Reklama

Ostatnie wpisy

Sępoleńscy policjanci zagrali razem z WOŚP

Za nami 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który w tym roku odbył się pod hasłem „Płuca po pandemii”. Podczas wydarzenia sępoleńscy policjanci czuwali nad bezpieczeństwem kwestujących wolontariuszy i uczestników. Mundurowi wystawili również stoisko promocyjne i przekazali na licytację maskotkę ,,Polfinka” oraz książkę.

Wczoraj (28.01.2024) odbył się 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Celem tegorocznego wydarzenia było zebranie pieniędzy na zakup sprzętu medycznego, służącego do leczenia pacjentów oddziałów pulmonologicznych. Sztaby Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy powiecie sępoleńskim zaplanowały moc atrakcji dla uczestników wydarzenia. Z kolei policjanci zadbali o to, aby podczas ich trwania było bezpiecznie i spokojnie. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na to, czy zbiórki prowadzone są przez osoby do tego uprawnione. Przypominali wolontariuszom, aby kwestowali w miejscach dobrze oświetlonych oraz by unikali prowadzenia zbiórek pieniędzy samodzielnie. Dzięki wspólnym działaniom służb nie doszło do żadnych incydentów, a towarzyszące wydarzeniu imprezy przebiegły spokojnie. Podczas jednej z nich, w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim funkcjonariusze przygotowali stoisko promocyjne, na którym nie zabrakło rozmów o bezpieczeństwie i o aspektach policyjnej służby. Bez względu na wiek, każdy miał sposobność przymierzyć tarczę, kask i kamizelkę – wyposażenie wykorzystywane podczas zabezpieczeń meczów oraz imprez masowych. Dodatkowo, każdemu kto zatrzymał się przy policyjnym stoisku, mundurowi wręczali elementy odblaskowe, by zwiększyć bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego. Nieco starsi, pozyskiwali wiedzę z zakresu doboru do służby, procedurze rekrutacyjnej oraz wymaganiach, jakie należy spełnić, aby założyć granatowy mundur.

Przypominamy, że w dalszym ciągu jest szansa na wylicytowanie maskotki „Polfinka oraz książki „Martyrologia Policjantów Policji Państwowej – woj. pomorskiego”, które sępoleńscy policjanci przekazali na aukcję.

Linki do aukcji:

https://allegro.pl/oferta/maskotka-polfinek-od-komendy-powiatowej-policji-w-sepolnie-15083589074

https://allegro.pl/oferta/ksiazka-martyrologia-policjantow-policji-panstwowej-woj-pomorskiego-15087712786

źródło: KPP Sępólno

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Redakcja
Redakcjahttps://www.wiecbork112.pl
Redaktor Naczelny Portalu Wiecbork112 Email: wiecbork112@gmail.com Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Wiecbork112.pl wyrażonej na piśmie lub drogą elektroniczną pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Ostatnie posty

OFERTA PRACY

Polecane strony