Ostatnie wpisy

Sikorz: Podczas prac polowych znaleziono pocisk moździerzowy

Zapoznaj się z ofertą reklamową

Podczas prac polowych w Sikorzu w gm. Sępólno Kraj. został znaleziony niewybuch pochodzący z okresu II Wojny Światowej. Pocisk i teren przyległy, do czasu przyjazdu saperów zabezpieczyli policjanci. Policjanci ostrzegają, że takich przedmiotów pod żadnym pozorem nie wolno dotykać ani przenosić !!!

Wczoraj (19.11.20) około godz. 10, podczas prac polowych w miejscowości Sikorz w gminie Sępólno Krajeńskie, ujawniono niewybuch. Po otrzymaniu informacji, policjanci zabezpieczyli niebezpieczne znalezisko i powiadomili wojskowych saperów. Ustalono, że jest to pocisk moździerzowy pochodzący z okresu II Wojny Światowej. Niewybuch liczył około 30 cm długości. Tego samego dnia saperzy zabrali pocisk do neutralizacji na poligonie.

Przypominamy, że pod żadnym pozorem nie wolno dotykać znalezionych niewybuchów, a tym bardziej ich przenosić. Kontakt z takimi przedmiotami może być śmiertelnie niebezpieczny.

źródło: KPP Sępólno Krajeńskie

Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Latest Posts
Polecane strony

%d bloggers like this: