Reklama

Ostatnie wpisy

Spłonął zabytkowy pałac w Słupowie [Wideo]

Jak już informowaliśmy, wczoraj, 3 listopada 2019 roku około godz. 19:30 wpłynęło zgłoszenie o pożarze pałacu zabytkowego (pustostanu) nad jeziorem w Słupowie (gmina Sicienko). Na miejsce zostały zadysponowane liczne jednostki straży. Jako pierwsi na miejsce dotarli strażacy z OSP Wojnowo, zaraz za nimi dojechali strażacy z OSP Drzewianowo. Strażacy musieli przedostać się przez powalone drzewa oraz krzaki, gdyż było to jedyne dojście do budynku. Dzięki zaangażowaniu wielu sił i środków akcję gaśniczą prowadzono na kilku frontach. Gaszenie odbywało się z zewnątrz budynku z drabin, w międzyczasie udrażniano drogę oraz pobierano wodę z jeziora. Na miejsce została również zadysponowana drabina mechaniczna z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 3 Bydgoszcz, ale warunki nie pozwoliły na jej wykorzystanie. W wyniku pożaru dach uległ zawaleniu, a budynek po prawie siedmiu godzinach został ugaszony. W wczorajszych działaniach ratowniczych uczestniczyli strażacy z Bydgoszczy, Wojnowa, Drzewianowa, Teresina, Łukowca, Sicienka i Kruszyna.

Dzisiaj, 4 listopada 2019 roku około godz. 12:40 ponownie zadysponowano zastęp OSP Wojnowo do pałacu w Słupowie.Ze zgłoszenia wynikało, że z pogorzeliska wydobywa się dym. Po dojeździe strażacy potwierdzili wydobywający się dym z poddasza w centralnej części budynku. Za pomocą jednej linii  gaśniczej zlano tlące się belki. Po około 2 godzinach zakończono działania.

SiS:

 

  • OSP Wojnowo
  • OSP Drzewianowo
  • OSP Teresin
  • OSP Łukowiec
  • OSP Sicienko
  • 2x OSP Kruszyn
  • 2x JRG 4 Bydgoszcz
  • JRG 3 Bydgoszcz
 
 

 


fot. Bydgoszcz998

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Ostatnie posty

OFERTA PRACY

Polecane strony