Ostatnie wpisy

Służby przechwyciły tysiące nielegalnych papierosów u 48-letniego mężczyzny z Kamienia Krajeńskiego [FOTO/WIDEO]

W poniedziałek, 21 listopada br. prawie 400 kg tytoniu i ponad 660 tysięcy papierosów przejęli w województwie kujawsko-pomorskim funkcjonariusze Straży Granicznej z Ustki i Krajowej Administracji Skarbowej. Łączną wartość zabezpieczonego towaru szacuje się na blisko 764 tysięcy złotych.

Wyroby tytoniowe znajdowały się w garażu na posesji w powiecie sępoleńskim. Handlował nimi nielegalnie 48-letni mężczyzna z Kamienia Krajeńskiego zatrzymany przez usteckich strażników granicznych i funkcjonariuszy z Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gdyni. Mundurowi przeszukali dodatkowo miejsce zamieszkania mężczyzny i trzy lokale handlowe. W sumie funkcjonariusze przejęli ponad 375 kg tytoniu w kartonach i workach oraz 660 tysięcy papierosów. Zabezpieczono również urządzenie do zagłuszania sygnału GPS. Wartość towaru to około 764 tysięcy złotych. Z kolei uszczuplenia z tytułu cła, akcyzy i VAT wynoszą prawie 1 milion 200 tysięcy złotych.

wideo: kanal10.pl
MOSG w Gdańsku [foto]

info: Tadeusz Gruchalla – Wz. Rzecznika Prasowego Komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku

Czy podobał się tobie artykuł ?
TakNie
Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Latest Posts

Polecane strony

%d bloggers like this: