSP w Gromadnie i JRG w Szubinie.

Po udzieleniu pierwszej pomocy medycznej przez ratowników medycznych, kierujący VW został przekazany w ręce policjantów, którzy w czasie prowadzonych czynności szybko stwierdzili, iż kierowca osobówki miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu.

Kilka godzin trwało wydostanie pojazdu z rzeki. W tym celu do Ludwikowa przyjechała specjalistyczna grupa wodno-nurkowa z PSP w Bydgoszczy i oficer operacyjny z JRG w Szubinie.

Strażak-nurek przeprowadził rozpoznania zatopionego samochodu w celu wykluczenia osoby trzeciej wewnątrz pojazdu. Po stwierdzeniu, że w zatopionym samochodzie nie ma ludzkich ciał przystąpiono do wyciągnięcia pojazdu z rzeki. Przy pomocy liny z wyciągarki samochody JRG w Szubinie udało się wyciągnąć passata na brzeg rzeki.

O losach kierowcy będziemy jeszcze informowali. Jednak najważniejszą sprawa jest fakt, że młody człowiek wyszedł bez szwanku z tego bardzo niebezpiecznego zdarzenia.

źróło: kcynia.info / Robert Koniec

Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Latest Posts
Polecane strony

%d bloggers like this: